Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:58, Did:0, useCase: 0


Vai daiļa modele ar „Honda” motociklu spēj izbraukt Dakaras rallija trasi?

Redakcija
Redakcija

Nez, vai parasts motociklu fans spētu izbraukt kaut daļu klasiskā rallija „Parīze – Dakara” trases Āfrikā? Un kādas būtu sajūtas, braucot kopā ar pieredzējušu motosportistu?

Uz šiem jautājumiem atbildes sniegs TV kanāla „National Geographic” un motociklu ražotāja „Honda” kopdarbs – piedzīvojumu šovs „Cauri Marokai: Dakaras rallija pēdās”. Tas aizved skatītājus uz dažām no visgrūtāk pārvaramajām vietām pasaulē, kas meklējamas Marokā.

Šovā būs vērojams profesionālā motobraucēja Kristofa Barjē-Varju (Christophe Barriere-Varju) un modeles, piedzīvojumu meklētājas Loras Ksortanas (Laura Csortan) ceļojums pa Āfriku. Viņi pārvietosies ar „Honda CRF1000L Africa Twin” motocikliem. Viens – ar standarta transmisiju, ar kuru brauks Barjē-Varju, bet otrs – ar automātisko transmisiju, ar kuru brauks Ksortana.

Barjē-Varju un Ksortanas maršruts būs daļa no sākotnējā rallija „Parīze – Dakara” maršruta Kā zināms, Dakaras rallijs ir ikgadējs bezceļu izturības brauciens, kurā savus spēkus pārbauda visi pasaules pieredzējušākie braucēji. 2009.gadā terorisma draudu dēļ rallijreids no Āfrikas pārcēlās Dienvidameriku.

Francijā dzimušais un Dienvidamerikā augušais motosportists ir piedalījies četros Dakaras rallijos, divas reizes Āfrikā, divas reizes – Dienvidamerikā. Par vienu no braucieniem izveidojis dokumentālo filmu „Sapņu braucējs”, kas saņēmusi vairākas festivālu godalgas. Tādējādi Barjē-Varju ir perfekts „National Geographic” šova vadītājs, jo daloties ar savu pieredzi, sniegs unikālu ieskatu Marokas ceļos un aicinās izbaudīt dažādus nelīdzenus reljefus, ko Āfrika spēj piedāvāt motobraucējiem.

Abu dēkaiņi sāks braucienu Marrākešā (Marokā), tālāk ceļš vīsies cauri nelīdzenajiem Atlasa kalniem, akmeņainām ielejām un gigantiskajām Sahāras tuksneša kāpām, ļaujot apskatīt noslēpumainas Āfrikas vietas, kas atrodas ārpus ierastajiem un novazātajiem tūristu maršrutiem. Viņi apmeklēs dziļi tuksnesī noslēptas vēsturiskas vietas, krāšņas oāžu pilsētas, kā arī satiks daudz interesantu cilvēku – vairāku cilšu pārstāvjus, sudraba racējus, astronautus, kas gatavojas kosmiskajai misijai.

Tāpat viņi saskarsies ar visnotaļ ekstremāliem laika apstākļiem – stindzinoši aukstām naktīm, dedzinoši sauli dienas vidū, lielām smilšu kāpām, tā pārbaudot savu personisko spēju robežas.

Vai ar Loras Ksortanas piedzīvojumu un ceļojumu mīlestību būs pietiekami, lai sasniegtu mērķi? Modele ir pieredzējusi raidījumu vadītāja un ralliju entuziaste. Viņa bija Austrālijas moto GP „seja” 2008.gadā un septiņus gadus apceļoja pasauli, popularizējot Austrālijas ceļojumu šovu „The Great Outdoors”. Taču Ksortanai nav pieredzes bezceļu braukšanā.

Televīzijas šovs „Cauri Marokai: Dakaras rallija pēdās” ne tikai atklās nezināmus Āfrikas stāstus un ļaus abiem braucējiem labāk iepazīt sevi, bet arī noslēgsies ar cilvēka gara uzvaru.

„Šovs „Cauri Marokai: Dakaras rallija pēdās” patiešām ir jāredz, lai savām acīm skatītu Barjē-Varju neticamo braukšanas praksi un to, ko patiesi ekstrēmi piedzīvojumu meklētāji ir gatavi paciest, lai atklātu sevi un vēsturi. Mēs esam patiesi gandarīti, ka sadarbojamies ar „Honda” šajā novatoriskajā televīzijas projektā, kurā spilgti atklājas cilvēku vēlme izpētīt un atklāt Āfrikas aizraujošo pusi,” saka Meja Ji Lī, NCG Āzijas un Klusā okeāna un Vidējo Austrumu reģionālās producēšanas un attīstības viceprezidente.

Nepalaid garām! Šovs „Cauri Marokai: Dakaras rallija pēdās” kanālā „National Geographic” būs skatāms piektdien, 24.jūnijā plkst. 17:00.