Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:58, Did:0, useCase: 0


Nākamā lapa

Skaistuma etaloni senatnē un tagad 20.09.2021 13:28

Skaistums prasījis upurus visos laikos, un, iespējams, ka mūsdienu skaistuma procedūras pēc vairākiem gadsimtiem kādam šķitīs tikpat nesaprotamas un pat šausminošas kā mums šobrīd tas, ko sievietes skaistuma vārdā darījušas senākos laikos.

Sieviešu seksualitātes noslēpumi 21.08.2021 22:13

Mūsdienās terminu femme fatale jeb liktenīgā sieviete lieto arvien mazāk un mazāk. Tas arī ir saprotams: kādas „izpriecas” var būt pēc 10 darba stundām dienā? Ja vēl pēc tam visu vakaru ir jānodarbojas ar mājsaimniecības darbiem, nogurušu vīru un bērniem? Tas ir jāizbeidz, dāmas! Piedāvāju kārtīgi izdusmoties! Un ne jau uz kuru katru, bet tieši uz sevi.

Kā radās Līgo, Jāņi un svētku tradīcijas 23.06.2021 23:34

Jāņus var uzskatīt par vislatviskākajiem svētkiem, kurus mūsu valstī oficiāli svin 23.jūnijā un 24.jūnijā. Jāņi ir vienīgie plaši svinamie svētki, kuru rituālajā izpildījumā vēl joprojām saglabājušās ļoti senas mūsu senču tradīcijas. Svētku pamatā bija pagāniskas tradīcijas, saistītas ar zemkopību, zemes auglības, saules un falla kultu, bet kā tad īsti radās šie populārie svētki?

Ko par sievieti var pastāstīt viņas krūšu forma 16.06.2021 22:46

Speciālisti apgalvo, ka daudzi vīrieši jau pirmajā randiņā min, kā gan viņu jaunā simpātija uzvedīsies gultā? Vai uzreiz piekritīs tuvībai vai kādu laiku liks pagaidīt? Vai viņa būs temperamentīga, vai arī ilgi "iesildāma? Atbldēt uz šo jautājumu nespēj neviens. Kaut gan atbildes uz šiem jautājumiem vīrieši meklējuši jau viduslaikos. Un, iedomājieties, atraduši! XVIII gs. Spānijā par sievietes raksturu un temperamentu sprieda pēc viņas krūšu formas. Tieši tajā laikā radās zinātne, ko dēvē par sternomantiju.

Neatkarības atjaunošanas oficiālais stāsts – kā tas bija? 03.05.2021 20:37

4. maijā, apritēs 31 gads, kopš vēsturiskā lēmuma par deklarācijas par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu pieņemšanu. Pirms un arī pēc tam notikuši daudz notikumi, bez kuriem faktiskā neatkarība nebūtu iespējama. Kā un kāpēc tas viss strauji sākās tieši 80-to gadu otrajā pusē, bija vai nebija viss izlemts un kurš tieši notikums vai lēmums bija vissvarīgākais, viedokļi atšķiras un vienīgo patiesību diez vai uzzināsim. Piedāvājam atcerēties vienkāršu vēsturisku notikumu atskatu, kurā izmantoti materiāli no interneta vietnes vikipedija.org. Tieši ar šādu Latvijas neatkarības atjaunošanas vēsturi var iepazīties arī jebkurš pasaules iedzīvotājs pazīstamajā vietnē meklējot faktus par šo laiku. Ne visi tam gan piekrīt - pastāv arī uzskats, ka pilnīgi nekas nebija atkarīgs no notikumiem un aktivitātēm Latvijā un viss bija izlemts kā ierasts - lielvalstu starpā.

Pats kaitinošākais kaimiņš jeb – kas ir sūdzmaņi vai stukači? 28.04.2021 19:46

Viņi nav apmierināti ar to, ka tu taisi remontu un laiku, kad iznes atkritumus. Viņi rājas par to, ka tavs velosipēds novietots pie mājas ieejas. Sociālajos tīklos viņi sūdzas pat par kaķu fotogrāfijām. Viņi pavada tevi ar drūmu skatienu un, šķiet, pat ģērbšanās manierē meklē kaut ko, par ko apvainoties. Kas ir visi šie cilvēki un kāpēc viņi ir tādi?

Spoguļa noslēpumainais spēks. Vai Aizspogulija ir reāla pasaule? 1.daļa 27.04.2021 23:36

2013. gadā čehu un britu zinātnieku apvienotā grupa paziņoja pasaulei par sensacionālu izgudrojumu: zinātnieki apgalvoja, ka šis izgudrojums spēs atklāt jaunu ēru kosmosa noslēpumu pētīšanā. Fiziķi bija atraduši paņēmienu kā pārvietot priekšmetus no attāluma. Un tas nebūt nenotika ar telekinēzes palīdzību; visu darīja reāli strādājoša iekārta. Domājams, ka perspektīvā tā saucamais pievelkošais gaismas stars spēs satvert un pārvietot objektus, kas ir simtiem kilometru attālumā un tātad tālās un neizpētītās planētas kļūs daudz tuvākas.
Darbi pie šīs iekārtas radīšanas tika turēti stingrā slepenībā, taču šo to žurnālistiem tomēr izdevās uzzināt.
Konstrukcijas pamatā bija spoguļu sistēma - daži desmiti atstarojošu virsmu, kas izkārtotas stingri noteiktā secībā. Tieši tās desmitiem reižu palielina pievilkšanās stara jaudu.
Šīs neparastās parastu spoguļu spējas zinātnieki atklājai pavisam nesen. Pagaidām šim efektam nav pat zinātniska pamatojuma un arī paši zinātnieki nesaprot, kāpēc spoguļi jaunajiem stariem piedod tik fantastisku spēku.
Kas vēl slēpjas otrpus atsarojošām spoguļu virsmām? Un kāpēc pētniecikie darbi ar spoguļu izmantošanu saistīti ar nāvējošu risku?

10 vērtīgas Dīpaka Čopras atziņas 24.04.2021 12:33

Dīpaks Čopra ir pasaulē plaši pazīstams prāta un ķermeņa dziedniecības un cilvēka spēju atklāšanas speciālists. Viņš ir daudzu ļoti populāru grāmatu, tostarp "Ķermenis, kas nenoveco", "Mūžīgais prāts: kvantu dziedniecība" un "Kā dzīvot pārticībā" autors. Dīpaks Čopra radījis arī neskaitāmas audio un video programmas, kas propagandē veselīgu dzīvesveidu un labklājību.
Viņa grāmatas tulkotas vairāk nekā divdesmit piecās valodās, un viņš bieži uzstājas ar priekšlasījumiem Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā, Indijā, Eiropā, Japānā un Austrālijā. Pašlaik Dīpaks Čopra ir Sandjego Prāta un ķermeņa dziedniecības un cilvēka potenciāla institūta izpilddirektors.

Mērfija likumi – smieklīgi izteicieni vai neizbēgamība? 23.04.2021 23:47

Lai saprastu, kas ir Mērfija likums, iztēlojies situāciju: No rīta pirms darba tu ieskrien veikalā, lai nopirktu svaigu bulciņu, ko apēst pie kafijas. Jau stāvot pie kases ar kārotajām brokastīm rokās, tu redzi, ka laika līdz darba sākumam atlicis pavisam maz, bet rinda tik tikko kustas. Neapmierināts tu nostājies pie otras kases, bet nu arī šī kasiere sāk strādāt daudz lēnāk, un, kad viņa beidzot paņem tavu pirkumu, sabojājas kases aparāts.

Kā svin Lieldienas citviet pasaulē 05.04.2021 09:21

Lieldienas jeb Kristus augšāmcelšanās svētkus jeb pavisam vienkārši Pavasara iestāšanās svētkus svin jau kopš seniem laikiem. Tolaik stingri tika piekoptas rūpīgi izmeklētas tradīcijas un paražas. Ļaudis ticēja - godinot šos svētkus, viņus gaida pārticīga un laimīga dzīve veselu gadu. Taču cik tautu, tik arī veidu, kā panākt dievu labvēlību. Kā tad Lieldienas sagaida citviet pasaulē?

Kas ir Starptautiskā sieviešu diena un kā tā radās? 08.03.2021 09:08

Šodien daudzās pasaules valstīs svin Starptautisko sieviešu dienu, par kuru tradicionāli tiek uzskatīts 8.marts. Arī pie mums šie svētki laiduši dziļas saknes, un mūsdienās tie visvairāk saistās ar obligātām dāvanām no vīriešu puses, kas visbiežāk ir tulpju pušķis, šampanietis un saldumi. Vai tā bijis arī svētku dienas rašanās pirmsākumos? Nebūt nē. Patiesībā visi jau sen aizmirsuši sieviešu dienas patieso būtību, tās sākotnējo politisko un sociālo jēgu praktiski atstājot bez ievērības. Kas tad patiesībā ir Starptautiskā sieviešu diena un kā tā radusies, to noskaidrosim šajā rakstā.

Vai cilvēkam piemīt instinkti? 07.03.2021 08:57

Katrs no mums ir saskāries ar tādiem jēdzieniem kā "mātes instinkts", "pašsaglabāšanās instinkts", "vairošanās instinkts" utt. Bet vai kādreiz esat aizdomājušies - vai cilvēkam tiešām piemīt instinkti? Patiesībā cilvēkiem nav instinktu (tādā nozīmē, kādā šis vārds parasti tiek izmantots ikdienas dzīvē).

Kura ir tava mīļākā Raimonda Paula melodija? 28.02.2021 00:19


12. janvārī Maestro Raimondam Paulam apritēja 85 gadi . Cik melodijas sakomponējis Maestro? Diezin vai viņš pats ir skaitījis. Par sakomponēto melodiju skaitu droši vien strīdēsies vēsturnieki un mūzikas speciālisti vēl ilgi. Izvērtēt vai kā savādāk analizēt komponista devumu tautai vairāk kā 60 gadu garumā šobrīd nav pat īsti iespējams, tāpēc piedāvājām savu redakcijas TOP10 un aptaujā aicinājām katram nosaukt savu mīļāko Maestro radīto melodiju.. Līdz 26. janvāra vakaram ceturtā daļa portāla lietotāju par sev tuvāko atzinuši melodiju no leģendārās filmas "Ilgais ceļš kāpās". Balsojumu rezultāti nav noslēgti un tos vari mainīt, jo balsojums turpinās, tāpat kā neapstājas krāties komponista radīto dziesmu krājums

Kurš izdomāja uzcelt pirmo sniegavīru pasaulē? 24.02.2021 16:41

Atnākusi ziema un ar savu salto elpu pārveidojusi pasauli. Ārpus pilsētu kņadas tā veido skaistu pasaku - apkārt pūkains sniegs, mirdzoša saule. Un kā uz burvju mājienu sāk parādīties jautri sniega vīri. Šī jaukā izklaide cilvēkiem pazīstama jau vairākus gadsimtus, bet vai zināt kurš pirmais izdomāja uzvelt sniegavīru?

Paradoksi – loģikas spēles ar neloģiskiem iznākumiem 23.02.2021 10:15

Zinātnieki un domātāji jau sen iecienījuši izklaidēt sevi un kolēģus, izvirzot neatrisināmus uzdevumus un formulējot visdažādākos paradoksus. Daži no šiem domu eksperimentiem saglabājuši nozīmi tūkstošiem gadu, kas norāda uz daudzu populāro zinātnisko modeļu nepilnību un "caurumiem" vispārpieņemtajās teorijās, kuras jau sen tiek uzskatītas par fundamentālām. Ieskatīsimies dažos interesantos un pārsteidzošos paradoksos, kas, kā tagad saka, "uzkāruši smadzenes" vairāk nekā vienai filozofu un matemātiķu paaudzei.

Kā radās Valentīndiena un Valentīndienas ticējumi 13.02.2021 22:31

14. februārī jeb Valentīna dienā tiek svinēta visu mīlētāju diena. Diena ir nosaukta par godu Valentīnam, mīlētāju aizbildnim un vienam no trim svētajiem, kuri 14. februārī mira mocekļa nāvē. Bet kā tad īsti radās šie svētki? Leģenda vēstī, ka diena nosaukta priestera, svētā Valentīna vārdā, kurš 3. gadsimtā dzīvoja Romā.

13 padomi, kā pierakstīt atmiņu stāstus 04.02.2021 12:05

Sajūta, ka laiks aizslīd nenotverami kā smiltis caur pirkstiem, bieži vien rada vēlmi pierakstīt atmiņas – tuvinieku, kolēģu vai pat kaimiņu. Kāds no viņiem bijis nozīmīgu vēsturisku notikumu dalībnieks, kādam dzīve ritēja apstākļos, par kuriem neko nezinām. Kāds var pastāstīt par ģimenes vēsturi, kuru vairs citur neuzzināt. Ja jūti nepieciešamību satvert pagātni, kas aizslīd acu priekšā, ieklausies padomos, kā pierakstīt atmiņu stāstus tā, lai pie tiem varētu atgriezties tad, kad vēlēsies.

Pirmdiena – grūta diena? 24.01.2021 23:31

Daudziem cilvēkiem, kas strādā piecas dienas nedēļā, nepatīk pirmdienas. Pētījumi apstiprina, ka lielākajai daļai cilvēku nedēļas pirmajā dienā ir vissliktākais noskaņojums. Īpaši slikts tas kļūst, ja šī pirmdiena ir pirmā pēc garākām brīvdienām vai atvaļinājuma. Kāpēc tā notiek un vai to var novērst? Apkopojām neirologu, psihologu un citu speciālistu ieteikumus.

Ko par tevi stāsta dzimumzīmes 14.01.2021 23:41

Vai nekad neesat aizdomājies, kāpēc uz rokas, sejas vai kakla ir tas mazais brūnganais punktiņš - dzimumzīmīte!? Par to, kāpēc tās rodas, vēl tagad pilnīgi precīza izskaidrojuma nav. Šoreiz ļaujam ielūkoties dzimumzīmju karmiskajā aspektā.

Gada pārskats jeb 45 jautājumi sev gadu mijā 01.01.2021 09:15

Kā jau katru gadu Jaunā gada tuvošanās sniedz mums nenovērtējamu iespēju palūkoties uz savu dzīvi no malas, apkopot “starpposma” rezultātus un koriģēt nākotnes mērķus. Tiesa, 2020. gads ieviesa pamatīgas korekcijas daudzu plānos un varētu domāt, ka nākotne ir tik nezināma, ka nav vērts to īpaši plānot. Kā trāpīgi teicis kāds komentētājs internetā: “Diemžēl mēs esam liecinieki tam, ka bez kara pieteikuma var aizcirsties dvēseles, mājas, pilsētas, valstis un pat paradīzes vārti.”

Tā izskatījās pasaulē pirmā Ziemassvētku apsveikuma kartiņa 26.12.2020 15:04

Atceros vēl to laiku, kad uz katriem svētkiem no radiem un draugiem gaidījām apsveikuma kartiņas, kas glītā rokrakstā uzrakstītas un aploksnēs ievietotas, gaidīja, lai saņēmējs tās izņem no pastkastītes un izlasa. Tas tiešām bija neviltots prieks- saņemt šos mīlestības un laba vēlējumu pilnos sūtījumus. Nu šis laiks pagājis un arvien biežāk apsveikumi tiek sūtīti interneta vidē ar e-pastu starpniecību.
Taču, kā jau visam, arī apsveikuma kartiņām ir sava vēsture un, lūk, kā radās pirmā Ziemassvētku kartiņa.

Kas ir Adventes laiks un 4. Adventes svētdiena? 20.12.2020 02:38

Katru gadu četras nedēļas pirms Ziemassvētkiem sākas Advente. Kas tad īsti ir Advente?
Šis vārds cēlies no latīņu vārda “advenire”, kas nozīmē atnākšanu. Advente mums atgādina to, ka Kristus nāks vēlreiz.

Darbiniekiem attālināti iepaticies pie datora strādāt kailiem 11.12.2020 16:24

Jauns „Kaspersky” pasūtīts starptautisks pētījums, kurā noskaidrota 8000 MVU darbinieku rīcība, liecina, ka ļaudis, kas pandēmijas laikā strādā no mājām, ir atraduši dažādus slepenus prieciņus, ko tagad gribētu paturēt. Runājot par iespējām, ko pavēris darbs no mājām, 11 % respondentu atzina, ka viņiem patīk strādāt, neuzvelkot drēbes. Citi darbinieku iemīļotie jauninājumi ietver vēlu celšanos darbdienās (36 %), „Netflix” maratonskatīšanos (23 %) un strādāšanu ārā — dārzā vai uz balkona (27 %).

Tests: nosliece uz pašnāvību 08.12.2020 20:52

Tests ļaus nekontaktējoties ar cilvēku noteikt viņa iespējamās tendences uz pašnāvību. Tā kā cilvēks var daudz ko noslēpt un maldināt apkārtējos, ir ļoti svarīgi spēt no malas saprast, cik iespējams ir sliktākais variants. Precizitāte - 85%.

Apziņas vīrusi un kā ar tiem cīnīties 07.12.2020 09:25

Šis vīrusu tips izraisa vēlmi kultivēt un izplatīt viltus zināšanas, nespēju uztvert augstākās patiesības un izzināt sevi. Tas izplatās ar izglītības sistēmas starpniecību, ja to veidojuši nemākulīgi skolotāji, kas jau nonākuši pasaulsuzskata vīrusu ietekmē. Šie vīrusi parazitē tēlainās un abstraktās domāšanas sfērā, tie pilnīgi paralizē intuīciju. Ja ar cilvēku, kas nonācis pasaulsuzskata vīrusu varā, sāksit runāt par mūžību, dzīves jēgu, viņa misiju, Dievu, pašrealizāciju, viņš tikai ciniski nosmīnēs. Šā tipa vīrusi dažkārt provocē psihisku slimību, kurai ir ilgs inkubācijas periods, – reizēm tas sasniedz pat vairākus gadus.

Četras Adventes svētdienas un to nozīme 29.11.2020 18:04

Katru gadu četras nedēļas pirms Ziemassvētkiem sākas Advente. Kas tad īsti ir Advente?
Šis vārds cēlies no latīņu vārda “advenire”, kas nozīmē atnākšanu. Advente mums atgādina to, ka Kristus nāks vēlreiz.

Pandēmiju labāk pārdzīvo tie, kas pielāgojas 24.11.2020 17:42

Kad pasaule gada sākumā sāka aptvert, ka 2020.gadā dzīve būs pavisam citādāka, tikai retais saprata, ka tas nozīmēs daudzu uzņēmējdarbības darbības ierobežošanu, vismaz uz vairākiem mēnešiem ar dažādām ilgtermiņa sekām. Covid-19 izplatības ierobežošanai, gan Latvijā, gan citur pasaulē tika noteikti ļoti plaši ierobežojumi gan tūrisma, gan izklaides industrijā, gan transporta nozarei. Daudzās valstīs bezdarba līmenis strauji kāpa un cilvēki zaudēja darbu, klasiskajām uzņēmējdarbības formām nespējot darboties zem pandēmijas diktētās kārtības.

Tests: Tava attieksme pret mākslas pasauli 15.11.2020 16:10

Daži cilvēki caurām dienām klausās mūziku, citi dzied. Daži var arī parastajā ikdienā saskatīt skaistumu, citi to rada paši, bet vēl kādiem nav nekādas daļas par kaut kādu tur mākslu. Kurai no kategorijām piederi tu, palīdzēs uzzināt šis tests. Izvēlies vienu no piedāvātajiem atbilžu variantiem.

Kāpēc latvieši svin Lāčplēša dienu 11.11.2020 10:30


Šodien, 11. novembrī Latvijā svin Lāčplēša dienu, atceras kaujās kritušos, dzied patriotiskas dziesmas,iededz svecītes un iet lāpu gājienos. Šie ir vieni no godātākajiem svētkiem Latvijā, jo tieši šajā dienā latviešu karavīri parādīja pasaulei, ka arī mazas valsts karaspēks var veiksmīgi aizstāvēt savu zemi pret daudz lielāku valstu armijām. Kas tad īsti notika šajās dienās 1919. gadā?

Bukmeikeri: ASV prezidenta vēlēšanās uzvarēs Baidens 03.11.2020 23:01

ASV prezidenta vēlēšanas šogad sacēlušas vēl nebijušu rezonansi, vēlētāju aktivitātei palielinoties pat vairākkārt salīdzinājumā ar 2016. gadu. Lai arī ar esošo ASV prezidentu Donaldu Trampu saistīti nebeidzami skandāli, viņš spējis saglabāt uzticamu vēlētāju bāzi, taču “Betsafe” eksperti vērtē, ka šoreiz labākas izredzes vēlēšanās uzvarēt ir Demokrātu partijas pārstāvim Džo Baidenam. Iespēju, ka Baidens jau 3. novembrī kļūs par nākamo ASV prezidentu, bukmeikeri vēlēšanu dienā aizvien novērtējuši ar pārliecinošu 65% varbūtību.

Cukurs – izplatītākie mīti un patiesība 18.10.2020 14:38

Cilvēku patika pret saldu garšu ir iedzimta īpašība, kas ir attīstījusies evolūcijas ceļā. Tās pamatā ir ātri izmantojama enerģija, kas ir nepieciešama, lai izdzīvotu, kā arī tā bieži vien signalizē par pārtikas avota zemo toksicitāti. Nav noslēpums, ka mūsu pirmais ēdiens - mammas piens ir salds un tas darbojas kā dabisks pretsāpju līdzeklis bērniem un zīdaiņiem. Tātad bez salduma nekur, taču visa pamatā ir mērenība! Vidusmēra cilvēkam dienā būtu nepieciešams uzņemt ne vairāk kā 50 g jeb 10 tējkarotes tīra cukura. Cukurs tiek pievienots ļoti dažādiem pārtikas produktiem un dzērieniem, tādēļ var būt visai sarežģīti aprēķināt ikdienā patērēto cukura daudzumu. Ņemot vērā to, ka cukuru mēdz saukt par “balto nāvi”, tas var radīt bažas, tādēļ šoreiz šķetināsim populārākos mītus, kas saistīti ar šo iecienīto ikdienas kārumu - cukuru!

Karačai ezers – bīstamākā vieta uz planētas 17.10.2020 21:21

Vēl pavisam nesen pietika tikai vienu stundu pavadīt Karačai ezera krastā, lai atvadītos no dzīves. Starojums, ko cilvēks saņem atrodoties šī ezera tuvumā, ir nāvējošs. Pats ezers atrodas Krievijā, netālu no Čeļabinskas pilsētas un jau daudzus gadus glabā savās dzīlēs radioaktīvos atkritumus. Uz šodienu ezera virsma ir pārklāta ar biezu betona kārtu un cilvēkiem pat tiek piedāvāts apdzīvot ezera piekrasti. Cenas, par kādām var iegādāties māju šajā gleznainajā apvidū ir gana vilinošas (diez vai kur citur pasaulē tik lēti var tikt pie sava īpašuma), taču, loģiski, rodas jautājums: cik garš būs mājas iemītnieku mūžs?

Seriāls, kas veicināja prāmja “Estonia” katastrofas izmeklēšanas atsākšanu 13.10.2020 18:04

Pēc sensacionālā seriāla “Estonia – atradums, kas mainīs visu”, kas vēsta par prāmja “Estonia” nogrimšanu 1994. gadā, pirmizrādes Igaunijas premjerministrs Juri Ratas paziņoja, ka igauņi veiks jaunu šīs katastrofas izmeklēšanu. Šajā dokumentālajā seriālā minētie jaunie fakti var pierādīt to, ka prāmī ietriecās zemūdene. Seriāls ir pieejams skatītājiem ekskluzīvi nākamās paaudzes televīzijā Go3!

Casinox.lv – Vai ir iespējams laimēt spēlējot online kazino? 10.10.2020 16:32

Ja Jūs vēlaties uzzināt, kā uzlabot savas izredzes laimēt tiešsaistes kazino un kā izmantot tiešsaistes kazino spēļu mehāniku, Jūs esat atvēris īsto rakstu, ko sagatavojuši Casinox.lv rakstnieks Guntis Krūmiņš.

Vai atceries? 13 labākās Padomju laika vieglās automašīnas 17.09.2020 19:37

Turpināma atcerēties, kas labs, kas ne tik labs noticis Latvijā agrākos laikos. Interesanta Padomju dzīves sastāvdaļa bija autotransports. Vieglā auto iegāde jau pati par sevi nebija pārāk vienkārša, un ne naudas trūkuma dēļ. Vēl lielāka nervu pārbaude bija rezerves daļu iegāde vai auto remonts. Bieži auto remontēja individuāli (nelegāli) mehāniķi piemāju darbnīcās, bet jāsaka drošības iestādes šos tam laikam kapitālistus lika mierā, jo pašiem bieži vajadzēja labus meistarus. Uz ielām vairāk vai mazāk varēja redzēt apmēram 10 veidu vieglās auto markas dažādās modifikācijās. Tātad Padomju laika vieglās automašīnas. Kādas tās bija?

Spēļu kāršu noslēpumi jeb Pīķa dāmas atriebība 15.09.2020 21:59

2013. gada 11. janvārī itāļu arheologa Anžela Sezāna ekspedīcija veica apbrīnojamu atklājumu: Arābijas tuksnesī netālu no Luksoras zinātnieki atklāja seno koptu kristiešu svētnīcu, kuras slēptuvē atradās 78 no tīra zelta izgatavotas plāksnītes ar noslēpumainiem simboliem uz tām. Atšifrēt to īsteno nozīmi zinātniekiem pagaidām nav izdevies, taču versijas par plāksnīšu izcelsmi ir.

“Ir riskanti neriskēt” Marks Cukerbergs vai vislielākie riski, ko vēsturē uzņēmušies slaveni cilvēki 10.09.2020 13:07

Kāpēc mēs riskējam? Izmisums vai cerība, dažreiz risks ir vienīgai un pēdējais, uz kā mēs varam paļauties. Nav būtiski vai esi slavenība, vai parastais cilvēks, kuru pat ne visi kaimiņi atceras, sapņi, trūkums vai vienkārša adrenalīnu meklēšana stumj cilvēkus uz neapdomātu, bet cerības pilnu risku.

Alda Drēģera dziesmu TOP15 20.08.2020 22:38

Astoņdesmito gadu beigās šī savdabīgā balss skanēja visā Latvijā. Gan neskaitāmos kultūras namos, gan magnetofona lentēs, vēlāk audiokasetēs. Leģionāru dziesmas un nerātnās ziņģes, dziesmas par palaistuvēm un alkoholu, smeldzīgas balādes un melnā pantera, ko dziedāja pie un ap galdiem un dzied vēl tagad. Tas bija kas jauns, un arī drosmīgs – 1989. gadā vēl neviens nevarēja būt pilnīgi drošs, ar ko šāda dziedāšana varētu beigties. Drēģeris bija viena no dziesmotās revolūcijas leģendām.

Aldim Drēģerim šogad, 10.augustā, paliktu tikai 54, bet viņa nav starp mums jau kopš 2005. gada janvāra, kad lielo cilvēku 38 gadu vecumā pieveica...parasts apendicīts. Piedāvājam atcerēties šo leģendāro balsi improvizētā Alda Drēģera dziesmu TOP15, ko katrs var sastādīt sev pats – internetā atrodamas desmitiem Alda Dreģera iedziedātu dziesmu ( arī ļoti nerātnu).

Labākās Padomju laika multfilmas. TOP10 16.08.2020 14:42

Pirms gandrīz 70 gadiem dibināts vairāku paaudžu labākais bērnu draugs - Padomju Savienības multiplikācijas filmu gigants- Sojuzmultfilm ( vēsturiski Союздетмультфильм). Vairākām paaudzēm šīs multenes bija gaidītākais dienas pasākums - lieki atgādināt, ka pirms gadiem 30 nebija iespēja nokavēto multfilmu noskatīties internetā vai TV arhīvā. Un arī šodien bērni labprāt skatās vecās labās krievu multenes, kurās netrūkst humora, mīlestības un pozitīvas emocijas. Amerikāņu ražojumos, ko jaunajai paaudzei uzspiež mūsdienās, tādas atrast bieži ir diezgan grūti. Šī ir viena no lietām, ko iesakām neaizmirst un neizmest no ''sliktā" Padomju laika bagāžas un rādīt bērniem arī šodien - pirmkārt, pozitīvas un mīļas emocijas, otrkārt bērniem vieglāk apgūt krievu valodu skatoties tieši multfilmas.Multfilmas plašā spektrā pieejamas gan internetā, gan nopērkamas diskos veikalos

Desmit iedvesmojoši ģeniālā zinātnieka Alberta Einšteina citāti 25.07.2020 16:32

Pirms 138 gadiem pasaulē nāca viens no XX gadsimta ievērojamākajiem zinātniekiem - fiziķis Alberts Einšteins. Relativitātes teorijas radītājs, zinātnes filozofs, izgudrotājs un Nobela prēmijas laureāts bija spilgta personība, kura atziņas ir aktuālas arī šodien.

Nākamā lapa