Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:259, Did:0, useCase: 3


Pētījums: 43% Latvijas iedzīvotāju ceļojumam velta vidēji 750 eiro

Redakcija
Redakcija

43% Latvijas iedzīvotāju ceļojumam vienai personai ir gatavi veltīt naudas summu robežās no 500 – 1 000 eiro, 45% būtu gatavi ziedot līdz 500 eiro, savukārt 10% kvalitatīvai atpūtai ārvalstīs uz vienu cilvēku gatavi ieguldīt 1 000 – 2 000 eiro lielu naudas summu, liecina ceļojumu biroja “Jēkaba Ceļojumi” veiktais pētījums, kas tika rīkots sadarbībā ar lidsabiedrību “Turkish Airlines”.

Pētījums atklāj, ka 36% respondentu ceļojumos dodas retāk kā reizi gadā, bet trešdaļa aptaujāto jeb 33% atzina, ka to dara reizi gadā. Divas reizes gadā un biežāk ceļo attiecīgi 18% un 13% Latvijas iedzīvotāju.

“Šobrīd ir stabilizējusies ekonomiskā situācija valstī, un cilvēki sākuši ceļot biežāk. Lai arī veiktās aptaujas dati liecina, ka vairums cilvēku par savu galamērķi izvēlas Eiropu, tomēr aizvien lielāka interese tiek izrādīta arī par valstīm, kas atrodas ārpus Eiropas. Šobrīd īpaši aktuāli kļuvuši ceļojumi, kuros ietvaros vienlaicīgi var apskatīt arī krietni eksotiskākas valstis, piemēram - Vjetnamu, Kambodžu un Laosu,” stāsta ceļojuma biroja “Jēkaba Ceļojumi” valdes priekšsēdētājs Uldis Alksnis.

Pētījuma dati liecina, ka Latvijas iedzīvotāju viens no galvenajiem ceļojuma mērķiem ir konkrētās valsts tradīciju un kultūras izzināšana, ko atzīmēja vairāk kā puse (51%) aptaujas dalībnieku. 18% priekšroku dod laiskai atpūtai pludmalē, 14% izvēlas galvu reibinošus piedzīvojumus, bet 9% par ceļojuma prioritāti izvirza aktīvu atpūtu (sērfot, snovot, kaitot, kāpt kalnos u.c.) vai nedēļas nogali pavadīt kādā no Eiropas metropolēm.

71% aptaujas dalībnieku atzina, ka labprātāk ceļojumos dodas kopā ar ģimeni, 20% savā draugu kompānijā, 7% izmanto ceļojuma grupas, bet 3% dodas vienatnē. Kā 2015. gada vēlamo ceļamērķi gandrīz divas trešdaļas jeb 65% respondentu atzīmēja Eiropas valstis, bet 11% plāno apmeklēt Āziju.

Pētījums norisinājās no 2014. gada 1.decembra līdz 2015. gada 18. janvārim, kopumā aptaujājot 6 581 respondentu.