Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:327, Did:0, useCase: 3


18 pasaules neparastākās mājas

Redakcija
Redakcija

Virtuāli var dzīvot daudzviet, bet ir cilvēki, kam sanāk savu mājvietu izveidot krietni oriģinālāku kā ierasts.
Šīs skaitās, interesantās un reizēm pat jocīgās ēku būvju struktūras ir pierādījums cilvēka radošumam un atjautībai. Unikālas idejas, sākot no mājas ar lidmašīnu tās virsotnē līdz mājām, ko apslida tajā esošais saules pulkstenis.Te ir 18 pašas interesantākās mājas pasaulē. Ļaujies neparastam piedzīvojumam un ģenerē pats savas idejas unikālai mājvietai!

Antīkās pilsētas Džogdžakartas (Indonēzija) ciemata iedzīvotājiem tika uzbūvētas 70 kupolveida mājas, jo viņi savu līdzšinējo dzīvesvietu bija zaudējuši spēcīgās zemestrīces laikā. Monolītās kupolveida mājas var izturēt zemestrīces un vēja brāzmas līdz pat 84 m/s.

Šīs mājas Roklendrenčā, Jūtā, ir uzbūvētas alā, kas radusies sprādziena rezultātā. Mazajā ciematā, kas sākotnēji tika dibināts kā drošs patvērums mormoņu fundamentālistiem, dzīvo aptuveni 100 cilvēku.

Šī Bulgārijas sieviete dzīvo automašīnas lieluma vīna mucā Spānijas centrā. Ir aptuveni 40 cilvēki, kas dzīvo šajā pagaidu nometnē, kuri atnākuši novākt vīnogas sešu nedēļu ikgadējā ražas novākšanas laikā.

Šis heliokupols, kurā elektrību iegūst no saules enerģijas, ir bioklimatiska māja Francijas austrumos. Tā ir konstruēta kā trīs dimensionāls saules pulkstenis, kas vasaras mēnešos temperatūru mājā uztur vēsu, savukārt rudenī, ziemā un pavasarī to uzsilda.

No trīsstāvīgā dzīvokļa Bruklinas atpazīstamajā pulksteņa torņa ēkā DUMBO (Down Under the Manhattan Bridge Overpass) - apkaimē Bruklinā - paveras elpu aizraujoši skati uz Manhetenu, Bruklinu un Kvīnsu. Šiem apartamentiem 650 kvadrātmetru platībā ir arī savs privātais lifts, un ikkatram ir iespēja tos iegādāties par nieka 18 miljoniem dolāru.

73 gadus vecais celtnieks Bohumils Lota (Bohumil Lhota) radīja pagriežamu māju nelielā ciematā uz ziemeļiem no Prāgas, Čehijā. Būves celtniecību viņš sāka 1981. gadā un pabeidza 2002. gadā. Viņa māja rotē, līdz ar to viņam visu laiku ir pieejams labākais skats visos diennakts laikos, kā arī viņš var virzīties uz augšup un lejup.

Uzskatīta par pasaules šaurāko māju, jo tā ir vidēji piecas pēdas plata, Keret Home uzbūvēja Edgars Kerets (Edgar Keret) Varšavā starp divām jau esošām ēkām. Kerets teica, ka projekts ir kā memoriālai piemineklis viņa vecāku ģimenei, kas gāja bojā holokaustā.

Šī, trīs guļamistabu māja, tika uzcelta no četriem kravas pārvadāšanas konteineriem Sidnejā. Būves cena - $ 130 000. Tai ir divas vannas istabas, koka grīdas, virtuve, veļas telpa, un to var sadalīt atsevišķās daļās un transportēt, ja tas nepieciešams.

Šī māja - celta Kotdivuāras pilsētā Abidjānā - tika celta, lai vizuāli līdzinātos krokodilam. To projektēja un būvēja mākslinieks, pēc kura nāves viņa māceklis uzsāka dzīvi šajā mājā.

Šīs mājas kokos Dārbišīrā, Lielbritānijas vidienē, vairāk nekā četrus gadus apdzīvoja protestētāji, kuri centās novērst grants iegūšanu no zemes (galu galā viņi panāca savu).

Šī, trīs guļamistabu, astoņstūru māja, tika uzcelta uz rotējošas platformas Austrālijā. Māja celtniecība izmaksāja $ 700 000. Tā veic pilnu rotāciju ik pēc 30 minūtēm.

Šī māja atrodas uz klints Serbijas upē, Drinā. 1968.gadā jaunu vīriešu grupa nolēma, ka klints (akmens veidolā) ir ideāla vieta, lai izveidotu patvērumu. Tā ir izturējusi spēcīgas vētras un plūdus vairāk nekā 50 gadu garumā.

Liu Lingčao uzbūvēja pagaidu mājokli, lai pārnakšņotu, ejot uz savu dzimto pilsētu Ķīnā. Viņš ar 60kg smago veidojumu, kas sastāv no plastmasas maisiņiem, gultas palagiem un bambusa, iet jau piecus gadus un pašreiz atrodas mazāk nekā 32km no sava mērķa.

Pāris dzīvo vien 13 kvadrātmetru lielā mājā.