Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:10, Did:0, useCase: 0


Austrija: Arlbergs – slēpošanas šūpulis Alpos

Redakcija
Redakcija

Vārdam Arlbergs ir leģendāra slava – tas ir sinonīms ar kalnu slēpošanu saistītajai cilvēku kaislei. Jo labāku vietu ziemas sporta veidu cienītājiem iedomāties tiešām grūti. Šķiet, tikai te, brīnumaino Arlberga kalna ainavu ielokā, var gūt sajūtu, ka slēpes pa sniega kristāliņu mirdzošo klāju slīd gluži vai bez pretestības.

Arlberga kalna reģionā, kas tiek uzskatīts par vienu no labākajiem kalnu slēpošanas kūrortiem pasaulē, ir piecas apdzīvotas vietas: Sanktantona (St. Anton), Leha (Lech), Cire (Zürs), Štubena (Stuben) un Sanktkristofa (St.Christoph).
Katru gadu Arlberga kalnu slēpošanas kūrortā pulcējas dažādu sporta veidu aktīvie cienītāji: gan free-ride slēpošanas mīļotāji, gan vienkārši tādi, kas slēpojot vēlas atpūsties, gan cilvēki, kas veic ekstremālus alpīnisma reidus uz kalnu virsotnēm, gan tie, kuru iekšējai būtībai tuvāka distanču slēpošana.

Arlberga-Pasa kalnu grēda savieno Tiroles un Foralbergas federālās zemes. Tieši tur, augstumā starp 1300 m un 2800 m ir vieta, kur kārts kalnu slēpošanas šūpulis. Šogad kūrortreģions piedāvās jau 280 km sagatavotu trašu nogāzes, 180 km free-ride mīļotājiem, darbosies 83 pacēlāji.

Arlberga kalna reģionā sniega sega sezonas laikā caurmērā sasniedz 7 m, tā ir noturīga no novembra līdz maijam, un saule – garantēta! Vienvārdsakot – ideāla vieta ziemas atpūtai!

Snovbordisti un frīstailisti pulcējas fanparkā, kas plešas Rendla (Rendl) nogāzē. Kraujais Šindlerkara (Schindlerkar) nobrauciens Sanktantona, Albona (Albona) Štubena, Cirsertali (Zürsertäli) Cire vai slavenais Šlegelkofs (Schlegelkopf) Leha fantastiski iejūsmina – pat tos, kas piedzimuši un izauguši ar kalnu slēpēm kājās.
Pa visām šīm populārajām un arī daudzām citām trasēm Arlberga kūrortā, viesi var slēpot ar vienu (vienu!) ski-pass karti – tā darbojas visās piecās Arlberga kalna apdzīvotajās vietās. Savukārt, nokļūt no vienas kūrortpilsētiņas otrā nav pilnīgi nekādu problēmu – ir noorganizēta lieliska bezmaksas Ski Bus satiksme.

Informāciju par lidojumiem meklējiet Tez Tour mājas lapā

Noderīgi!

Apgāda Zvaigzne ABC izdotais ceļvedis "Austrija" palīdzēs jums pilnvērtīgi izmantot ceļojuma laiku. Pirmā nodaļa Austrijas iepazīšana sniedz priekšstatu par šīs valsts ģeogrāfiju, vēsturi un kultūru. Nākamajās nodaļās aprakstīti ievērojamākie apskates objekti valsts galvaspilsētā Vīnē un citās federālajās zemēs. Nodaļā Ieteikumi tūristiem sniegta informācija par apmešanās vietām un restorāniem, bet Praktiskajā ceļvedī jūs atradīsiet padomus visdažādākajām situācijām, piemēram, kā piezvanīt no telefona automāta, kā lietot sabiedrisko transportu vai, kur meklēt medicīnisko palīdzību.

Grāmata nopērkama Zvaigzne ABC grāmatnīcās.