Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:289, Did:0, useCase: 3


Kā iemācīties tulkot sapņus

Redakcija
Redakcija

Vai tev ir sapņu grāmata vai varbūt ieskaties sapņu tulkā? Mierīgi vari par to visu aizmirst! Un es to saku nopietni. Izmantot sapņu tulku ir tas pats, kas lasīt avīzē ikdienas horoskopus. Vai tiešām tu tici, ka visiem auniem pasaulē vienlaicīgi briest konflikts ar draugiem? Vai arī, ka visiem svaru zīmē dzimušajiem šajās brīvdienās jālasa laba grāmata? Tieši tāpat ir ar sapņiem. Ja redzi sapnī caur tuneli braucošu vilcienu, tas vēl nenozīmē, ka tavs sapnis ir par seksu.

Sapņu tulkošanā nav universālu simbolu. Lai pareizi iztulkotu sapni, jāzina, ko sapnī redzētie simboli nozīmē konkrēti tev. Pastāstīšu nedaudz sīkāk par to.

Tulkot sapņus sāku jau mācoties pamatskolā. Pamazām es to apguvu tīri labi un sāku tulkot sapņus ne tikai klasesbiedriem, bet arī skolotājiem. Ar gadiem man tas sanāca arvien labāk un labāk. Taču tā ir tikai ar pazīstamiem cilvēkiem. Nepazīstot cilvēku, ir grūti iztulkot viņa sapni, ja vien viņam neuzdod jautājumus, kas palīdz atrast nepieciešamo informāciju pareizajam tulkojumam. Nevar vienkārši automātiski piešķirt kādam sapņa elementam noteiktu nozīmi, izejot no universāla traktējuma metodes.

Manu personīgo sapņu tulkošana man nesagādā grūtības, jo es taču pati sevi ļoti labi pazīstu. Piemēram, kādu naktī sapnī redzēju ceriņu krūmu, kurā zumzina bites. Sapņu tulkā izlasīju, kas tas ir uz veiksmi, taču mana sapņa jēga slēpāspavisam citur. Iepriekšējā dienā, sēžot mašīnā pie stūres un gaidot zaļo gaismu iedegamies luksoforā, redzēju ielas malā ceriņu krūmu, kura ziedos bites vāca medu. Es ļoti baidos no bitēm, tāpēc no sirds priecājos, ka mašīnas logi ir aizvērti. Tādā veidā, caur sapni mana zemapziņa vēlreiz atsauca atmiņā tās dienas notikumus. Ja šādu sapni būtu redzējusi puķu tirgotāja vai biškopis, viņiem tam būtu pilnīgi cita nozīme.

Tomēr ir arī ļoti izplatītas sapņu tēmas. Kad pirmoreiz sāku interesēties par šīm tēmām, es uzzināju, ka kopā tās ir astoņas. Tās sastopamas tik bieži, ka vairums cilvēku sava mūža garumā agri vai vēlu redz šos sapņus. Lūk, kādi tie ir:

- sapņi, kuros tu krīti,
- sapņi, kuros tu lido,
- sapņi,kuros tu atrodi naudu,
- sapņi, kuros tu pazaudē naudu,
- sapņi, kurā kails nostājaties citu cilvēku priekšā,
- sapņi, kuros tev izkrīt zobs vai zobi,
- sapņi, kurā tevi kāds izseko,
- sapņi par seksu.

Ja tu esi redzējis sapnī kaut ko, kas saistīts ar kādu no šīm izplatītajām sapņu kategorijām, arī tas vēl nenozīmē, ka tev šis sapnis nozīmēs to pašu, ko citiem. Ja esi stomatologs un redzi izkrītošus zobus- tas var nozīmēt, ka jūti savu nepiemērotību šim darbam vai arī uzskati sevi par krāpnieku, vai vēlies mainīt nodarbošanos... interpretāciju var būt ļoti daudz.

Lai pareizi iztulkotu sapni, jāzina, ko konkrēti simboli nozīmē personīgi tev.

Apskatīsim vienu piemēru. Tu redzi sapnī, ka sēdi uz dīvāna. Piepeši apkārt tavam ķermenim kaut kas apvijas, tu dzirdi brakšķošu skaņu un tajā pašā mirklī ieraugi klaburčūsku.

Vai tu baidies no čūskām vai arī tev tās patīk? Ja baidies- domāju, tā ir baiļu sajūta, vai arī satikšanās ar bailēm aci pret aci.

No otras puses- ja tev patīk čūskas un tu tās apbrīno, sapņa nozīme būs pavisam cita. Varbūt tā ir drosmes izpausme, bet iespējams, ka čūska tev atgādina par aizsaulē aizgājušu mājdzīvnieku, kuru tev būtu patīkami atkalredzēt.

Emocijas, kādas tu izjūti sapņa laikā, vislabāk izsaka sapņa būtību. Tāpēc svarīgi atcerēties un saprast, ko tu juti sapņojot. Dažreiz ir grūti atšifrēt katru atsevišķo simbolu, taču galvenais ir saprast emocijas. Vai tu biji noskumis, dusmīgs, pārsteigts, nomākts, satriekts, izbijies, apmierināts, laimīgs utt.? Jau tas vien var kalpot par sapņa tulkojumu.

Labs veids kā saprast, ko nozīmē sapnis- pastāstīt par to kādam citam. Vārdi, ko lietosi sapņa izstāstīšanai, bieži vien norāda uz sapņa jēgu. Piemēram: "mēs bijām divatā ar tēvu un piepeši viņa galva vienkārši nolidoja no pleciem!- Hm, jūs ar viņu strīdējāties šajā dienā?- Nu, vispār, jā, un viņam pilnībā "aizbrauca jumts..."

Vēl viens piemērs: "Es redzēju sapnī laivu, kurā peldēju pa rāmu un mierīgu upi. Te pēkšņi sāka zibeņot, atskanēja pērkons, un upē sacēlās viļņi. Es pazaudēju kontroli pār laivu, man ļoti gribējās tikt krastā, taču priekšā es redzēju lielus akmeņus un sapratu, ka laiva pret tiem tūlīt sašķīdīs. Pamodos es ar trauksmainu sirdi."

Tagad paņemsim to pašu sapni un aprakstīsim to citādāk, lai paskatītos, kā vieni un tie paši simboli var izsaukt citādas emocijas. "Es sapņoju, ka mierīgi laivā peldu lejup pa straumi. Tuvojās negaiss: es it kā sajutu tā spēku. Debesis pāršķēla zibens un pēkšņi laiva sāka slīdēt ātrāk. Es priekšā redzēju šķēršļus, taču man piemita tik liels spēks, ka varēju tos it viegli pārvarēt."

Pirmajā variantā mūsu sapņotājs izsaka raizes par to, kas noticis pēkšņi, nebrīdinot un tādējādi viņš baidās par savu nākotni. Viņš nav noteicējs pār savu dzīvi un, acīmredzot, vēlas, lai viss būtu kā agrāk. Viņam šķiet, ka priekšā stāv kaut kas slikts.

Otrajam sapņotājam viss ir citādi. Viņš no mierīga dzīves plūduma pāriet pie jaunām un spīdošām idejām, kas liek viņam dzīvē virzīties uz priekšu. Pie kam viņš neizjūt trauksmi, bet spēku un vīrišķību cīņā ar šķēršļiem.

Izstāstīt savus sapņus partnerim vai draugam ir laba ideja. Dažreiz viņi tavu sapni var iztulkot labāk par tevi, jo tu pats bieži sapņa iespaidā dzīvo emocijās un nespēj sakarīgi domāt, savukārt, cits cilvēks, klausoties no malas, dzird vārdus, bet neredz tos pašus tēlus, ko tu. Šis paņēmiens labi darbojas arī tad, ja pieraksti sapņus dienasgrāmatā.

Sapņu tulkošanai nepieciešama prakse un pieredze. Pie tā cītīgi jāstrādā.

Tomēr jāpiebilst, ka ne katram sapnim nepieciešams tulkojums. Dažreiz redzu sapnī, kā kaut kas man zvana pa telefonu, kaut ko man saka un noliek klausuli. Paziņojums atnāk pats no sevis, bez simboliem, tādējādi ietaupot laiku.

Daži sapņi ir mirušo garu vēstījumi, kas paši par sevi nav sarežģīti un tulkojas ļoti viegli un vienkārši. Citi- brīdinājumi, un iespējams, ka tie jāsaprot nevis figurāli, bet burtiski.

Ja neesi pieradis atcerēties savus sapņus, sākumā tie var šķist diezgan nesaprotami (piemēram: "tur bija lidojošs pērtiķis, kurš pēkšņi sēdēja manā vannā, bet sekundi vēlāk es jau biju skolā ar savu bijušo puisi. Viņš mani tracināja. Pēc tam es ieraudzīju viņam uztetovētu taurenīti uz rokas, kurš sāka dziedāt latīņu valodā...")

Neskumsti un nesatraucies, turpini! Pastāsti savus sapņus kādam tuvam cilvēkam vai vienkārši skaļā balsī izstāsti sapni sev. Pievērs uzmanību vārdiem, kurus tu izvēlies stāstot. Ar laiku tu iemācīsies saprast savu sapņu nozīmi. Ja sapnī redzi bailes, padomā, no kā tu baidies dzīvē. Ja sapnī tevi kaut kas uztrauc, padomā par satraucošiem notikumiem savā dzīvē utt.

Nobeigumā gribu teikt, ka sapņu grāmatā, protams, var ieskatīties, taču pārāk nopietni tur rakstīto uztvert nevajag ! Dažreiz banāns - ir vienkārši banāns!

Autore: Erīna Paulīna

     [+] [-]

, 2014-09-03 23:09, pirms 8 gadiem
Esmu ievērojusi, ka tad, kad redzu sapņos čūsku, tad vienmēr seko kaut kādas nepatikšanas. Kad redzu kādu mironi, tad noteikti mainīsies laika apstākļi. Varbūt, ka tas tā nav visiem, bet cik esmu dzirdējusi no vecākiem cilvēkiem, tad tā ir taisnība.