Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:1, Did:0, useCase: 0


6 mācības par naudu, ko Tavs bērns var iemācīties no zobu fejas

Redakcija
Redakcija

Kurš gan bērnībā nav ticējis zobu fejai? Teju katram no mums vecāki stāstījuši par to, ka naktīs, kad guļam, pie mums atnāk zobu feja, paņem mūsu atstātos zobiņus un zem spilvena noliek par tiem naudu. Šī nauda ir bijusi mūsu visu pirmā nopelnītā. Lai vai kā, no katra pasaku tēla var mācīties arī turpmākajai dzīvei. Arī zobu feja palīdz bērniem iemācīties ko jaunu.

Lūk, ko bērns var iemācīties no zobu fejas!

1. Naudu nopelnīt nav viegli
Ikvienā darbā ir jāpieliek zināmas pūles un jāiegulda laiks, lai nopelnītu naudu. Nauda nekrīt no zila gaisa, un tas ir jāsaprot arī bērniem. Šajā gadījumā bērnam jāpacieš nelielas sāpes, jo mēs visi zinām, ka zobu raušana nav nekas patīkams. Līdz ar to bērns iemācās, ka naudas pelnīšana nav viegla un prasa zināmus upurus.

2. Katrai lietai ir sava vērtība
Zobu feja bērnam var iemācīt to, ka pat katrai mazākajai lietai uz pasaules ir sava vērtība, kā nekā arī bērna zobiņš ir vērtīgs. Arī vecākiem vajadzētu stāstīt saviem bērniem par to, ka katra lieta ir jānovērtē. Dažkārt tas, kas mums šķiet mazsvarīgs un nevērtīgs, kādam citam var likties svarīgs un ļoti vērtīgs.

3. Krājumu veidošana
Jo vairāk zobiņu bērns būs palicis zem spilvena pa nakti, jo vairāk naudiņsd zobu feja būs atstājusi par tiem. Kā jau zināms, maziem bērniem, ieejot vaikalā gribas nopirkt daudz un dažādus saldumus, un, ja tā notiek, tad no savas personīgās naudas nekas nepaliek pāri. Tāpēc vecākiem vajadzētu bērniem mācīt, kā veidot iekrājumus. Jo vairāk naudas bērns iekrās, jo vērtīgākas lietas viņš varēs iegādāties.

4. Pacietība
Brīdī, kad bērnam izkritis kārtējais piena zobs, viņš uzreiz saprot, ka atkal atnāks zobu feja un atstās viņam naudu par izkritušo zobiņu. Ir daudz tādu bērnu, kas pieraduši pie šāda naudas ienākumu veida un nespēj vien sagaidīt, kad no rīta zem sava spilvena ieraudzīs naudu. Taču bērniem ir jāmācās būt pacietīgiem. Nopelnītā nauda neatnāk uzreiz. Tāpat arī ir pieaugušajiem, kuri strādā algotu darbu. Viņiem ir jāgaida algas diena, kad viņi saņems naudu. Tāpat arī bērniem ir jāgaida konkrēts laiks – šajā gadījumā viena vai divas naktis kopš zobiņš palikts zem spilvena.

5. Naudas skaitīšana
Par katru izkritušo piena zobu bērns saņem konkrētu naudas summu. Šis laiks ir īstais, lai saviem bērniem sāktu mācīt rēķināt – skaitīt un atņemt.

6. Naudas tērēšana
Kad bērns būs iemācījies un sapratis to, ka naudu nav viegli nopelnīt, vecākiem vajadzētu bērnu pamācīt arī naudu tērēt. Gan mammai, gan tētim jāpastāsta bērnam tas, ka labāk naudu ir iztērēt kādā vērtīgā lietā, nevis tērēt to sīkumos, bez kuriem var iztikt.

Atšķirībā no bērniem, mēs zinām, ka zobu fejas ir paši vecāki. Vecākiem noteikti jāizlemj, cik daudz naudas par katru izkritušo zobu vajadzētu maksāt saviem bērniem. Jāizvērtē arī savs finansiālais stāvoklis, jo jārēķinās ar daudzām citām lietām, kuras maksā naudu, lai negaidītu tēriņu dēļ nenāktos domāt par tādu palīdzības iespēju kā patēriņa kredīts.