Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:57, Did:0, useCase: 3


PTAC brīdina – nāriņu astes ievērojami palielina noslīkšanas risku bērniem

Redakcija
Redakcija

Pēdējā laikā visā pasaulē bērnu vidū lielu popularitāti ir ieguvušas nāriņu astes, kuras paredzētas lietot peldēšanas laikā. Lai arī cik vizuāli skaisti šīs nāriņu astes neizskatītos, pēc ekspertu pārbaužu veikšanas tika secināts, ka to valkāšana samazina bērna spēju peldēt līdz pat 70 procentiem, līdz ar to būtiski palielinās arī noslīkšanas risks.

Īpaša uzmanība nāriņu astēm tika pievērsta, kad internetā tika publicēts video, kurā maza meitene valkājot nāriņu asti, pakļūst zem ūdens. Pēc video noskatīšanās Austrālijas Konkurences un Patērētāju Komisija brīdināja patērētājus par šī izstrādājuma bīstamību un lūdza Rietumaustrālijas Karalisko Glābšanas vienību veikt pētījumu, lai pārbaudītu bērnu peldēšanas prasmes vecumā no diviem līdz divpadsmit gadiem gan valkājot nāriņas asti, gan peldoties bez tās.

Pētījuma rezultātā tika secināts, ka šie izstrādājumi lielā mērā samazina bērna spēju peldēt, jo nāriņas aste notur kopā abas kājas, kā arī bērns ātrāk nogurst un var noslīkt ļoti īsā laika periodā. Pētījuma laikā daudzi bērni atzina, ka pēc nāriņas astes uzvilkšanas jutās nedroši un nevēlējās ar to atrasties ūdenī. Taču 75% bērnu, kuri piedalījās pētījumā atzina, ka viņiem šis izstrādājums patika, un viņi to labprāt izmantotu atkārtoti. Eksperti min, ka pēc šī pētījuma veikšanas ir pierādīts, ka peldēšana ar nāriņas asti rada nevajadzīgu risku bērnam atrodoties ūdenī.

Aicinām vecākus pirms nāriņas astes iegādes izpētīt citus alternatīvus izstrādājumus, kuru lietošanā kājas var brīvi kustēties, kā arī rūpīgi iepazīties ar brīdinājumiem un lietošanas noteikumiem, kas ir norādīti uz izstrādājuma un /vai iepakojuma. Taču, ja tomēr vēlaties iegādāties nāriņu astes, iesakām tās lietot tikai bērniem, kuri ir vecāki par septiņiem gadiem un atrodas vecāku uzraudzībā. Tāpat atgādinām, ka nāriņas asti var izmantot tikai peldbaseinā, nevis jūrā, okeānā vai citās dabiskajās ūdenstilpnēs.

Lai arī līdz šim Austrālijā nav reģistrēts neviens noslīkšanas gadījums, kuru ir izraisījušas nāriņu astes, eksperti uzskata, ka tas būtu tikai laika jautājums un šobrīd jācer, ka patērētāji ieklausīsies ekspertu brīdinājumos un nenotiks šāda traģēdija. Pēc pētījuma veikšanas Austrālijas Konkurences un Patērētāju Komisija izvērtēs tā rezultātus, lai izlemtu vai noteikt konkrētus noteikumus attiecībā uz šī izstrādājuma pārdošanu un lietošanu.

Šobrīd Latvijas tirdzniecības vietās nav iespējams iegadāties peldēšanai paredzētās nāriņu astes, taču tās ir iespējams pasūtīt ārzemju interneta veikalos. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs pirms izstrādājuma iegādes aicina rūpīgi izvērtēt šī izstrādājuma nepieciešamību.