Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:245, Did:0, useCase: 0


Kas jāatceras, aizdedzot sveces

Tuvojas 11. un 18. novembris, tāpat aiz kalniem nav Adventes laiks un Ziemassvētki, kad biežāk kā citkārt aizdegsim sveces. Kas jāievēro, lai prieks par iedegto liesmiņu nepārvērstos postošā ugunsgrēkā?

- Pirms sveces aizdegšanas atbrīvojiet to no visa veida iepakojuma. Ja klāt ir pievienota lietošanas pamācība, noteikti izlasiet un ievērojiet to!

- Esiet īpaši uzmanīgi ar lielajām dekoratīvajām svecēm, no kurām var stipri sakarst galda virsma!

- Nekad nenovietojiet sveces citu siltuma avotu tuvumā, piemēram, uz televizoriem, radiatoriem, iekurtām krāsnīm vai kamīniem!

- Pārliecinieties, ka sveces ir stabili novietotas un nevar apgāzties!

- Svečturim ir jābūt stabilam, lai tas nevarētu apgāzties. Tādēļ svečturis jāizvēlas atbilstoši sveces lielumam un formai!

- Nenovietojiet sveces audumu, aizkaru un mēbeļu tuvumā!

- Uzmaniet, lai telpā, kur deg sveces nerastos caurvējš!

- Atcerieties, ka degoša svece rada ne tikai gaismu, bet arī augstu temperatūru. Pārliecinieties, ka svece atrodas drošā attālumā no degošiem priekšmetiem!

- Degli regulāri jāapgriež, nepieļaujiet svešķermeņu iekļūšanu izkusušajā parafīnā .Tas var izraisīt ugunsgrēku!

- Nepieļaujiet liesmas nonākšanu tiešā saskarē ar dekoratīvajām sveču aplikācijām, svečturiem, stiklu (tas var saplīst)!

- Uzmaniet, lai svece atrastos bērniem un mājdzīvniekiem nepieejamā vietā!

- Uzmanieties, lai ar apģērbu vai matiem neaizskartu sveci! Starp degošām svecēm vienmēr atstājiet vismaz 10 cm!

- Esiet īpaši uzmanīgi, lietojot dekoratīvās želejveida svecēs. To iekšpusē esošās dekoratīvās lapu un ziedu kompozīcijas sveces degšanas laikā var uzliesmot un degt pat ar vairākkārt augstāku liesmu nekā parasti!

- Neatstājiet degošas sveces bez uzraudzības. Pat ne uz īsu brīdi!

- Neiztieciet un nepārvietojiet degošu sveci, ja tā nav ievietota speciāli pārnēsājamā lukturītī!

- Dodoties prom vai pirms gulētiešanas pārliecinieties, ka svece ir nodzēsta!

- Sveču nodzēšanai vienmēr lietojiet speciālu sveces nodzēsēju!

- Nekad nededziniet brīvdabas sveces telpās!

     [+] [-]

, 2010-11-08 11:19, pirms 11 gadiem
Par uzmanīšanos ir taisnība. Es aizdedzu mazo pļošku plauktā virs kura ir otrs. Un nemaz nav tik tuvu viens otram, bet sakarsa tā otra plaukta apakša ne pa jokam. Nemaz nedomāju, ka pļoškai tik karsta liesma. Labi, ka viss labi beidzās.

     [+] [-]

, 2010-11-08 11:25, pirms 11 gadiem
Man atkal vienos Ziemassvētkos gadījās ķibele ar adventes sveci. Svecītēm pat bija metāla paliktnīši vainagā, tomēr kaut kādā mistiskā un nevienam nesaprotamā veidā uguns tika vainagā un tas sāka svilt. Labi, ka bijām turpat tuvumā, citādi sazin kā viss varēja beigties.