Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:245, Did:0, useCase: 0


10 fakti, ko nezināji par savu mājas mīluli

Redakcija
Redakcija

Dzīvnieku pasaule ir tik dažāda un pilna noslēpumu, arī apkārtējo vidi dzīvnieki redz un uztver savādāk. Mūsu mājas mīluļiem ir sava valoda, savs domāšanas veids, savs raksturs, kā arī viņu maņas dod tiem atšķirīgu priekšstatu par pasauli. Dzīvnieku barības Pedigree un Whiskas ražotājs atklāj faktus, ko jūs, iespējams, vēl nezinājāt par savu ģimenes mīluli.

Suņi saprot līdz pat 250 vārdiem un žestiem, spēj saskaitīt līdz pieci, kā arī māk veikt vienkāršus matemātiskus aprēķinus.
Lai suņa galvenais maņu orgāns – oža darbotos perfekti, degunam jābūt mitram.
Izrādās, ka suņu deguna nospiedums, tāpat kā mūsu pirkstu nospiedumi ir unikāls un var tikt izmantots dzīvnieka identifikācijai.


Suņa aste ir viņa žestikulēšanas instruments līdzīgi kā rokas cilvēkiem sarunas laikā. Ar astes kustībām suns izrāda ziņkārību, trauksmi, prieku un virkni citu emociju.
Suņiem ir apmēram 1700 garšas kārpiņu. Salīdzinājumam - cilvēkiem ir aptuveni 9000, bet kaķiem - ap 473.
Lai arī tas šķiet neiespējami, izrādās, ka suņiem ir ap 100 dažādas sejas izteiksmes – lielākā daļa no tām tiek paustas ar ausu kustībām.
Suņa kažoks kalpo ne tikai kā temperatūras regulētājs, bet arī kā aizsargbarjera pret ultravioletajiem stariem.
Tāpat kā cilvēki, arī kaķi sapņo. Pastāv uzskats, ka kaķēni sāk sapņot, no nedēļas vecuma.
Par spīti uzskatam, ka suņi ir dzīvnieku pasaules supervaroņi, izrādās, ka kaķiem ir labāka atmiņa. Pētījumi pierāda – suņa īstermiņa atmiņa ilgst no 20 sekundēm līdz 5 minūtēm, savukārt kaķa atmiņa var ilgt līdz pat 16 stundām.
Suņu intelekts nav neizmērojams. Pētījumi pierāda, ka maksimālais intelekta līmenis, ko ar dresūras un apmācību palīdzību spēj sasniegt suns, ir līdzvērtīgs trīsgadīga bērna intelektam.
Pedigree un Whiskas šī gada maiju visās Baltijas valstīs pasludinājuši par mājas mīluļu mēnesi, jo ikviens dzīvnieku barības Pedigree vai Whiskas pirkums visos veikalu tīkos palīdzēs SOS bērnu ciematu bērniem satikt suņus - terapeitus kanisterapijas nodarbībās. No 1.maija līdz 31.maijam, iegādājoties jebkuru Whiskas vai Pedigree dzīvnieku barību, 3% no katra iegādātā produkta vērtības tiks ziedoti dzīvnieku terapijas nodrošināšanai SOS bērnu ciematos augošajiem bērniem.