Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:10, Did:0, useCase: 0


Apceļosim Latviju! Fantastiska lauku sēta ar Krāmu muzeju, Mini ZOO un dažādām aizraujošām izdarībām

Redakcija
Redakcija

Apceļosim Latviju! Fantastiska lauku sēta ar Krāmu muzeju, Mini ZOO un dažādām aizraujošām izdarībām
z/s Lejnieki putnu dārza cēlie putni

Dodoties ceļojumā uz Ventspili, neaizmirstiet, ka ļoti daudz interesantu apskates un atpūtas objektu atrodas tās tuvumā. Šoreiz pastāstīsim par kādu no tiem, kas pēc mūsu domām ir viens no brīnišķīgākajiem atpūtas un izklaides kompleksiem Latvijā. Sevišķi, ja jums ir bērni.

Vieta, kas pārsteidz un aizrauj ir z/s "Lejnieki" izveidotais atpūtas komplekss, kas atrodas Ventspils novada Usmas pagasta Desuciemā. Precīzāk- aptuveni 1km no Ventspils- Rīgas šosejas, šķērsojot dzelzceļa pārbrauktuvi, ceļa kreisajā pusē māja ar nosaukumu “Lejnieki”. Šeit ir gan Mini ZOO, gan telšu un piknika vietas, gan arī Krāmu muzejs.

Mini ZOO jūs sastapsiet ne tikai dažādus mājdzīvniekus, bet arī eksotisko dzīvnieku sugas, piemēram, Šetlandes ponijus, Baibakus, peruāņu mini cūkas. Saimnieki sevišķi un pamatoti lepojas ar putnu dārzu, kurā apskatāmas vairākas putnu sugas, tai skaitā arī Jakobīnes baloži, pāvi, fazāni u.c.
Netālu no saimniecības atrodas lielais vidumgrāvis, kurā mīt bebri un tā ir jūsu lieliskā iespēja pavērot šos interesantos dzīvniekus viņu dabiskajā vidē.

Ja runājam par Krāmu muzeju, tad to ir iespēja ne tikai apskatīt; tajā var arī nakšņot. Un kas zin, varbūt tā ir iespēja satikties ar kādu mīļu spociņu, jo nevienam taču nav noslēpums, ka tie mīl uzturēties senu lietu un ēku tuvumā. Un Krāmu muzejs tam ir īstā vieta- te savākta bagāta vēsturisko sadzīves lietu no Ulmaņa laikiem līdz pat PSRS sabrukumam mantu krātuve. Bez tam šeit ir arī bibliotēka, kuru brīvi var izmantot katrs interesents.

Varat arī izvēlēties nakšņošanu teltī. Jaukas telšu vietas pieejamas gan meža ielokā, gan puķu pļavā. Pavadiet nakti, klausoties dabas skaņās, bet no rīta jūs modinās putnu treļļi, bišu zumzināšanas un, iespējams, arī kāda stirniņa.

Tepat ir arī piknika vietas, kur varat uzcept kādu desiņu, šašliku, kartupeli "mundierī" vai pat uzvārīt zupu. Ar kurināmo (malku) sainiecība nodrošina savus viesus. Tā kā izceptais ēdiens būs krietni smeķīgāks par to, kas cepts uz oglēm.

Ja nav vēlēšanās gatavot pašiem, varat nobaudīt Zemnieku launagu. Saimniecība piedāvā dažādus lauku gardumus pēc jūsu izvēles, tai skaitā karsti kūpinātas desiņas. Šī ir iespēja izbaudīt īsto lauku garšu!

Blakus atrodas mežs, četri ezeri: Iziķu, Lakšezers, Usmas, Pelču un divas upes: Zābak- upe un Tīrrukšupe. Es teiktu:- fantastiskāku un skaistāku vietu grūti iedomāties! Jūs varat doties pārgājienā pa meža ceļiem un takām, bet varat arī ogot un sēņot. Ogotājiem tiek piedāvāta īpaša iespēja zirga pajūgā doties uz Lielo Stikla purvu dzērvenēs.
Vai varbūt jūs interesē makšķerēšana? Tādā gadījumā varat doties uz tuvējo kaimiņu saimniecību zvejot karpas un pat pavadīt romantisku nedēļas nogali uz vientuļas salas. Vai nav vilinoši kādreiz kaut uz brīdi kļūt par Robinsonu Kruzo?

Bez visa iepriekš minētā z/s "Lejnieki" piedāvā dažādas jautras un interesantas kāzu izdarības jaunlaulātajiem, kā arī citiem godiem pēc senām latviešu tradīcijām. Tāpat jaunajam pārim ir iespēja šeit pavadīt medusmēnesi, kura laikā var doties romantiskās izjādēs ar zirgiem, zvejot, doties tuvākās un tālākās pastaigās pa neskarto Latvijas dabu, pērties lauku pirtī un atpūsties senlatviešu gultā.

Lai jums jauks un emocijām piesātināts ceļojums! Tiekamies Desuciemā!

Kontakttālruņi uzziņām: 29103871; 26427659