Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:13, Did:0, useCase: 0


Suņu peldētāju TOP 5

Redakcija
Redakcija

Piedāvājam jums iepazīties ar pieciem Latvijā vispopulārākajiem „ūdens” suņiem. Latvijā populārāko suņu – peldētāju TOPu palīdzēja sastādīt un suņu rakstura knifiņus atklāja Latvijas Kinoloģiskās federācijas prezidente Vija Klučniece. “Neapšaubāmi TOPā atrodas suņu šķirnes, kas Latvijā ir vispopulārākās apmācībā glābšanā uz ūdens – ņūfaundlendieši, labradori retrīveri un zeltainie retrīveri – ideāli kompanjonsuņi, kuru pievilcīigā sejas izteksme it bieži iedvesmo tos izmantot visdažādākajās reklāmās”, stāsta Vija Klučniece.

1.vieta – ņūfaundlendieši
Gan ASV prezidents Franklins Rūzvelts, gan arī dižais dzejnieks Bairons bija iemīļojuši cēlo, labsirdīgo, garspalvaino, mazliet lācim līdzīgo ņufaundlendieti. Arī šodien tas ir ļoti iecienīts ģimenēs ar bērniem sava labsirdīgā rakstura dēļ. Interesanti, ka mūsdienu ņūfaundlendietis no sava tālā senča – portugāļu ūdens suņa ir mantojis peldu plēves starp kāju pirkstiem.

2.vieta – labradori retrīveri19.gadsimta sākumā zvejnieki selekcionēja mazāku ņufa versiju – labradoru – suni, kurš spēja nopeldēt tālus gabalus un zvejniekam atgādāt nozaudēto zvejas tīklu. Arī šodien labsirdīgie labradori nav zaudējuši savu mīlestību pret ūdeni, turklāt tie ir kļuvuši par vienu no populārākajām suņu šķirnēm visā pasaulē. To ūdens necaurlaidīgais kažoks nodrošina vienmērīgu ķermeņa temperatūru, tādēļ peldes ir šo suņu regulāras un svarīgas aktivitātes gan vasarā, gan pat ļoti vēsā laikā. Viņu fantastiskās medību suņu spējas būs iespējams vērot paraugdemonstrējumos sestdien, izstādes pirmajā dienā.

3.vieta – zeltainie retrīveriVisiem retrīveriem ļoti patīk peldēt un pienest priekšmetus no ūdens. Gudrais, pašpārliecinātais suns ir apveltīts ar maigu, mīlīgu, sabiedrisku un jūtīgu dabu. Zeltainais retrīvers lieliski pielāgojas situācijai, ātri apgūst mācības, apveltīts ar lielisku atmiņu. Tie spēj būt gan glābēji, gan pavadoņi cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, gan lieliski cirka mākslinieki, gan arī piedalīties medībās un strādā policijas vai muitas dienestā, meklējot narkotikas un sprāgstvielas. Šī šķirne lieliski sadzīvo arī ar citiem mājdzīvniekiem.

4.vieta – Portugāles ūdens sunsPortugāles ūdenssuņi ir vieni no retajiem, kas piemēroti alerģiskiem cilvēkiem. Piemēram, arī ASV prezidenta Baraka Obamas ģimenes mīlulis ir Portugāles ūdens suns Bo, jo abas prezidenta meitas cieš no alerģijas. Enerģiskie, kustīgie suņi, kā liecina to nosaukums, ir lieliski nirēji un peldētāji, turklāt tie labi pakļaujas dresūrai un labprāt piedalās sacensībās. Šie suņi ir fiziski ļoti izturīgi, kā arī ir labi sargi.
(Amerikas pirmā suņa dzīve Baltajā namā: https://www.youtube.com/watch?v=PkM... )

5.vieta – Spāņu ūdens sunsArī Spāņu ūdens sunim pelde ir viena no tīkamākajām nodarbēm, tāpat kā dažādu priekšmetu meklēšana. Šis suns var lepoties ar interesantu dredainu apmatojumu, jo sprogainais, ūdensnecaurlaidīgais apmatojums, kad izaug garāks, saveļas atsevišķās šķipsnās – dredos. Parasti šis suns labi saprotas gan ar bērniem, gan ar citiem suņiem un mājdzīvniekiem. Arī ar kaķi Spāņu ūdens suns sadzīvo labi, ja vien viņš to pazīst.

Šos un vēl daudzus citus suņus – lielus un mazus, garspalvainus un īsspalvainus būs iespējams sastapt jau 27. un 28. jūnijā Ķīpsalā, izstādē „Latvijas uzvarētājs 2015”’.