Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:57, Did:0, useCase: 3


Kā pareizi rīkoties vētras laikā, lai neciestu

Redakcija
Redakcija

Vētras rezultātā iespējami elektropārvades un sakaru līniju bojājumi, ūdens padeves pārtraukumi, koku nogāšanās uz ceļu braucamās daļas, ēku un būvju konstrukciju sagrūšana, jumtu noraušana, ūdens līmeņa strauja paaugstināšanās.

- Bez īpašas nepieciešamības neej ārpus telpām!

- Esi gatavs elektroenerģijas padeves pārtraukumiem. Savlaicīgi sagatavo kabatas lukturus un ievieto baterijas radiouztvērējos.

- Aizver logus, durvis, bēniņu lūkas. Daudzdzīvokļu mājās novāc vai nostiprini priekšmetus uz balkoniem.

- Lauku mājās nostiprini saimniecības lietas, neved laukā mājdzīvniekus.

- Telpās neuzturies logu tuvumā. Blakus esošo koku zari un citi priekšmeti vētras laikā var izsist logu rūtis un izraisīt traumas.

- Ja vētra pārsteigusi ārpus telpām, neuzturies zem vientuļiem kokiem, celtniecības sastatnēm, reklāmas stendiem, elektropārvades līnijām.

- Nelieto lietussargus, tie apgrūtina redzamību, pastiprināti uztver vēja brāzmas un var savainot citus cilvēkus.

- Atrodoties klajā laukā sameklē vietu, kur patverties, piemēram, grāvi vai ieplaku. Ja tādas nav, tad stipras vēja brāzmas gadījumā nogulies zemē.

- Atrodoties uz ūdens, mēģini nokļūt krastā. Vislabāk, ja laivu var izvilkt no ūdens, klajā vietā apgāzt un palīst zem tās.

- Atrodoties mežā, ieej dziļāk biezoknī. Tur koki ir vairāk aizsargāti no vēja brāzmām un pastāv mazāks risks tikt savainotam zem lūstošiem kokiem vai zariem.

- Nešķērso tiltu! Nepieciešamības gadījumā var zem tā paslēpties un nogaidīt līdz pāriet stiprās vēja brāzmas.

- Lai savlaicīgi saņemtu papildus informāciju, atstāj ieslēgtu televizoru vai radiouztvērēju.

Ja ir nogāzušies koki, pārrauti vadi, notikusi avārija vai cits negadījums, zvani Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam pa tālruņa numuru 112

Informācija tapusi sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu. Skaties Sākumlapa