Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:13, Did:0, useCase: 3


Kucēniem draudēja nosmakšana dažus metrus pirms glābiņa

Redakcija
Redakcija

29. janvāra vakarpusē, no meža atgriežoties pēdējiem brīvprātīgajiem suņu staidzinātājiem, tiem līdzi bija ne vien patversmes darbinieku izsniegtie suņi, bet papildus tika stiepts balts cukura maiss, cieši jo cieši aizsiets ar melnu auklu. Nav jābūt gaišreģim, lai, ieraugot patversmei tuvējā mežā sniegā piestutētu paliela izmēra kustīgu maisu, saprastu tā saturu. Un arī šī reize nebija izņēmums – šoreiz 6 kucēni.

Jāatzīst, mazie rējēji patiesi dzimuši laimes krekliņos, jo tika atrasti tikai laimīgas sagadīšanās dēļ. Visbiežāk dzīvniekus pie patversmēm tomēr pamet redzamās vietās – pa ceļam uz patversmi, pie patversmes vārtiem, starp ieejas durvīm. Šoreiz dzīvnieki tika pamesti mežā, kur ikdienā tikai kāds brīvprātīgais ar pastaigas suni var ieklīst. Turklāt sniega kupenā iemests balts cukura maiss arī nav tas pamanāmākais objekts. Par laimi, sals todien vairs neknieba, taču bezgaiss suņbērniem bija lielākais drauds, ja vien viņi laikus nebūtu atrasti...

Šobrīd ķepaiņi, kuru vecums ir apmēram divi mēneši, ir attārpoti, vakcinēti, čipēti un adoptējot tiks reģistrēti Lauksaimniecības datu centra reģistrā uz jauno saimnieku vārda. Dienās no mazajiem izaugs vidēja auguma brašuļi un, kucēniem sasniedzot 6 mēnešu vecumu, obligāta dzīvnieku patversmes „Labās mājas” prasība, slēdzot adopcijas līgumu, būs dzīvnieku kastrēšana/sterilizācija, lai arī viņu pēcnācējus nebūtu jābāž cukura maisā.

Seši izglābtie mazuļi tikai papildina „Labo māju” kucēnu kolektīvu, kurš šobrīd jau sastāv no 36 suņbērniem, bet augošam organismam ir jāsaņem visas nepieciešamās uzturvielas un vitamīni arī tad, ja to atrašanās vieta ir patversme. Tāpēc lūdzam iespēju robežās atbalstīt mūsu centienus sniegt mazajiem suņukiem pašu labāko. Būsim patiecīgi gan par jūsu ziedojumiem uz „Labo māju” bankas kontu, gan ciemakukuļiem ar speciālu kucēniem paredzēto sauso barību un konserviem.

Juglas Dzīvnieku aizsardzības grupa
PVN reg.Nr. 40008048503
A/S “Swedbanka”,
Kods: HABALV22
LV95HABA 0551003865018

Vai ziedo, zvanot uz ziedojumu tālruni 90006687 (EUR 1,42).