Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:259, Did:0, useCase: 3


Rehabilitācijas centrā “Poga” atklāts Jāņa Vaišļas piemiņai veltīts “Ceļotāja kabinets”

Redakcija
Redakcija

2015.gada nogalē lūdzām sabiedrību palīdzēt Jānim Vaišļam cīņā par veselību. Jāņa draugi un līdzcilvēki īsā laikā saziedoja 120 tūkstošus eiro. Jānis jau devies citā ceļojumā, bet saziedotos līdzekļus ģimene novēlēja, lai glābtu citus Latvijas cilvēkus. Viens no ziedojuma izlietojuma mērķiem bija ar īpašas ASV vingrošanas sistēmas TheraSuit aprīkots rehabilitācijas centra “Poga” kabinets, kas Jāņa piemiņai nosaukts “Ceļotāja kabinets” vārdā.

2015.gada nogalē lūdzām sabiedrību palīdzēt Jānim Vaišļam cīņā par veselību. Pazīstamais ceļotājs un radošā personība Jānis Vaišļa sirga ar retu un dzīvībai bīstamu slimību – sirds amiloidozi. Slimība Jānim tika atklāta pavisam nesen un tā strauji progresēja. Dažu dienu laikā Jāņa draugi un līdzcilvēki saziedoja nepieciešamos 120 tūkstošus eiro, no tiem 98 680.13 eiro uz Ziedot.lv kontu, bet pārējo trūkstošo summu Jāņa Vaišļas draugi pārskaitīja uz ģimenes kontu. Diemžēl, 9.janvārī Jāņa Vaišļas sirds apstājās, nesagaidot atbilstošu sirds donoru.
Saziedotie līdzekļi tika izlietoti, lai segtu Jāņa aviobiļešu un klīnikas izdevumus gan Minskā, gan Berlīnē, kā arī repatriācijas un bēru izdevumus, kopsummā 9838,49 EUR. Atlikušos saziedotos līdzekļus 88 841,64 eiro apmērā ģimene lēma, ka jāizlieto, palīdzot grūtībās nonākušajiem Latvijas iedzīvotājiem. Simboliskā veidā Jānis ir palīdzējis 18 gadīgam jaunietim veikt ortopēdisko operāciju Minhenē 13 552 eiro apmērā, 33 gadus jaunai sievietei, trīsgadīga bērniņa māmiņai saņemt dārgas C-hepatīta zāles 24 644.34 eiro apmērā, savukārt rehabilitācijas centrā "Poga" 144 bērniem būs pieejams īpašs “Ceļotāja kabinets”, aprīkots ar unikālu vingrošanas sistēmu, kas izmaksājis 50 640.30 eiro.

27.aprīlī, piedaloties Jāņa ģimenei un draugiem, tika atklāts Jāņa piemiņai veltīts “Ceļotāja kabinets” ar unikālu vingrošanas sistēmu. Kabineta nosaukums tika izvēlēts kā simbols Jāņa brīvajam un ceļotāja garam, atgādinot par viņa pasaules apceļošanu ar jahtu “Milda”. Kabinetā kā atmiņa un brīnišķīgs simbols ir izvietots jahtas “Milda” zvans, ko dāvinājis Jāņa draugs Māris Gailis. Zvans vienmēr atgādinās par Jāņa un draugu kopīgajiem piedzīvojumiem, un pavadīs rehabilitācijas centra “Poga” bērnus veiksmīgā atveseļošanas ceļojumā. Kā mazs un atraktīvs papildinājums kabinetā ir izvietota pasaules karte, lai ikviens mazais pacients varētu iepazīt plašo pasauli un sapņot par tālajām zemēm, kur doties!

Pateicoties ziedojumiem, “Ceļotāja kabinets” ir aprīkots ar unikālu vingrošanas sistēmu TheraSuit, ko 2001.gadā ASV izveidoja un patentēja Richard un Izabela Koscielny. Rehabilitācijas metode balstīta uz zinātnieku izveidoto kosmonautu tērpu, kas laika gaitā tika uzlabots un pielāgots neiroloģisko pacientu ārstēšanā. TheraSuit fizioterapijas metodes pamatā ir unikāls tērps, kas balsta ķermeni, vienlaikus ļaujot izdarīt daudz brīvākas un koordinētākas kustības. Centra “Poga” fizioterapeiti izgājuši speciālu un sertificētu apmācību ASV speciālistu vadībā, lai spētu strādāt ar šo fizioterapijas metodi. “Poga” ir vienīgais centrs Baltijā, kas piedāvā šo efektīvo rehabilitācijas metodi. TheraSuit metode tiek pielietota pie vairākām diagnozēm - bērnu cerebrālā trieka, insulta sekas un citas centrālās nervu sistēmas saslimšanas, spina bifida, Dauna sindroms, galvas smadzeņu traumas, muguras smadzeņu bojājumi, attīstības aiztures gadījumi, sensorās integrācijas traucējumi, vestibulārās sistēmas traucējumi/saslimšanas, reimatoīdais artrīts, apdegumi, lūzumi, sporta traumas. TheraSuit ir intensīva fizioterapijas metode. Tās viena kursa ilgums ir 3-4 nedēļas, 5 dienas nedēļā, 3 stundas dienā.