Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:13, Did:0, useCase: 0


Suņi – terapeiti, kādi viņi ir?

Redakcija
Redakcija

Suņi – terapeiti, kādi viņi ir?
Terijs

Ikdienā pierasts suni uztvert vienkārši kā draugu un ģimenes mīluli, tomēr ir arī varoņi, kas apmācīti speciālu darbu veikšanai – dzīvības glābēji, neredzīgo pavadoņi, izmeklētāji un arī terapeiti. Suņi – terapeiti palīdz ārstēt psiholoģiskas traumas un pārdzīvojumus, kā arī dažādas iedzimtas psiholoģiska rakstura slimības bērniem. Terapijas efekts tiek panākts, pacientam darbojoties kopā ar speciāli apmācītiem suņiem, un to sauc par kanisterapiju.Dzīvnieku barības Pedigree un Whiskas ražotājs iepazīstina ar kanisterapijas ekspertes Vladislavas Akimovas četrkājainajiem draugiem un terapeitiem – borderkolliju Ergo, miniatūro šnauceru Trišu un Kavaliera Kinga Čārlza spanielu Teriju.

TERIJS

Neskatoties uz nelielo vecumu – 1 gads un 2 mēneši – Terijs ir sertificēts terapeits, kas strādā Gaismas speciālajā internātpamatskolā. Viņš ir audzināts un trenēts kanisterapijai no pašas bērnības, bet papildus piedalās arī sacensībās Paklausības rallijā (Obedience rally). Tā kā viņa terapeita karjera ir tikai pašā sākumā, pašlaik viņa pacientu sarakstā ir aptuveni 20 bērni.

Mīļākais ēdiens Terijam ir jēla gaļa un viņam ļoti patīk spēlēties ar mantiņām, kuras pīkst, kā arī padot saimniecei pieprasītos priekšmetus.

Terijs ir arī reklāmas zvaigzne un viņam pieder vairāki izstāžu tituli – Latvijas Jaunākais čempions, Lietuvas Jaunākais čempions, kā arī sacensību apbalvojums – 3. vieta Paklausības rallijā iesācēju klasē.

ERGO

Ergo ir 12 gadi un viņš ir dakteris ar septiņu gadu stāžu, kā arī viens no pirmajiem kanisterapijai speciāli sertificētajiem suņiem Latvijā. Papildus darbam par terapeitu Ergo ir arī atestēts suns-glābējs, kas specializējies pazudušo cilvēku meklēšanai mežā. Ergo nozīmīgākais sasniegums – 2010. gadā iegūtais Igaunijas apbalvojums Obediencē (starptautiskā paklausība). Viņš ir vienīgais suns Latvijā, kam izdevies iegūt šo kausu.

Neskatoties uz pieklājīgo vecumu, viņam ļoti patīk spēlēties – tāpēc arī viņam tik labi padodas terapija ar bērniem. Kopš atestācijas 2007. gadā, viņš strādājis ar tik lielu skaitu bērnu, ka saimniecei Vladislavai jau sajucis skaits.

Ergo mīļākā nodarbe no darba brīvajā laikā ir basketbola spēle un, kā jau sportistam, viņa mīļākais ēdiens ir vistas gaļa.

„Ergo ir piedalījies Lailas Pakalniņas spēlfilmas „Ķīlnieks” filmēšanā. Pēc filmēšanas grupas vārdiem, Ergo strādāja labāk par profesionāliem aktieriem. Saskaņā ar scenāriju Ergo uzdevums filmā bija atrast lauksaimniekam pazudušu govi. Viens no amizantākajiem kadriem – Ergo jāskrien cauri vistu baram un jāpārlec pāri kamerai, kas viņu tajā brīdī filmē. It kā viegls uzdevums, bet iedomājieties, cik grūti noturēt vistas barā un likt sunim skriet cauri, lai sanāktu operatora vēlamais kadrs. Nācās likt lietā viltības gan izmantojot suņa rotaļlietas, gan mēģinot kontrolēt vistu baru,” stāsta lepnā Ergo saimniece, kanisterapijas eksperte Vladislava Akimova. „Filmēšanas laikā neiztika arī bez asām izjūtām, kad Ergo vienam pašam nācās stāvēt Jūrmalas šosejas vidū starp braucošām mašīnām, kamēr man lika slēpties krūmos, lai garām braucošā filmēšanas komanda mani nejauši neieķertu kadrā,” turpina Vladislava.

TRIŠA

Miniatūrā šnaucera meitenei Trišai ir gandrīz 4 gadi un viņa palīdz Ergo un Terijam darbā Gaismas skolā jau 2 gadus. Tāpat kā Ergo, arī Triša sadarbojas ar meklēšanas-glābšanas dienestu pazudušo cilvēku meklēšanai mežā.

Trišas mīļākais ēdiens ir siers, bet mīļākā manta – nūja ar mīkstu mākslīgo roku, kas domāta muguras kasīšanai. Triks, kas viņai pašai vislabāk patīk un kas vienmēr rada smaidu mazo pacientu sejās – lielas bantes atsiešana.

Maijs visās Baltijas valstīs kļūs par mājas mīluļu mēnesi, jo ikviens dzīvnieku barības Pedigree vai Whiskas pirkums jebkurā veikalu tīklā palīdzēs SOS bērnu ciematu bērniem satikt suņus - terapeitus kanisterapijas nodarbībās. No 1.maija līdz 31.maijam, iegādājoties jebkuru Whiskas vai Pedigree dzīvnieku barību, 3% no katra iegādātā produkta vērtības tiks ziedoti dzīvnieku terapijas nodrošināšanai SOS bērnu ciematu ģimenēs augošajiem bērniem.