Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:384, Did:0, useCase: 1


Nākamā lapa

Kā saglabāt mieru, kad ģimenē ienācis mazulis? 22.03.2022 13:43

Mazuļa ienākšana ģimenē ir ļoti svarīgs notikums, kas sākumā var radīt pamatīgu apjukumu jaunajiem vecākiem, īpaši, ja tas ir pirmdzimtais. Kamēr mazulis vēl neprot runāt, raudāšana un kliegšana ir veids, kā tiek paustas emocijas. Mazuļa audzināšanas procesā vecākiem jāapbruņojas ar pamatīgu pacietību, jo, ja vecāki dusmosies, mazulis dusmosies pretī. Arī Jūsu ģimenē nesen ienācis mazulis? Lūk, daži noderīgi padomi, kā saglabāt mieru!

Sievu zāles – ārstniecības augi, kas palīdz grūtniecībai 09.05.2021 21:04

Lai ģimeņu un mammu dienu varētu atzīmēt arī pēc 50 gadiem, jārada pēcnācēji. Citu variantu nav! Iznēsājot zem sirds un laižot pasaulē bērnu, sieviete piepilda īpašu sūtību – turpināt savu dzimtu, savu tautu, cilvēku cilti uz Zemes. Svēts darbs! Taču nav viegls; neba velti deviņus mēnešus no bērna ieņemšanas līdz dzemdībām sauc par grūtniecības laiku. Gadās sastapties ar grūtībām - nelabumu, nogurumu, mazasinību, tūsku... Tad jāmeklē palīgi.

10 pārsteidzoši atklājumi pēc bērna piedzimšanas 09.03.2021 18:48

Kādam taču ir par to jābrīdina. Piedāvājam ielūkoties kādas māmiņas atklājumos.

Lauž stereotipus par priekšlaikus dzimušiem bērniem. Aicina uz pasākumu 04.11.2019 16:22

Par godu priekšlaikus dzimušo bērnu mēnesim, ir izveidots video, atspoguļojot priekšlaikus dzimušu bērnu aprūpi un mediķu atbildīgo darbu. "Joprojām daļa sabiedrības uzskata, ka priekšlaikus dzimuši bērni ir invalīdi, taču tā nebūt nav. Ar video palīdzību mēs parādām dažādos dzīves scenārijus. Katram bērnam ir savs stāsts, kas maina vecāku domāšanu un liek izvērtēt dzīves vērtības,” komentē idejas autore, priekšlaikus dzimušo bērnu vecāku biedrības “Esmu klāt” vadītāja Sanita Ziediņa.

Lauž stereotipus par priekšlaikus dzimušiem bērniem 04.11.2019 16:19

Par godu priekšlaikus dzimušo bērnu mēnesim, ir izveidots video, atspoguļojot priekšlaikus dzimušu bērnu aprūpi un mediķu atbildīgo darbu. "Joprojām daļa sabiedrības uzskata, ka priekšlaikus dzimuši bērni ir invalīdi, taču tā nebūt nav. Ar video palīdzību mēs parādām dažādos dzīves scenārijus. Katram bērnam ir savs stāsts, kas maina vecāku domāšanu un liek izvērtēt dzīves vērtības,” komentē idejas autore, priekšlaikus dzimušo bērnu vecāku biedrības “Esmu klāt” vadītāja Sanita Ziediņa.

Kā topošajām māmiņām ārstēties saaukstēšanās gadījumos 29.10.2019 09:04

Saaukstēšanās mānīgajos un mainīgajos rudens mēnešos nav nekas neparasts. Tomēr, ja puncī aug un attīstās mazulis, tad pat iesnas, klepus, kakla sāpes un citi simptomi prasa papildu uzmanību. Par to, kā ārstēties topošajām māmiņām, konsultē t/c Domina Shopping Gaidību 4dienas lektore, Veselības centra 4 ģimenes ārste Gita Gaņģe.

Atjauno kustības un dzīvesprieku! 17.07.2019 08:57

Atvaļinājums ir īstais laiks, lai parūpētos par savu veselību un pašsajūtu. Ne vienmēr ir nepieciešamas zāles vai specifiskas medicīniskas manipulācijas. Iespējams, kādu ilgāk novārtā atstātu kaiti vai pavisam jaunu likstu ir iespējams atrisināt, izmantojot fizioterapiju vai tā var ieņemt ļoti būtisku un efektīvu lomu kopējā ārstniecības plānā.

Iesaka farmaceits: kurš no kontracepcijas līdzekļiem ir piemērots tieši Tev? 03.07.2019 14:51

Neplānota grūtniecība nereti rodas nezināšanas vai nepilnīgas informācijas dēļ. Tomēr mūsdienās ir pieejamas dažādas metodes, kas pareizas lietošanas gadījumā ievērojami samazina grūtniecības iestāšanās risku. Kontracepcijas līdzekļu daudzveidība var būt mulsinoša, tādēļ aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane skaidro izsargāšanās līdzekļu veidus, līdztekus klasiskajām kontracepcijas metodēm pieminot arī jaunākas, līdz šim mazāk izplatītas, kā arī uzsver to būtiskākās atšķirības.

Aicina uz Diānas Zandes lekciju: būtiskākie pieturas punkti bērna attīstībā 12.02.2019 14:12

Tieši pirmajos dzīves gados bērna attīstība notiek visstraujāk. Tas ir intensīvu pārmaiņu pilns laiks, kad mazulim augot, mainās ne tikai uzvedība, bet arī viņa apģērba izmērs, tādēļ ir nepieciešams apzināt un izprast bērna vajadzības. Kādas tieši pārmaiņas notiek bērna pirmajos dzīves gados un, kādiem ārējiem stimuliem ir jāvērš uzmanība bērna attīstībā, to trešdien, 13. februārī plkst. 12:00, t/p Alfa Chicco Info stundā pastāstīs pieredzējusī psiholoģe, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite un piecu bērnu māmiņa Diāna Zande.

Grūtniecēm: 9 mēnešu talismani mazuļa aizsardzībai 19.09.2018 10:26

Deviņi bērniņa gaidīšanas mēneši ir noslēpumains brīnums. Dvēsele savus vecākus izvēlas jau kādu laiku pirms iemiesošanās. Dažkārt pat saved tos kopā. Tas ir atkarīgs no dvēseles attīstības.

Ginekoloģe: Nemainot izglītības sistēmu, riskējam ar nākamo paaudžu veselību 05.09.2018 11:36

Pagājušajā gadā pieaudzis abortu skaits jaunietēm līdz 14 gadu vecumam, turklāt 20% no Latvijā reģistrētajiem HIV gadījumiem ir vecuma grupā no 18 līdz 29 gadiem. Biedējošā tendence rāda, ka vienlaikus, samazinoties dzemdību skaitam, abortu skaits pieaug. Vērojot situācijas attīstību un prognozējot nākotnes scenārijus, ir acīmredzami, ka jaunieši nezina, kā sevi pasargāt – fiziski un emocionāli. Cēloņi tam meklējami tieši izglītības sistēmā.

Plāno grūtniecību? Veiksmīgas grūtniecības plānošanas pirmie soļi 18.05.2018 14:53

Grūtniecība ir īpašs dzīves posms ikvienas sievietes dzīvē, kam nepieciešama sagatavošanās, lai viss izdotos kā plānots. Pirms domāt par bērniņa vārdu un to, kādus aizkarus izvēlēties bērna istabā, ir nepieciešams sagatavot savu ķermeni un ikdienas dzīvi kopumā. Ar padomiem, kā sagatavoties šim dzīves nozīmīgajam un atbildīgajam brīdim, dalās aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane.

Turpinās bezmaksas lekciju cikls grūtniecēm un jaunajiem vecākiem 06.03.2018 10:06

Tirdzniecības parkā (t/p) Alfa 7. martā plkst. 12.00 notiks šī gada pirmā lekcija ciklā Chicco Info stundas, ko vadīs pieredzējusī psiholoģe, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite un piecu bērnu māmiņa Diāna Zande. Uz bezmaksas informatīvajām lekcijām ir aicinātas grūtnieces, jaunās māmiņas, tēti, kā arī ikviens interesents.

Notiks bezmaksas lekcija grūtniecēm un jaunajiem vecākiem 06.11.2017 08:48

Tirdzniecības parkā (t/p) Alfa 8. novembrī plkst. 12.00 notiks noslēguma lekcija ciklā Chicco Info stundas, ko vadīs pieredzējusī psiholoģe, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite un piecu bērnu māmiņa Diāna Zande. Uz bezmaksas informatīvajām lekcijām ir aicinātas grūtnieces, jaunās māmiņas, kā arī tēti.

Notiks bezmaksas lekcija jaunajiem vecākiem 12.09.2017 17:28

Tirdzniecības parkā (t/p) “Alfa” 13. septembrī plkst. 12.00 notiks jau trešā lekcija ciklā “Chicco Info stundas”, ko vadīs pieredzējusī psiholoģe, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite un piecu bērnu māmiņa Diāna Zande. Uz bezmaksas informatīvajām lekcijām ir aicinātas grūtnieces, jaunās māmiņas, kā arī tēti.

Notiks bezmaksas lekcijas grūtniecēm un jaunajām māmiņām 18.07.2017 13:35

Tirdzniecības parkā (t/p) “Alfa” 19. jūlijā plkst. 12.00 notiks jau otrā lekcija ciklā “Chicco Info stundas”, ko vadīs pieredzējusī psiholoģe, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite un piecu bērnu māmiņa Diāna Zande. Uz bezmaksas informatīvajām lekcijām ir aicinātas grūtnieces, jaunās māmiņas un tēti, kā arī citi interesenti.

Sāls grūtniecības laikā – jā vai nē? 04.07.2017 15:08

Sāls jau gadsimtiem ilgi ir bijusi neatņemama mūsu garšvielu plaukta sastāvdaļa. Taču pēdējās desmitgadēs tā ieguvusi sliktu slavu, tāpēc daudzi to cenšas izslēgt no savas ēdienkartes. Tā kā topošās māmiņas īpaši rūpējas par savu veselību, tad tā ir viena no garšvielām, kam jāpievērš papildu uzmanība. Vairāk par sāls ietekmi un to, kādu sāli labāk izvēlēties grūtniecēm, stāsta Rimi veselības veicināšanas programmas Uztura speciālists iesaka vēstnese, uztura speciāliste Inga Pūce.

Diāna Zande t/p “Alfa” vadīs bezmaksas lekciju kursu jaunajiem vecākiem 09.05.2017 15:11

Tirdzniecības parkā (t/p) “Alfa” 10. maijā notiks pirmā bezmaksas lekcija ciklā “Chicco info stundas”, ko vadīs pieredzējusī psiholoģe, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite un piecu bērnu māmiņa Diāna Zande. Uz bezmaksas informatīvajām lekcijām aicinātas grūtnieces, jaunās māmiņas un tēti, kā arī ikviens interesents.

3 iemesli, kāpēc grūtniecības laikā nepieciešama dūla 27.03.2017 15:45

Gatavojoties dzemdībām, topošās māmiņas jau ilgi pirms laimīgā brīža plāno to norisi – meklē labāko dzemdību vietu, saprotošāko vecmāti, pamazām kārto jaundzimušā somu un visbeidzot – meklē arī atbalstu līdzcilvēkos. Neapšaubāmi labs atbalsts grūtniecības laikā un dzemdībās ir bērna tēvs, taču ne vienmēr ar to ir pietiekami. Dūla var būt lielisks atbalsts grūtniecības laikā, dzemdībās un arī laikā, kad mazulis ir piedzimis. Par to, kāpēc grūtniecei būtu jāizvēlas dūlas atbalsts savām dzemdībām, stāsta t/c DominaShopping semināra “Gaidību 4dienu” lektore,praktizējoša dūla starptautiskā apmācībā, Katrīna Puriņa.

Atkārtoti izdota noderīga grāmata topošajām māmiņām 31.01.2017 15:37

“Vieglu dzemdību metode” ir grāmata, kura atkārtotu izdevumu latviešu valodā piedzīvojusi pēc daudzkārtēja lasītāju pieprasījuma – jo ar tās palīdzību gatavošanās grūtniecībai un dzemdībām kļūst labāk izprotamas, un līdz ar to vieglāk pārciešamas gan māmiņai, gan bērniņam.

Grūtniecība un gripa - kā pasargāties? 31.01.2017 13:20

Sievietes gaidībās ir riska grupā saslimšanai ar gripu, jo grūtniecības radītu izmaiņu dēļ samazinās imunitāte. Kā grūtniecei sevi pasargāt gripas laikā un kā rīkoties saslimšanas gadījumā, iesaka ginekoloģe reproduktoloģe, Klīnika EGV vadītāja Dr. Zane Vītiņa.

4 iemesli, kāpēc grūtniecēm nepieciešama ūdens aerobika 26.01.2017 15:18

Grūtniecības laiks ir ļoti īpašs un arī trauksmains jebkurai sievietei. Topošajai māmiņai ir jārūpējas gan par savu, gan par bērniņa labsajūtu, tāpēc ir ļoti svarīgs ne tikai pareizs uzturs, vitamīni un regulāras medicīniskas apskates, bet arī mērenas fiziskas aktivitātes. Lai gan šobrīd ir pieejamas visdažādākās grūtnieču fitnesa programmas, tomēr īpaši populāra ir ūdens aerobika. Plašāk par to, kāpēc grūtniecēm vajadzētu izvēlēties vingrošanu ūdenī, stāsta ūdens aerobikas trenere, GM Baseins vadītāja un Domina Shopping semināra “Gaidību 4diena” lektore Gunta Meldere.

4 PADOMI, kā tikt galā ar pēcdzemdību depresiju 30.11.2016 16:21

Ikvienā ģimenē bērniņa piedzimšana ir ārkārtīgi nozīmīgs dzīves notikums. Tomēr ne visas emocijas, kas rodas līdz ar bērna piedzimšanu, ir pozitīvas. Šis satraucošais, jaunais dzīves notikums nereti kļūst arī par eksistenciālu krīzi ģimenes dzīvē, jo tajā notikušas būtiskas pārmaiņas. Pēc statistikas datiem katrai trešajai māmiņaivar parādīties pēcdzemdību skumjas vai pat depresija.Plašāk par to, kā veiksmīgāk pārvarēt šo emocionāli sarežģīto posmu, lai ātrāk sāktu baudīt kopābūšanas laiku ar bērniņu, stāsta psiholoģe Diāna Zande.

Vērtīgi padomi, lidojot grūtniecības laikā un kopā ar jaundzimušajiem 06.06.2016 18:14

Ģimenes pieaugums bieži ievieš pārmaiņas arī ģimenes atpūtas ceļojumu plānos. Tas nebūt nenozīmē ceļošanas izslēgšanu no jauno vecāku dzīves, taču būtiski laikus parūpēties, lai lidojums un atpūta nekaitētu mazuļa un māmiņas veselībai. Lai vasaras atvaļinājums kopā ar ģimeni noritētu bez raizēm, viena no vadošajām tūrisma aģentūrām Latvijā “Latvia Tours” sadarbībā ar Rīgas Dzemdību namu par godu Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai apkopojusi virkni noderīgu padomutopošajām māmiņām un jaundzimušo vecākiem, kas atvieglos lidošanas procesu.

Sievietes uzturs grūtniecības un bērna zīdīšanas laikā 11.03.2016 15:23

Pareizs sievietes uzturs visā grūtniecības un bērna zīdīšanas periodā saglabā jaunās mātes veselību un rada vislabvēlīgākos apstākļus augļa attīstībai un bērna normālai augšanai un attīstībai tajā laikā, kad tas saņem mātes pienu. Ja gadījumā sieviete grūtniecības periodā nesaņem pilnvērtīgu uzturu, auglis no mātes organisma paņem visas viņa attīstībai nepieciešamās vielas, bet mātes organisms cieš.

Grūtniecības gaita no pirmās līdz četrdesmitajai nedēļai (2) 04.03.2016 18:05

Grūtniecības pazīmes katrai sievietei var izpausties atšķirīgi, tāpēc vislabākais padomdevējs ir ārsts, nevis draudzenes, kam jau ir bērni. Ņemiet vērā, ka līdz 14. grūtniecības nedēļai jūsu bērniņa garums ultraskaņas izmeklēšanā tiek mērīts no galvas līdz astes kaulam (CRL). Vēlāk tiek mērīts bērniņa galvaskausa diametrs. Pavaicājiet ārstam, ko viņš mēra,- tā jūs sevi pasargāsiet no nevajadzīgām bažām.

8 pamatnoteikumi, kā vadīt auto, ja esat grūtniece 26.01.2016 09:25

Sievietes jau sen ir apsēdušās pie auto stūres un daudzas no tām vada auto pat labāk par vīriešiem. To nevar apstrīdēt. Taču sieviešu dzīvē ir situācijas, kad pie auto stūres labāk nesēsties, un šeit nav runa par braukšanu alkohola reibumā. Šāda situācija attiecināma tikai uz vājā dzimuma pārstāvēm un tā ir grūtniecība. Var rasties jautājums: kāpēc? Atbilde ir vienkārša: auto vadīšana pa mūsu ceļiem ir viens vienīgs stress, kas nav ieteicams sievietēm stāvoklī. Taču, ja sieviete izcili vada mašīnu un gūst no tā prieku un baudījumu, aizliegt viņai braukt nav iespējams. Tāpēc labāk brīdināt un sniegt dažus noderīgus padomus.

Kāpēc zīdainim vislabākais ir mātes piens? 17.12.2015 14:56

Dažas māmiņas domā, ka dabīgs govs piens ir līdzvērtīgs barojošas sievietes pienam. Patiesībā tā vis nav. Sievietes un govs piens ir pat ļoti atšķirīgi. Govs piens nevar apgādāt zīdaini ar visām viņa vecumam nepieciešanajām barības vielām, kas nodrošinātu pilnvērtīgu organisma attīstību un augšanu.

Gripa un saaukstēšanās grūtniecības laikā! Kā rīkoties? 30.10.2015 19:08

Tā kā grūtniecība ilgst deviņus mēnešus, ikvienai topošajai māmiņai kādu no grūtniecības posmiem nākas pavadīt vīrusu sezonas laikā. Ginekoloģe Daiga Baranovska bezmaksas žurnāla "Mammām un Tētiem" rudens numurā atgādina par svarīgāko, kas jāzina katrai grūtniecei par saaukstēšanās, gripas ārstēšanu un profilaksi.

Grūtniecēm: dabīgi kosmētikas līdzekļi pret striju veidošanos 22.10.2015 12:46

Droši vien pats laimīgākais un reizē arī pats sarežģītākais periods sievietes dzīvē ir grūtniecība. Sevišķi, ja gaidāt pirmo bērniņu, ja esat jauna un vēlaties saglabāt savu ķermeni ideālā izskatā arī pēc dzemdībām. Protams, jūs esat dzirdējusi un zināt, ka visvairāk cieš tieši āda vēdera zonā, nepietiekamas ādas elastības dēļ, vēderam strauji augot, var rasties saistaudu plīsumi jeb tā saucamās strijas. Ko darīt, lai strijas nerastos? Nu, protams,- lietot attiecīgus līdzekļus. Taču jāatceras, ka ne visus kosmētikas līdzekļus drīkst lietot grūtniecības laikā. Ir samērā labi jāorientējas kosmētisko līdzekļu sastāvdaļās sastāvdaļas, no kurām tie tiek gatavoti, lai nenodarītu pāri sev un savam mazulim. Tāpēc daudz drošāk, vienkāršāk un arī efektīvāk šajā periodā būs lietot mājās gatavotus kosmētikas līdzekļus. Kā zināms, biezpiens, krējums, medus un dārzeņi, atšķirībā no ķīmiski ražotas kosmētikas, noteikti nekaitēs jūsu mazulim.

Apturi striju veidošanos laikus! 30.09.2015 19:37

Aizvien vairāk sieviešu ne tikai interesējas, bet arī iegādājas dažādus kosmētiskos līdzekļus, lai koriģētu spogulī ieraudzītās nepatīkamās svītriņas uz savas ādas, kuras dēvējam par strijām. Par to, kas ir strijas un kā tās mazināt, ja reiz parādījušās, stāsta „BENU Aptieka” farmaceite Jūlija Krasnova.

Par ko priecājas, baiļojas un ko piedzīvo tētis savas atvases gaidīšanas laikā 12.05.2015 10:53

Par ko priecājas, baiļojas un ko piedzīvo tētis savas atvases gaidīšanas laikā? Jā – vīrietis neapjauš un nejūt, kā tas ir, kad zem sirds deviņus mēnešus tiek iznēsāts mazulis, taču viņš piedzīvo ļoti daudz ko gan līdzīgu, gan atšķirīgu no tā, ar ko šajā laikā saskaras sieviete. Un tās var būt gan domas, gan emocijas, kas līdz šim dzīvē nav izjustas.

Zande: Ja es zināšu, tad domāšu, ja domāšu, tad mazināšu iespējamos riskus 15.04.2015 12:44

Ir svarīgi, lai sievietēm būtu viegli pieejama izglītojoša informācija par to, kā rīkoties neplānotas grūtniecības gadījumā. „Ja es zināšu, tad domāšu, ja domāšu, tad mazināšu iespējamos riskus”, uzskata psiholoģe Diāna Zande.

Dzemdību priekšvēstneši 06.02.2015 13:08

Ar dzemdību dienas tuvošanos var rasties noteiktas pazīmes, kuras liecina par to, ka drīz notiks dzemdības.

Grūtniecība un nervu spriedze. Ko darīt, ja sāp galva, mugura, moka krampji 30.01.2015 13:47

Nevienam nav noslēpums, ka grūtniecība ir ne tikai laimīgs gaidu periods, bet arī organisma izturības pārbaudījums. Tieši grūtniecības laikā jums ir visas izredzes uzzināt pret kādām slimībām esat uzņēmīga. Problēmas ar nervu sistēmu nav izņēmums. Šodien mēs runāsim par visbiežāk sastopamajiem simptomiem, kuri var norādīt uz to, ka jūsu "nervu balanss" ir iedragāts.

Dabiskas dzemdības bez sāpēm (1) 27.01.2015 12:31

Dabiskas dzemdības ir viens no nepārtrauktu fizioloģisku procesu ķēdes posmiem, kas parāda un ilustrē dabas pamatlikumus – dzimtas turpināšanas likums un dzimtas atbalsta likums. Dabiskas dzemdības ir normālas fizioloģiskas dzemdības.

Topošo māmiņu 6 biežākās ģērbšanās kļūdas 10.07.2014 10:37

Spīdīgs, stingra auduma apģērbs – vai tas nepalielinās topošās māmiņas ķermeņa aprises? Par biežāk pieļautajām ģērbšanās kļūdām gaidību laikā stāsta modes un izklaides centra „Rīga Plaza” „Stila 3dienas” semināra galvenā stiliste Baiba Grīna.

6 vērtīgi ieteikumi, kā pucēties topošajai māmiņai 30.06.2014 15:04

Plīvojošas kleitas, skaistas matu rotas. Kā sievietei gaidību laikā izcelt savu punci, kur iepirkties un kā savā tēlā ievīt vieglumu? Kā pucēties topošajām māmiņām, iesaka modes un izklaides centra „Rīga Plaza” „Stila 3dienu” stiliste Baiba Grīna.

Kā vislabāk sagatavot savu organismu grūtniecībai 02.06.2014 13:09

Vasara – laiks, kas ir ne tikai traku ballīšu periods, bet arī piemērots brīdis, lai sakārtotu savu veselību un sievietes ieplānotu gatavošanos grūtniecībai. Vairāk par to, kā noskaņot savu organismu bērniņa ieņemšanai, stāsta klīnikas Premium Medical ginekoloģe – Gita Ruttasa.

Iespējams, drīzumā būs pieejama metode, kā pārbaudīt dzīvībai bīstamu saslimšanu grūtniecības laikā 25.07.2013 22:20

Valstīs ar augsti attīstītu veselības aprūpes sistēmu nāve no grūtniecības izraisītām veselības problēmām šķiet ļoti attāla un šokējoša varbūtība. Tomēr viena no šādām problēmām – preeklampsija – skar 2 % sieviešu pirmās grūtniecības laikā, un līdz šim brīdim nav izstrādāta uzticama profilaktiskā pārbaude (skrīninga tests).

Nākamā lapa