Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:245, Did:0, useCase: 3


Kādas rotaļlietas izvēlēties bērna pirmajā dzīves gadā?

Redakcija
Redakcija

Kad ģimenē ienāk mazulis, vecāku dzīve pilnībā mainās. Nav noslēpums, ka vecāki un citi tuvie cilvēki vēlas, lai mazulim būtu viss pats labākais. Nereti ir tā, ka tuvākie cilvēki apdāvina bērniņu ar neskaitāmām rotaļlietām. Taču ne visi cilvēki ir informēti par to, ka bērniņam nemaz nevajag tik daudz rotaļlietu.

Protams, tuvinieki vēlas pašu to labāko, lai bērnam nekā netrūktu, tomēr pieredze rāda, ka lielākā daļa šo rotaļlietu nemaz netiek izmantotas, līdz ar to tā ir tikai lieka naudas iztērēšana. Raksta turpinājumā varēsiet uzzināt kāda veida rotaļlietas ir nepieciešamas bērnam viņa pirmajā dzīves gadā.

1 līdz 2 mēneši

Šajā vecumā bērniņam nemaz nav vajadzīgas rotaļlietas. Aptuveni līdz 2 mēnešu vecumam bērnam ir vajadzīgi tikai un vienīgi viņa vecāki. Šajā dzīves posmā bērnam pietiek ar vecāku vērošanu. Viņš vēlas pētīt, ko dara viņa vecāki, kādas ir viņu sejas izteiksmes. Mazulim ir ļoti svarīgi sajust vecāku mīlestību un rūpes, un dzirdēt viņu balsi.

Šajā dzīves posmā bērns vislielāko uzmanību veltīs saviem vecākiem, tāpēc rotaļlietas patiešām būs liekas. Ja kāds no tuviniekiem vēlas apdāvināt jaundzimušo, tad vislabākā izvēle būs bērnu drēbes. Tās būs ļoti noderīgas, jo bērni šajā vecumā aug visai ātri.

3 līdz 5 mēneši

Šajā vecumā bērns jau sāk pievērst uzmanību dažādām rotaļlietām, kā arī mēģina tās satvert. Šajā vecumā noteikti vēl nevajadzētu bērnam iegādāties sarežģītas rotaļlietas. Vislabākā izvēle būs pavisam vienkāršas vienkrāsainas lietiņas. Arī par košas krāsas auduma gabaliņu bērniņš būs priecīgs, jo to varēs satvert rociņās un paburzīt.
Noteikti nevajadzētu izvēlēties košu mantu virtenes un karināt tās bērnam pie gultas. Šajā laikā bērns vēl tikai mācās pierast pie apkārtējās vides, tāpēc pārāk daudz lietu var raisīt viņam satraukumu.

Bērni šajā vecumā lielākoties spēj koncentrēties tikai uz vienu lietu. Tāpat nevajadzētu izvēlēties rotaļlietas, kas rada skaņu, jo tās bērnam, var radīt satraukumu.

6 līdz 8 mēneši

Šajā vecuma posmā bērnu vēlme iepazīt apkārtējo pasauli paliek arvien lielāka. Bērni jau sāk darboties paši, jo viņu roku koordinācija ir jau attīstījusies pietiekami labi. Tomēr vēl nevajadzētu steigties un iegādāties sarežģītas un lielas rotaļlietas. Šajā vecumā ļoti labi noderēs arī mīkstāki krāsainie papīri, ko bērnam patiks burzīt un klausīties kā tie čaukst.

9 līdz 10 mēneši

Kad bērns ir sasniedzis 9 mēnešu vecumu, viņš jau diezgan mērķtiecīgi sniedzas pēc rotaļlietām. Ja bērnam būs vairākas izvēles, viņš noteikti sniegsies pēc tās rotaļlietas, kas viņam patiks vislabāk.
Šajā vecumā bērnam var izvēlēties dažādus koka klucīšus, bumbas, neplīstošas bļodiņas vai arī bilžu grāmatas. Ir svarīgi, ka vecāki kopā ar bērnu skatās šīs bilžu grāmatas, jo tas bērnā raisīs vēl lielāku interesi.
Tāpat šajā vecumā bērnam patiks rotaļlietas, kas izdod dažādas skaņas, piemēram, zvaniņi, pulksteņi vai pat spēļu telefona skaņas.

11 līdz 12 mēneši

Šajā vecumā bērnam diezgan strauji sāk attīstīties telpiskā iztēle, tāpēc bērns arvien vairāk sāk interesēties par dažādām detaļām. Spēlējoties ar lellēm, bērns noteikti pievērsīs uzmanību tās acīm, matiem, pirkstiem. Ja bērns spēlēsies uz grīdas, tad noteikti pievērsīs uzmanību arī kontaktligzdām un vēlēsies tām pieskarties.
Bērni šajā vecumā ir ļoti ziņkārīgi, tāpēc vecākiem jābūt īpaši uzmanīgiem un jāseko līdzi katrai bērna kustībai. Bērns vēl tikai mācās kas ir labi un kas ir slikti. Tāpēc vecākiem jābūt klāt, lai mācītu bērniem, ko drīkst darīt un ko nedrīkst. Pretējā gadījumā bērns var savainoties.

Tā kā bērnam šajā vecumā interesē dažādas rotaļlietas, svarīgi izvēlēties tādas, kurām nav sīku detaļu, ko bērns varētu iebāzt mutē. Arī šajā vecumā bērniem būs piemēroti koka kluči, bumbas vai vienkāršas mīkstās rotaļlietas.
Rotaļlietas bērniem var iegādāties gan bērnu veikalos, gan internetā. Piemēram, interneta veikals 220.lv piedāvā kvalitatīvas un drošas rotaļlietas bērniem, tāpēc tur noteikti atradīsiet arī savam mazulim piemērotas rotaļlietas.