Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:291, Did:0, useCase: 3


Spoguļa noslēpumi un kā tos izmantot savā labā

Redakcija
Redakcija

Spoguļa noslēpumi un kā tos izmantot savā labā
Foto: Azarius

Spogulis ir viens no noslēpumainākajiem sadzīves priekšmetiem, ko cilvēks lieto ikdienā. Milzum daudz mītu un leģendu saistās ar šo neparasto priekšmetu.
Piemēram, grieķu leģenda vēsta, ka Narciss, ieraugot savu atspulgu dīķī, nav varējis no tā novērst acu un rezultātā pārvēties par ziedu. Savukārt, Gorgona Medūza, ieskatoties savās acīs, kas atstarojās spožā vairogā, pārvērtusies akmenī. Un tādu leģendu ir daudz.

Pirmie no stikla darinātie pavisam neliela izmēra spoguļi parādījās mūsu ēras 1.gadsimtā Romā. Savukārt spoguļus, kas līdzinās mums pierastajiem, sāka ražot viduslaikos. Toreiz tie bija izliektas formas ar tumšu virsmu. Šī atstarojošā virsma cilvēkos radīja māņticīgas bailes, tāpēc spoguļi tika nodēvēti par burvju un raganu piederumiem. Tika uzskatīts, ka ar spoguļu palīdzību viņi var izsaukt ļaunos spēkus un uzsūtīt cilvēkam nelaimes.

Spoguļa fenomens

Spoguļiem piemita milzīgs pievilkšanas spēks un cilvēkiem ļoti gribējās ar to palīdzību ieskatīties savā nākotnē. Viens no zināmākajiem un senatnē visplašāk lietotajiem zīlēšanas veidiem ar spoguli bija, kad vienu otram pretī novietoja divus spoguļus un starp tiem aizdedza divas sveces, kuru atspulgs veidoja bezgalīgu gaismas pielietu koridoru...

Varenais zinātnieks un ezotēriķis Paracelss pirmais deva izskaidrojumu spoguļa fenomenam. Viņš uzskatīja, ka spogulis kalpo par tuneli starp divām pasaulēm: smalko un fizisko. Caur šo tuneli informācija no smalkās pasaules nonāk mūsējā un tieši šī informācija iespaido cilvēka psihi caur dažādām vīzijām un halucinācijām.

Tā iemesla pēc, ka spoguļi kalpo kā koridors starp divām pasaulēm, ļoti daudzu tautu tradīcijas liek aizklāt to atstarojošās virsmas ar biezu pārklāju brīžos, kad mājās atrodas nelaiķis. Tas tāpēc, lai aizgājēja dvēsele nenomaldās paralēlās pasaules labirintos, kā arī, lai nepaņem līdzi dzīva cilvēka dvēseli.

Tautu ticējumi vēsta- lai nenonāktu nelaimē, spoguļa priekšā nedrīkst ēst, dzert, gulēt un rāties. Tāpat spoguli nedrīkst kārt pretī pusdienu galdam vai gultai (arī virs gultas tas nav ieteicams), bērnistabā un pretīm ieejas durvīm.
Ja spogulis saplīsis, nedrīkst lūkoties tā lauskās. Lauskas jāsavāc, jānoskalo zem tekoša ūdens un jāizmet. Vieta, kur atradušās lauskas, jāapslaka ar svēto ūdeni.

Rekomendācijas, kuras jau gadsimtiem ievēro cilvēki:

1. Pirms bērns kļūst vienu gadu vecs, viņš nedrīkst lūkoties spogulī

2. Mājā nedrīkst novietot vecu, citiem piederējušu spoguli.

3. Kad esat ļoti noguris ai slims, nelūkojieties spogulī.

4. Nerājiet sevi vai citus spoguļa priekšā.

5. Pirms paejat malā no spoguļa, novēliet sev veiksmi un uzsmaidiet savam atspulgam.

6. Neskatieties sasistā vai ieplaisājušā spogulī.

7. Spoguļiem mājā vienmēr jābūt tīriem.

8. Spogulim jābūt piekārtam tā, lai garākais no ģimenes locekļiem tajā raugoties, redzētu savu galvasvirsu "nenogrieztu".

9. Spogulim obligāti jābūt ierāmētam.

10. Pēc tam, kad jūs apciemojuši nepatīkami cilvēki, noslaukiet spoguli ar mitru drāniņu.

Spogulis- maģisks priekšmets

Atcerieties to- spogulis ir maģisks priekšmets. Daži zinātnieki apgalvo, ka spogulim ir "atmiņa"; tas uzkrāj gan pozitīvo, gan negatīvo sevī, uzsvaru liekot uz negatīvā. Tāpēc senlaicīgos spoguļus labāk uzglabāt muzejos nevis mājās.
Spogulis ir liecinieks mūsu attieksmei pret īstenību. Tāpēc, atkarībā no jūsu nostādnes un rīcības ikdienā, spogulis var uzkrāt kā pozitīvas, tā negatīvas emocijas- viss atkarīgs no tā, kādas sadzīves ainiņas tajā atspoguļosies. Dažas tautas uzskata, ka caur spoguli var sasirgt ar jebkuru slimību un tieši tāpēc neļauj slimiem cilvēkiem skatīties tajā.

Skatīties spogulī ieteicams tikai labā noskaņojumā, jo tad pozitīvais fons, ko vēl pavairos spogulis, palīdzēs cīņā ar depresiju, kas palīdzēs pievilināt veiksmi.
Te gan jāsaka, ka parasti cilvēki dara otrādi: uzlādē spoguli ar negatīvo enerģiju. Kā tas notiek? Lūk, kā: cilvēks dodas visbiežāk pie spoguļa, lai novērstu sava izskata trūkumus. Tad nu stāv, skatās un domā: "mati briesmīgi, seja atbaidoša..." utt. Nu nepatīkam mēs paši sev un ar tādām nelabām domām arī aizejam no spoguļa. Bet spogulis "iegaumē" mūsu negatīvās emocijas un nākamreiz noteikti mums par tām atgādinās.

Lai spogulis neuzkrātu tik daudz negatīvā, ieteicams to bieži mazgāt, bet pēc nomazgāšanas novietot uz īsu brīdi tā priekšā aizdegtu sveci- tas palīdzēs attīrīt spoguli no visa negatīvā, ko tas sevī uzkrājis.

Zinātnieki jau ilgus gadus pēta spoguļa un cilvēka mijiedarbību. Noskaidrots, katie, kas daudz laika pavada spoguļa priekšā, jūt neizskaidrojamu nogurumu. Tāpat viņiem pasliktinās atmiņa. Šis process iestājas aptuveni pēc 3 minūtēm, kas pavadītas spoguļa priekšā.

Taisnības labad jāsaka, ka ne vienmēr spoguļi uzvedas tik dīvaini. Tas pats viduslaiku ārsts Paracelss uzstādīja slimniekiem diagnozes pēc dvašas, ko cilvēks izelpoja uz spoguļa virsmas. Spoguli viņš pielietoja arī ārstēšanā, veicot dažādas buršanās un izmantojot maģiskas formulas. Tādā veidā Paracelss mēģināja pierunāt tumšos spēkus, kas iemiesojušies cilvēkā slimības izskatā, pāriet uz slimnieka atspulgu. Rezultātā spoguļattēls pārņēma reālā cilvēka slimību.

Austrumu tautas senāk (daži to dara arī mūsdienās) novietoja spoguļus ārpusē pie mājām, ja garām gāja ceļš. Šādu spoguļu uzdevums bija novērst slikto enerģiju, kas varēja nākt no garāmgājējiem.

Tāpat ar spoguļu palīdzību var cīnīties ar ģeopatogēno zonu kaitīgo starojumu. Šim nolūkam spogulis jānovieto zem gultas ar atstarojošo virsmu uz leju.

Kā redzat, spogulim piemīt unikālas spējas. Taču tas, kā jūs tās izmantosiet, atkarīgs tikai no jums.

     [+] [-]

, 2015-01-15 19:13, pirms 8 gadiem
Dāmas spoguļa priekšā pavada ievērojami ilgāku laiku par trim minūtēm- tad jau visām sen bija jākļūst vismaz nepieskaitāmām., taču tā nav. Seno ticējumu un ieradumu lauskas apvienotas mozaikā rada to maģisko iespaidu. Sava ārtava māņticībai, kura mūslaikos nav zaudējusi ietekmi.