Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:258, Did:0, useCase: 3


Guļammaisi - Kā izvēlēties?

Redakcija
Redakcija

Sinoptiķi arvien pārliecinošāk sola, ka īstu vasaru šogad tomēr piedzīvosim, tādēļ ir vērts sākt plānot, kādā izbraucienā doties atvaļinājuma laikā. Tie, kuri novērtē īstu komfortu, noteikti parūpēsies par naktsmāju rezervēšanu, taču tie, kuriem patīk baudīt dabu, noteikti izvēlēsies nakšņot teltī vai zem klajas debess. Lai miegs būtu salds un gulēšana komfortabla, pirmais, par ko ikvienam ceļotājam vajadzētu parūpēties, ir kvalitatīva guļammaisa iegāde. Nekavējies ilgi un pērc guļammaisu šeit!.

Kad domājam par to, kāds varētu būt perfektais guļammaiss, prātā noteikti nāk komforts. Tas ir svarīgs ikvienam. Pēc tam noteikti domājam par to, lai vēsās naktīs nebūtu auksti. Tas nozīmē, ka guļammaisam ir jābūt siltam. Papildus tam visam, ikvienam ceļotājam ir svarīgi, lai mantas, kuras viņš vai viņa ņem līdzi, nebūtu pārāk smagas, tādēļ pievērsīsim uzmanību arī guļammaisa svaram.

Mūsdienās guļammaisu piedāvājums ir visai plašs, lai ikviens pircējs varētu izvēlēties tādu, kas viņam der un patīk. Ir divi populārākie guļammaisu formas veidi – “sega” un “kokons”. Iepazīsimies ar tiem nedaudz tuvāk.

“Sega” – šī guļammaisu veida nosaukums arī izskaidro tā galveno būtību, proti, pateicoties rāvējslēdzējiem, to iespējams izklāt visā platumā. Jāņem vērā, ka šāda izvēle būs piemērota tiem, kuri plāno nakšņot iekštelpās vai arī auto.

“Kokons” – tā forma līdzinās kokonam, jo tas apsedz ķermeni no visām pusēm, kā arī ietver “kapuci”, kuru iespējams savilkt ciešāk, lai ķermeņa siltums paliktu guļammaisa iekšpusē. Piemērots nakšņošanai teltīs, ārpus tām, kā arī jebkur citur. Tiesa gan, ar šiem guļammaisiem būs nedaudz sarežģītāk grozīties nakts laikā. Šie guļammaisi pašlaik ir iecienītākie pircēju vidū. Papildus iepriekš minētajiem veidiem, ir iespējams iegādāties arī guļammaisu-kombinezonu, ar kuru iespējams pārvietoties, kā arī guļammaisu, kas ir puse no “kokona”, jo paredzēts tikai kāju apsegšanai.

Forma nav vienīgais kritērijs, pēc kura iedala guļammaisus. Nozīmīgs ir arī materiāls, no kura tie izgatavoti. Guļammaisi var būt sintētiski vai dabīgi. Tāpat mēdz būt jaukto materiālu modeļi, kuriem iekšpuse, kas piekļaujas ķermenim, ir veidota no dabīga materiāla, piemēram, kokvilnas, bet ārpuse, kā arī pildījums – no sintētikas. Runājot par pildījumu, arī tam mēdz būt vairāki veidi, piemēram, dūnas, sintepons un silikona šķiedras.

Dūnas – šeit uzreiz ir jāpievērš uzmanība tam, cik augstvērtīgas ir izmantotās dūnas. Ja vēlaties to noteikt, ir jāmeklē elastības un attīrīšanas pakāpes rādītājs – Fill Power. Kvalitatīvām dūnām šis skaitlis pārsniegs 600. Augstākais rādītājs var būt 800.

Daudziem noteikti rodas jautājums par to, kuras dūnas ir labākās. Eksperti iesaka izvēlēties ūdensputnu dūnu pildījumu, jo tā dabīgais tauku slānis nodrošinās mitruma uzsūkšanos. Cita veida dūnas, saskaroties ar mitrumu, ātri vien sāks pūt.

Vēl viena šādu guļammaisu priekšrocība ir nelielais svars – aptuveni kilograms. Par spīti tam, dūnas spēj sasildīt arī -30 grādos. Ņemot vērā visas guļammaisa pildījuma vērtīgās īpašības, jāņem vērā, ka šī izvēle noteikti būs dārgākā no visām, taču pilnībā atmaksāsies, jo nodrošinās komfortu un siltumu.

Sintepons – šo guļammaisu augstu popularitāti ietekmē salīdzinoši zemā cena. Tāpat tie, salīdzinājumā ar dūnām, ātri izžūst. Diemžēl šajā guļammaisā jūs nevarēsit pavadīt aukstas naktis, jo tie ir paredzēti laikam, kad termometra stabiņš nenoslīd zemāk par -5 līdz -10 grādiem. Tas gan atkarīgs no tā, cik slāņu ir guļammaisam. Vēl viens to trūkums ir salīdzinoši lielais svars. Tie var svērt pat divus kilogramus un vairāk. Tāpat jāņem vērā, ka šis materiāls ātri vien zaudē savu kvalitāti, tādēļ pēc dažiem gadiem nāksies pirkt jaunu guļammaisu.

Silikona šķiedras – tā kā tās ir vieglas, arī guļammaisu svars būs neliels, sākot no aptuveni kilograma. Tāpat varēsit būt droši, ka šādā guļammaisā nenosalsit, jo tos var izmantot pat tad, ja ārā ir -25 grādi. Der zināt arī to, ka silikona šķiedras ir viegli kopjamas, ātri žūst un neuzsūc daudz mitruma. Atšķirības šī tipa guļammaisos var radīt šķiedru blīvums un biezums. Izturīgs materiāls, kas kvalitatīvi pildīs savu funkciju arī pēc vairākām sezonām.