Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:256, Did:0, useCase: 3


Amerikāņi – pozitīvisma lādiņš visai dzīvei

Redakcija
Redakcija

Amerikas Savienotās Valstis – sapņu zeme. Tas ir tas, kas ienāk prātā daudziem cilvēkiem, kuri tur nav bijuši un sapņo tur nokļūt. ASV nedzīvo tikai filmās redzētie skaistie, bagātie aktieri. Rodas priekšstats, ka Amerikā visi ir pārtikuši un ietekmīgi, taču tāda iedomu aina paveras tikai kādā Holivudas filmā. Amerikas pilsētās dzīvo tādi paši cilvēki kā mēs, bet viņu dzīvesveids atšķiras no mūsējā. Amerikā viss ir citādāk. To ir grūti iztēloties un iedomāties. Pat vienkāršākās lietas ir citādākas nekā citur pasaulē. Atšķirīgs ir ne vien ēdiens, bet arī izklaides, mājas un veikali. Arī cilvēki. Vidusmēra amerikāņi dzīvo pavisam vienkāršās mājiņās bez jebkādām ekstrām. Veikalos ir ļoti plašs sortiments – gan pārtikai, gan apģērbam, gan citām lietām. Preces ir ļoti lētas, bet paši amerikāņi to nemaz neapzinās, viņi domā, ka visur citur pasaulē arī var iegādāties Calvin Klein bikses par 30 dolāriem, nevis par 150 eiro, kā pie mums.

Amerikāņi ir ļoti vienkārši. Mēs, latvieši, bieži vien par sevi esam ļoti augstās domās. Amerikāņi, būdami bagāti, ir ļoti draudzīgi, pretīmnākoši un pieklājīgi. Bagāts amerikānis pusdieno kopā ar savu šoferi un skatās televizoru kopā ar savu pilotu. Tas ir liels pārsteigums, jo Latvijā bagātais reti skatās virsū nabagajam. Amerikānis nekad neatteiks palīdzību. Viņš vienmēr atbildēs ar: “Yes, sure you can stay with us. And you can bring your friends too!”

Latvieši labprātāk norobežosies un dzīvos savu dzīvi netraucēti. Amerikā viens otru sveicina, izsaka komplimentus. Pie tā ir grūti pierast, bet, kad pierodi, ir grūti no tā atvadīties. Latvijā tādas pieklājības frāzes ļoti pietrūkst. Šeit visi steidzas, skrien, ir īgni.Pat ja amerikāņu pozitīvisms reizēm ir pārspīlēts, tas padara pelēko ikdienu mazliet skaistāku un krāsaināku. Ir dzirdēti daudzi nostāsti par to, ka amerikāņi dzīvo vakuumā vai uzpūstā burbulī, un, ja tas sprāgtu, viņi nezinātu ko darīt un uz kuru pusi iet. Sava daļa taisnības tur ir. Amerikāņi nesarežģī lietas – ja var izvēlēties vienkāršo, viņi nekad neizvēlēsies sarežģīto. Tā ir ar automašīnām – varbūt viens cilvēks no 200 izmanto manuālo ātrumkārbu, pārējie 199 brauc ar automātisko. Lai cik nabadzīgs vai bagāts būtu cilvēks, gandrīz visiem mājās ir veļasmašīnas. Neviens nemazgā veļu ar rokām. Ja veļasmašīnas nav, veļa tiek nesta uz maksas veļas mazgātavu. Cilvēki Amerikā neslēdz ciet mājas, ap mājām nav sētu. Cilvēki izvēlas ēst ātrajās ēstuvēs, mājās ēst gatavo ļoti reti.

Par amerikāņiem var smieties, jo viņi ļoti atšķiras no cilvēkiem Latvijā, taču mums no viņiem vajadzētu mācīties. Amerikāņi ir nesteidzīgi, mazliet lēni, bet viņi izbauda dzīvi - staigā pa ielu un dzied, dejo, sarunājas ar svešiniekiem. Dzīve nesastāv tikai no darba, naudas un problēmām, un amerikāņi to ļoti labi apzinās.

Raksta autore: Signe Prola

Signe Prola