Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:258, Did:0, useCase: 3


Bezkontakta karte ceļojumā: 5 padomi drošiem maksājumiem

Redakcija
Redakcija

Bezkontakta kartes ir ērts maksājumu veids, tostarp dodoties ceļojumā – ar tām var norēķināties tirdzniecības vietās, restorānos un pat sabiedriskajā transportā. Turklāt bezkontakta maksājumi ir drošāki un ātrāki par skaidru naudu, kas ir īpaši svarīgi tūristu pārpildītos galamērķos. Tomēr, lai pasargātu bankas kartē esošo naudu, arī pašam ceļotājam jābūt uzmanīgam.

Padomos par svarīgākajām lietām, norēķinoties ar bezkontakta karti ārvalstīs, dalās maksājumu tehnoloģiju uzņēmums Visa.

1. Pārliecinies par bezkontakta maksājumu limitu
Bezkontakta maksājumi ir paredzēti norēķiniem par nelieliem pirkumiem un pakalpojumiem. Ņem vērā, ka bezkontakta maksājumi limiti ir atšķirīgi katrā valstī. Piemēram, Latvijā viena bezkontakta maksājuma maksimālā summa ir 10 eiro, bet tādos tūristu iecienītos galamērķos, kā Lielbritānijā tās ir 30 mārciņas, Grieķijā 25 eiro, bet Portugālē un Spānijā 20 eiro.

Detalizēta informācija par dažādu valstu bezskaidras naudas norēķinu iespējām, kā arī citas ceļotājiem noderīgas lietas, piemēram, valūtas kalkulators, oficiālais valūtas maiņas kurss, kā arī 24/7 klientu apkalpošanas dienests u.c., pieejamas bezmaksas aplikācijā Visa Travel Tool* (pieejama iOS un Android operētājsistēmām).

2. Neatstāj bankas karti bez uzraudzības
Tāpat kā personu apliecinošos dokumentus, tā arī karte ir rūpīgi jāsargā. Nekādā gadījumā neatļauj tirgotājam, viesmīlim vai citam pakalpojuma sniedzējam veikt darbības ar bezkontakta maksājumu karti ārpus tava redzesloka.

3. Seko līdzi cenām un pārbaudi čeku
Viena no lielākajām bezkontakta karšu priekšrocībām ir to ērtā lietošana, taču tas nenozīmē, ka tāpēc nav jāseko līdzi saviem norēķiniem. Lai neuzmanības pēc netiktu veikts kļūdains maksājums, vienmēr, pat bezrūpīgā atvaļinājumā, ir jāskatās, vai summa, kas tiek ievadīta terminālī pirms kartes nopīkstināšanas, sakrīt ar iegādāto preču summu.

4. Turi bezkontakta kartes atsevišķi
Vairāku bezkontakta karšu īpašniekiem ieteicams tās turēt atsevišķi. Ja vienā makā būs divas bezkontakta kartes un maksājuma veikšanas brīdī karti neizņemsi no maka, var gadīties, ka samaksāsi ne ar to karti, kuru vēlējies.

5. Nekavējoties ziņo par nozaudētu maksājumu karti
Ja ceļojuma laikā gadās nozaudēt savu bezkontakta karti, pēc iespējas drīzāk sazinies ar savu banku vai izmanto Visa Travel Tool aplikāciju, lai to nobloķētu.

Par Visa Europe
Visa Inc. ir globāls maksājumu tehnoloģiju uzņēmums, kurš savieno patērētājus, uzņēmumus, finanšu institūcijas un valdības iestādes vairāk nekā 200 valstīs ar ātriem, drošiem un uzticamiem elektroniskajiem maksājumiem. Visa uztur vienu no pasaulē progresīvākajiem datu apstrādes tīkliem – VisaNet –, kura kapacitāte ir 65000 transakciju ziņojumi sekundē, patērētājiem nodrošinot aizsardzību pret krāpniecību, bet tirgotājiem samaksas garantiju. Visa nav banka, un tā neizsniedz ne kartes, ne kredītus, un neuzliek patērētājiem tarifus vai komisijas maksas. Visa inovācijas ļauj finanšu iestādēm piedāvāt patērētājiem plašākas iespējas: maksāt uzreiz ar debetu, maksāt ar priekšapmaksu vai maksāt vēlāk, izmantojot kredīta produktus. Vairāk informācijas mājaslapā (www.visaeurope.com), Visa Vision blogā (vision.visaeurope.com), kā arī @VisaInEurope.