Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:58, Did:0, useCase: 1


Nākamā lapa

Zaļā ceturtdiena, tās nozīme un tradīcijas 28.03.2024 09:14

Kā vēsta evaņģēliji, Zaļā ceturtdiena ir diena, kad Jēzus Kristus ieturēja pēdējās vakariņas kopā ar saviem mācekļiem, tādējādi ieviešot Svēto vakarēdienu, kas kļuva par īpašu Baznīcas rituālu. Daudzviet Zaļā ceturtdiena tiek dēvēta arī par Lielo ceturtdienu vai Svēto ceturtdienu.

Kas ir Starptautiskā sieviešu diena un kā tā radās? 08.03.2024 08:18

Šodien daudzās pasaules valstīs svin Starptautisko sieviešu dienu, par kuru tradicionāli tiek uzskatīts 8.marts. Arī pie mums šie svētki laiduši dziļas saknes, un mūsdienās tie visvairāk saistās ar obligātām dāvanām no vīriešu puses, kas visbiežāk ir tulpju pušķis, šampanietis un saldumi. Vai tā bijis arī svētku dienas rašanās pirmsākumos? Nebūt nē. Patiesībā visi jau sen aizmirsuši sieviešu dienas patieso būtību, tās sākotnējo politisko un sociālo jēgu praktiski atstājot bez ievērības. Kas tad patiesībā ir Starptautiskā sieviešu diena un kā tā radusies, to noskaidrosim šajā rakstā.

Pats kaitinošākais kaimiņš jeb – kas ir sūdzmaņi vai stukači? 29.02.2024 15:28

Viņi nav apmierināti ar to, ka tu taisi remontu un laiku, kad iznes atkritumus. Viņi rājas par to, ka tavs velosipēds novietots pie mājas ieejas. Sociālajos tīklos viņi sūdzas pat par kaķu fotogrāfijām. Viņi pavada tevi ar drūmu skatienu un, šķiet, pat ģērbšanās manierē meklē kaut ko, par ko apvainoties. Kas ir visi šie cilvēki un kāpēc viņi ir tādi?

Valentīndienas ticējumi un kā radās šie svētki 14.02.2024 15:50

14. februārī jeb Valentīna dienā tiek svinēta visu mīlētāju diena. Diena ir nosaukta par godu Valentīnam, mīlētāju aizbildnim un vienam no trim svētajiem, kuri 14. februārī mira mocekļa nāvē. Bet kā tad īsti radās šie svētki? Leģenda vēstī, ka diena nosaukta priestera, svētā Valentīna vārdā, kurš 3. gadsimtā dzīvoja Romā.

Desmit iedvesmojoši ģeniālā zinātnieka Alberta Einšteina citāti 13.01.2024 09:07

Pirms 138 gadiem pasaulē nāca viens no XX gadsimta ievērojamākajiem zinātniekiem - fiziķis Alberts Einšteins. Relativitātes teorijas radītājs, zinātnes filozofs, izgudrotājs un Nobela prēmijas laureāts bija spilgta personība, kura atziņas ir aktuālas arī šodien.

Laimes atslēdziņa jeb 12 soļi ceļā uz labklājību 26.12.2023 21:11

Psiholoģijas profesore Sonja Ļubomirski (Sonja Lyubomirsky) Kalifornijas universitātē (Riversaida ASV) ir viena no vadošajām pozitīvās psiholoģijas pārstāvēm pasaulē. Viņa ir grāmatas „The HOW of Happiness: A Practical Approach to Getting The Life You Want” (Sphere, 2007) autore.
Kā gūt prieku no dzīves? Sonja Ļubomirski iesaka vairākus katram pieejamus paņēmienus, kā pietuvoties šim mērķim.

Kas ir Adventes laiks un 3. Adventes svētdiena? 16.12.2023 23:25

Katru gadu četras nedēļas pirms Ziemassvētkiem sākas Advente. Kas tad īsti ir Advente?
Šis vārds cēlies no latīņu vārda “advenire”, kas nozīmē atnākšanu. Advente mums atgādina to, ka Kristus nāks vēlreiz.

Kas ir Adventes laiks kristīgajā pasaulē? 09.12.2023 21:29


Katru gadu četras nedēļas pirms Ziemassvētkiem sākas Advente. Kas tad īsti ir Advente? Ko tas nozīmē kristiešiem un ko cilvēkiem, kas par bībeli un kristietību uzzina tikai koncertos Ziemassvētkos vai Lieldienās?

Ko par sievieti var pastāstīt viņas krūšu forma 06.10.2023 22:23

Speciālisti apgalvo, ka daudzi vīrieši jau pirmajā randiņā min, kā gan viņu jaunā simpātija uzvedīsies gultā? Vai uzreiz piekritīs tuvībai vai kādu laiku liks pagaidīt? Vai viņa būs temperamentīga, vai arī ilgi "iesildāma? Atbldēt uz šo jautājumu nespēj neviens. Kaut gan atbildes uz šiem jautājumiem vīrieši meklējuši jau viduslaikos. Un, iedomājieties, atraduši! XVIII gs. Spānijā par sievietes raksturu un temperamentu sprieda pēc viņas krūšu formas. Tieši tajā laikā radās zinātne, ko dēvē par sternomantiju.

Kā aktivizēt savus personīgos resursus ar regresijas terapijas palīdzību 21.09.2023 10:28


Bieži vien saskaramies ar to, ka ir vēlme paveikt tik daudz dažādu lietu, taču tam nepietiek nedz enerģijas, nedz iedvesmas. Un klāt ir tumšais laiks, kad ir tik vilinoši ieritināties uz dīvāna siltā sedziņā ar kūpošu tējas krūzi. Vēlme neko nedarīt mijas ar vēlmi paveikt tik daudz! Kā pārvarēt sevi un sākt virzīties savu ieceru un sapņu virzienā?

Pirmdiena – grūta diena? 18.09.2023 11:06

Daudziem cilvēkiem, kas strādā piecas dienas nedēļā, nepatīk pirmdienas. Pētījumi apstiprina, ka lielākajai daļai cilvēku nedēļas pirmajā dienā ir vissliktākais noskaņojums. Īpaši slikts tas kļūst, ja šī pirmdiena ir pirmā pēc garākām brīvdienām vai atvaļinājuma. Kāpēc tā notiek un vai to var novērst? Apkopojām neirologu, psihologu un citu speciālistu ieteikumus.

Radoša ideja: oriģināli ābolu svečturi pašu rokām 04.08.2023 21:11

Vēlaties izveidot kaut ko vēl nebijušu, oriģinālu un reizē vienkāršu? Mēs piedāvājam ābolu svečturus. Tie burvīgi smaržo un izstaro pozitīvu enerģiju.

Spēļu kāršu noslēpumi jeb Pīķa dāmas atriebība 27.05.2023 17:19

2013. gada 11. janvārī itāļu arheologa Anžela Sezāna ekspedīcija veica apbrīnojamu atklājumu: Arābijas tuksnesī netālu no Luksoras zinātnieki atklāja seno koptu kristiešu svētnīcu, kuras slēptuvē atradās 78 no tīra zelta izgatavotas plāksnītes ar noslēpumainiem simboliem uz tām. Atšifrēt to īsteno nozīmi zinātniekiem pagaidām nav izdevies, taču versijas par plāksnīšu izcelsmi ir.

Latvieši un māņticības ikdienā: neviens negrib piesaukt nelaimi 30.04.2023 22:11

Neviens no mums nav spējīgs prognozēt nākotni, taču varam atskatīties uz pagātni, lai saprastu kādreiz pieļautās kļūdas un no tām mācītos, lai tas vairāk neatkārtotos. Tajā pašā laikā cilvēki, kad bijis kāds labs notikums, cenšas atcerēties labās lietas, kas noveda pie pozitīvā iznākuma, nākamajās reizēs cenšoties to atkārtot. To sauc par māņticību, taču vai latvieši tam tic?

10 vērtīgas Dīpaka Čopras atziņas 15.04.2023 20:46

Dīpaks Čopra ir pasaulē plaši pazīstams prāta un ķermeņa dziedniecības un cilvēka spēju atklāšanas speciālists. Viņš ir daudzu ļoti populāru grāmatu, tostarp "Ķermenis, kas nenoveco", "Mūžīgais prāts: kvantu dziedniecība" un "Kā dzīvot pārticībā" autors. Dīpaks Čopra radījis arī neskaitāmas audio un video programmas, kas propagandē veselīgu dzīvesveidu un labklājību.
Viņa grāmatas tulkotas vairāk nekā divdesmit piecās valodās, un viņš bieži uzstājas ar priekšlasījumiem Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā, Indijā, Eiropā, Japānā un Austrālijā. Pašlaik Dīpaks Čopra ir Sandjego Prāta un ķermeņa dziedniecības un cilvēka potenciāla institūta izpilddirektors.

Klusā sestdiena un tās nozīme 08.04.2023 19:54


Pati klusākā no visām Klusās nedēļas dienām. Diena, kad mūsu kungs Kristus dusēja kapā. Viņa mācekļi bija bailēs aizbēguši. Kristus kapam aizvelts liels akmens priekšā. Baznīcas šai dienā ir tērpušās melnā. Neskan ērģeles un klusē zvani.

Ko par tevi liecina tavi smiekli 15.02.2023 17:27

Smiekli ir dzīves priecīgais, visaptverošais un mūžzaļais dzīves koks- tā reiz teicis kāds gudrais. Bet, kā apgalvo psihologi, smiekli ir arī instruments, ar kura palīdzību var noteikt katra cilvēka raksturu. Pārbaudiet, par ko liecina jūsu smiekli.

Gada pārskats jeb 45 jautājumi sev gadu mijā 09.01.2023 15:22

Kā jau katru gadu Jaunā gada tuvošanās sniedz mums nenovērtējamu iespēju palūkoties uz savu dzīvi no malas, apkopot “starpposma” rezultātus un koriģēt nākotnes mērķus. Tiesa, 2021. gads ieviesa pamatīgas korekcijas daudzu plānos un varētu domāt, ka nākotne ir tik nezināma, ka nav vērts to īpaši plānot. Kā trāpīgi teicis kāds komentētājs internetā: “Diemžēl mēs esam liecinieki tam, ka bez kara pieteikuma var aizcirsties dvēseles, mājas, pilsētas, valstis un pat paradīzes vārti.”

Cukurs – izplatītākie mīti un patiesība 16.11.2022 22:43

Cilvēku patika pret saldu garšu ir iedzimta īpašība, kas ir attīstījusies evolūcijas ceļā. Tās pamatā ir ātri izmantojama enerģija, kas ir nepieciešama, lai izdzīvotu, kā arī tā bieži vien signalizē par pārtikas avota zemo toksicitāti. Nav noslēpums, ka mūsu pirmais ēdiens - mammas piens ir salds un tas darbojas kā dabisks pretsāpju līdzeklis bērniem un zīdaiņiem. Tātad bez salduma nekur, taču visa pamatā ir mērenība! Vidusmēra cilvēkam dienā būtu nepieciešams uzņemt ne vairāk kā 50 g jeb 10 tējkarotes tīra cukura. Cukurs tiek pievienots ļoti dažādiem pārtikas produktiem un dzērieniem, tādēļ var būt visai sarežģīti aprēķināt ikdienā patērēto cukura daudzumu. Ņemot vērā to, ka cukuru mēdz saukt par “balto nāvi”, tas var radīt bažas, tādēļ šoreiz šķetināsim populārākos mītus, kas saistīti ar šo iecienīto ikdienas kārumu - cukuru!

Kāpēc latvieši svin Lāčplēša dienu 11.11.2022 09:50


Šodien, 11. novembrī Latvijā svin Lāčplēša dienu, atceras kaujās kritušos, dzied patriotiskas dziesmas,iededz svecītes un iet lāpu gājienos. Šie ir vieni no godātākajiem svētkiem Latvijā, jo tieši šajā dienā latviešu karavīri parādīja pasaulei, ka arī mazas valsts karaspēks var veiksmīgi aizstāvēt savu zemi pret daudz lielāku valstu armijām. Kas tad īsti notika šajās dienās 1919. gadā?

Skaistuma etaloni senatnē un tagad 18.10.2022 20:47

Skaistums prasījis upurus visos laikos, un, iespējams, ka mūsdienu skaistuma procedūras pēc vairākiem gadsimtiem kādam šķitīs tikpat nesaprotamas un pat šausminošas kā mums šobrīd tas, ko sievietes skaistuma vārdā darījušas senākos laikos.

Bērnudārza audzinātāja no Kuldīgas negaidīti tiek pie jauna Škoda spēkrata 16.09.2022 16:33

Dace Grundule atsaucoties uz SIA "Dižozols" rīkoto akciju, kura norisinājās no šī gada 30. maija līdz 31. augustam vinnējusi akcijas galveno balvu jaunu automāšīnu Škoda Fabia. Akcijas laikā mežu īpašnieki tika aicināti bez maksas uzzināt, kā iegūt pēc iespējas lielāku finansiālu labumu no meža un noskaidrot šī brīža īpašuma vērtību. Vienlaikus visi akcijas dalībnieki pretendēja uz dažādām veicināšanas balvām.

Daži interesanti fakti no adīšanas vēstures 09.06.2022 09:07

Šodien mums būtu grūti iedomāties savu dzīvi, jeb precīzāk,- savu garderobi bez adījumiem. Jau no bērnības mēs tiekam ietērpti adītās zeķēs, jakās, džemperos. Taču diez vai daudzi no mums būs aizdomājušies par to, kā radusies adīšana un kas bija pirmais, kas izveidoja cilpu no dzijas un ar adatu vai smalku stieplīšu palīdzību sāka no šīs cilpas veidot kaut ko apģērbam līdzīgu. Protams, ka vēsturei par šo faktu nav ticamu ziņu, taču pirmā arheologu atrastā adījuma aptuvenais tapšanas laiks gan ir zināms.

Ko par tevi stāsta dzimumzīmes 28.04.2022 10:07

Vai nekad neesat aizdomājies, kāpēc uz rokas, sejas vai kakla ir tas mazais brūnganais punktiņš - dzimumzīmīte!? Par to, kāpēc tās rodas, vēl tagad pilnīgi precīza izskaidrojuma nav. Šoreiz ļaujam ielūkoties dzimumzīmju karmiskajā aspektā.

Apziņas vīrusi un kā ar tiem cīnīties 26.04.2022 16:33

Šis vīrusu tips izraisa vēlmi kultivēt un izplatīt viltus zināšanas, nespēju uztvert augstākās patiesības un izzināt sevi. Tas izplatās ar izglītības sistēmas starpniecību, ja to veidojuši nemākulīgi skolotāji, kas jau nonākuši pasaulsuzskata vīrusu ietekmē. Šie vīrusi parazitē tēlainās un abstraktās domāšanas sfērā, tie pilnīgi paralizē intuīciju. Ja ar cilvēku, kas nonācis pasaulsuzskata vīrusu varā, sāksit runāt par mūžību, dzīves jēgu, viņa misiju, Dievu, pašrealizāciju, viņš tikai ciniski nosmīnēs. Šā tipa vīrusi dažkārt provocē psihisku slimību, kurai ir ilgs inkubācijas periods, – reizēm tas sasniedz pat vairākus gadus.

10 Greisas likumi veiksmei un panākumiem 07.12.2021 09:18

Natālija Greisa - psiholoģe un biznesa trenere no Sanktpēterburgas, sarakstījusi grāmatu "Greisas likumi", kurā formulējusi virkni dzīves likumsakarību. Ielūkosimies dažās.

Kā radies Adventes kalendārs 04.12.2021 13:20


Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kuru mēs dēvējam par Adventu , līdzinās kāpnēm ar četriem pakāpieniem, kas ved uz Kristus piedzimšanas svētkiem. Par godu šiem svētkiem savulaik radusies tradīcija izveidot Adventes kalendāru, kas nu jau vairākus gadus rotā arī daudzu Latvijas ģimeņu mājas. Sevišķi, ja tajās ir bērni.
Taču, vai jūs ziniet, kā radies Adventes kalendārs?

Mārtiņdienas ticējumi, zīlēšana un laika pareģojumi 10.11.2021 16:11

Lasot senos ieradumus, jāatceras, ka šis tā vairāk ko tikai palasīt un atcerēties. COVID-19 nebija senlatviešu plānos, tāpēc idejas par čigānos iešanu un ciemošanos šogad atkal vajadzēs atlikt! . Pēc Saules kalendāra Mārtiņdiena iezīmē viduspunktu starp rudens un ziemas saulgriežiem, kas nozīmē, ka rudens beidzas un sākas ziema. Šī diena ir kā nobeigums garam darbu ritumam, kurš ap Jēkabiem sācies un ap Mārtiņiem noslēdzies. Saprotams,ka šāda diena bija arī jānosvin - ar jautrām atrakcijām, zīlēšanu un gardiem ēdieniem. Pie reizes varēja pavērot laika apstākļus, lai zinātu, kādas pārmaiņas gaidāmas tuvākā un tālākā nākotnē.

Kā radās slavenais Orenburgas lakats 04.10.2021 10:51

Senā Krievzeme visos laikos bijusi slavena ar saviem adīšanas meistariem. Izdoma, krāsu bagātība un lieliska izpildījuma tehnika raksturīga visiem seno rokdarbnieču adījumiem. Viens no šādiem brīnišķīgiem darinājumiem ir Orenburgas dūnvilnas lakats.

Kā radies vibrators? 23.09.2021 22:57

Vibrators tika izgudrots 18. gadsimtā, lai atvieglotu ārstu darbu, kas ar maksts masāžu ārstēja sieviešu histēriju un "dzemdes trakumu". Pirmais vibrators bija stacionāra ierīce, kuru darbināja tvaiks: galu galā 18. gadsimts tiek dēvēts par tvaika darbināmo mehānismu uzvaras gājiena gadsimtu. Ārsti nu varēja atpūtināt savas rokas, jo tvaika mašīna – vibrators tika galā ar uzdevumu un noveda sievieti līdz orgasmam četru līdz desmit minūšu laikā. Līdz šīs brīnummašīnas izgudrošanai dakteriem bija jānopūlas ar rokām reizēm pat veselu stundu, kamēr kārtējā histēriskā būtne tika vaļā no "iekšējā ļaunuma", sasniedzot orgasmu. Protams, ar vienu tādu seansu nepietika un dāmas apmeklēja šīs procedūras vairākas reizes nedēļā gadiem ilgi.

Sieviešu seksualitātes noslēpumi 21.08.2021 22:13

Mūsdienās terminu femme fatale jeb liktenīgā sieviete lieto arvien mazāk un mazāk. Tas arī ir saprotams: kādas „izpriecas” var būt pēc 10 darba stundām dienā? Ja vēl pēc tam visu vakaru ir jānodarbojas ar mājsaimniecības darbiem, nogurušu vīru un bērniem? Tas ir jāizbeidz, dāmas! Piedāvāju kārtīgi izdusmoties! Un ne jau uz kuru katru, bet tieši uz sevi.

Kā radās Līgo, Jāņi un svētku tradīcijas 23.06.2021 23:34

Jāņus var uzskatīt par vislatviskākajiem svētkiem, kurus mūsu valstī oficiāli svin 23.jūnijā un 24.jūnijā. Jāņi ir vienīgie plaši svinamie svētki, kuru rituālajā izpildījumā vēl joprojām saglabājušās ļoti senas mūsu senču tradīcijas. Svētku pamatā bija pagāniskas tradīcijas, saistītas ar zemkopību, zemes auglības, saules un falla kultu, bet kā tad īsti radās šie populārie svētki?

Neatkarības atjaunošanas oficiālais stāsts – kā tas bija? 03.05.2021 20:37

4. maijā, apritēs 31 gads, kopš vēsturiskā lēmuma par deklarācijas par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu pieņemšanu. Pirms un arī pēc tam notikuši daudz notikumi, bez kuriem faktiskā neatkarība nebūtu iespējama. Kā un kāpēc tas viss strauji sākās tieši 80-to gadu otrajā pusē, bija vai nebija viss izlemts un kurš tieši notikums vai lēmums bija vissvarīgākais, viedokļi atšķiras un vienīgo patiesību diez vai uzzināsim. Piedāvājam atcerēties vienkāršu vēsturisku notikumu atskatu, kurā izmantoti materiāli no interneta vietnes vikipedija.org. Tieši ar šādu Latvijas neatkarības atjaunošanas vēsturi var iepazīties arī jebkurš pasaules iedzīvotājs pazīstamajā vietnē meklējot faktus par šo laiku. Ne visi tam gan piekrīt - pastāv arī uzskats, ka pilnīgi nekas nebija atkarīgs no notikumiem un aktivitātēm Latvijā un viss bija izlemts kā ierasts - lielvalstu starpā.

Spoguļa noslēpumainais spēks. Vai Aizspogulija ir reāla pasaule? 1.daļa 27.04.2021 23:36

2013. gadā čehu un britu zinātnieku apvienotā grupa paziņoja pasaulei par sensacionālu izgudrojumu: zinātnieki apgalvoja, ka šis izgudrojums spēs atklāt jaunu ēru kosmosa noslēpumu pētīšanā. Fiziķi bija atraduši paņēmienu kā pārvietot priekšmetus no attāluma. Un tas nebūt nenotika ar telekinēzes palīdzību; visu darīja reāli strādājoša iekārta. Domājams, ka perspektīvā tā saucamais pievelkošais gaismas stars spēs satvert un pārvietot objektus, kas ir simtiem kilometru attālumā un tātad tālās un neizpētītās planētas kļūs daudz tuvākas.
Darbi pie šīs iekārtas radīšanas tika turēti stingrā slepenībā, taču šo to žurnālistiem tomēr izdevās uzzināt.
Konstrukcijas pamatā bija spoguļu sistēma - daži desmiti atstarojošu virsmu, kas izkārtotas stingri noteiktā secībā. Tieši tās desmitiem reižu palielina pievilkšanās stara jaudu.
Šīs neparastās parastu spoguļu spējas zinātnieki atklājai pavisam nesen. Pagaidām šim efektam nav pat zinātniska pamatojuma un arī paši zinātnieki nesaprot, kāpēc spoguļi jaunajiem stariem piedod tik fantastisku spēku.
Kas vēl slēpjas otrpus atsarojošām spoguļu virsmām? Un kāpēc pētniecikie darbi ar spoguļu izmantošanu saistīti ar nāvējošu risku?

Mērfija likumi – smieklīgi izteicieni vai neizbēgamība? 23.04.2021 23:47

Lai saprastu, kas ir Mērfija likums, iztēlojies situāciju: No rīta pirms darba tu ieskrien veikalā, lai nopirktu svaigu bulciņu, ko apēst pie kafijas. Jau stāvot pie kases ar kārotajām brokastīm rokās, tu redzi, ka laika līdz darba sākumam atlicis pavisam maz, bet rinda tik tikko kustas. Neapmierināts tu nostājies pie otras kases, bet nu arī šī kasiere sāk strādāt daudz lēnāk, un, kad viņa beidzot paņem tavu pirkumu, sabojājas kases aparāts.

Kā svin Lieldienas citviet pasaulē 05.04.2021 09:21

Lieldienas jeb Kristus augšāmcelšanās svētkus jeb pavisam vienkārši Pavasara iestāšanās svētkus svin jau kopš seniem laikiem. Tolaik stingri tika piekoptas rūpīgi izmeklētas tradīcijas un paražas. Ļaudis ticēja - godinot šos svētkus, viņus gaida pārticīga un laimīga dzīve veselu gadu. Taču cik tautu, tik arī veidu, kā panākt dievu labvēlību. Kā tad Lieldienas sagaida citviet pasaulē?

Vai cilvēkam piemīt instinkti? 07.03.2021 08:57

Katrs no mums ir saskāries ar tādiem jēdzieniem kā "mātes instinkts", "pašsaglabāšanās instinkts", "vairošanās instinkts" utt. Bet vai kādreiz esat aizdomājušies - vai cilvēkam tiešām piemīt instinkti? Patiesībā cilvēkiem nav instinktu (tādā nozīmē, kādā šis vārds parasti tiek izmantots ikdienas dzīvē).

Kura ir tava mīļākā Raimonda Paula melodija? 28.02.2021 00:19


12. janvārī Maestro Raimondam Paulam apritēja 85 gadi . Cik melodijas sakomponējis Maestro? Diezin vai viņš pats ir skaitījis. Par sakomponēto melodiju skaitu droši vien strīdēsies vēsturnieki un mūzikas speciālisti vēl ilgi. Izvērtēt vai kā savādāk analizēt komponista devumu tautai vairāk kā 60 gadu garumā šobrīd nav pat īsti iespējams, tāpēc piedāvājām savu redakcijas TOP10 un aptaujā aicinājām katram nosaukt savu mīļāko Maestro radīto melodiju.. Līdz 26. janvāra vakaram ceturtā daļa portāla lietotāju par sev tuvāko atzinuši melodiju no leģendārās filmas "Ilgais ceļš kāpās". Balsojumu rezultāti nav noslēgti un tos vari mainīt, jo balsojums turpinās, tāpat kā neapstājas krāties komponista radīto dziesmu krājums

Kurš izdomāja uzcelt pirmo sniegavīru pasaulē? 24.02.2021 16:41

Atnākusi ziema un ar savu salto elpu pārveidojusi pasauli. Ārpus pilsētu kņadas tā veido skaistu pasaku - apkārt pūkains sniegs, mirdzoša saule. Un kā uz burvju mājienu sāk parādīties jautri sniega vīri. Šī jaukā izklaide cilvēkiem pazīstama jau vairākus gadsimtus, bet vai zināt kurš pirmais izdomāja uzvelt sniegavīru?

Paradoksi – loģikas spēles ar neloģiskiem iznākumiem 23.02.2021 10:15

Zinātnieki un domātāji jau sen iecienījuši izklaidēt sevi un kolēģus, izvirzot neatrisināmus uzdevumus un formulējot visdažādākos paradoksus. Daži no šiem domu eksperimentiem saglabājuši nozīmi tūkstošiem gadu, kas norāda uz daudzu populāro zinātnisko modeļu nepilnību un "caurumiem" vispārpieņemtajās teorijās, kuras jau sen tiek uzskatītas par fundamentālām. Ieskatīsimies dažos interesantos un pārsteidzošos paradoksos, kas, kā tagad saka, "uzkāruši smadzenes" vairāk nekā vienai filozofu un matemātiķu paaudzei.

Nākamā lapa