Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:10, Did:0, useCase: 3


Holande- krāšņo tulpju zeme

Redakcija
Redakcija

Reizēm ir tā, ka visparastākās lietas, ja uz tām paskatās no cita skatu punkta, rādās pavisam citādākas un daudz skaistākas. Droši vien, daudzi no jums ir redzējuši brīnišķīgos Ķīnas rīsu lauku skatus fotogrāfijās: skaisti taču, vai ne?
Šodien mēs piedāvājam jums doties virtuālā ceļojumā uz Holandes tulpju laukiem, lai paskatītos uz burvīgo ziedu mozaīku, kas atgādina milzīgus krāsainus paklājus.

Tulpe nav tikai nacionālais Holandes simbols, bet gan viens no šīs valsts mīļākajiem ziediem, un nav nekāds brīnums, ka šajā vējdzirnavu zemē tās ir visskaistākās visā pasaulē. Atbraucot uz Holandi pavasarī, tūristi nokļūst lielā un krāšņā ziedu dārzā, kas pāŗsteidz ikvienu ar bagātīgo krāsu un formu daudzveidību.Eiropā tulpes tika ievestas sešpadsmitā gadsimta beigās un jau pēc dažiem gadiem Holandes iedzīvotāji bija pilnībā apburti ar šo ziedu skaistumu. Dažu eksemplāru cenas bija tik augstas, ka par šo summu mierīgi varēja nopirkt veselu īpašumu Amsterdamā.Mūsdienās, protams, tulpes maksā krietni lētāk, tomēr arī tagad var sastapt ne mazums dedzīgu fanātu, kas dod priekšroku tieši šīm puķēm. Katru gadu Amsterdamas tuvumā darbdienās notiek vesela virkne tulpju izsoļu (sevišķi populāras tās ir Alsmerā).Izvēloties ceļojumu uz Holandi pavasara sezonā, noteikti noskaidrojiet pie saviem tūrisma aģentiem, vai ekskursiju programmā ir iekļauts kāds no 17 parku vai botānisko dārzu apmeklējumiem, kur iespējams apskatīt visdažādāko tulpju šķirnes. Tur jūs varēsiet ieraudzīt, piemēram, tulpi ar nosaukumu Antonio Vivaldi, Elvis Preslijs u.c.Par vienu no pasaules skaistākajiem dārziem tiek uzskatīts Karaliskais Keukenhofas ziedu parks. Tā platība iestiepjas 30 hektāros zemes un tajā aug vairāk kā 4,5 miljoni tulpju no aptuveni 100 šķirnēm. Tūristiem šeit ir iespēja nopirkt ekskursiju izbraucienam cauri ziedošajiem dārziem ar laivu.Šo vietu ik gadu apmeklē vairāki tūkstoši tūristu: parka īpašnieki paskaitījuši, ka nedaudz vairāk kā 60 gadu laikā šeit pabijuši aptuveni 40 miljoni cilvēku.
Ieeja Kēkenhofā maksā 14,5 eiro, bet vizināšanās ar laivu, kas ir 50- 70 minūtes gara, maksā tikai 7,5 eiro.

     [+] [-]

, 2012-03-07 15:00, pirms 10 gadiem
"Keukenhof" nevis kautkāda kēkenhofa

     [+] [-]

, 2012-03-07 17:31, pirms 10 gadiem
910skaistums neaprakstāms!

     [+] [-]

, 2012-03-07 18:12, pirms 10 gadiem
skaistums neizsakams

     [+] [-]

, 2012-03-07 19:18, pirms 10 gadiem
Liene rakstīja: "Keukenhof" nevis kautkāda kēkenhofa
Paldies par labojumu, bet kļūdīties ir cilvēcīgi! Domāju, ka arī jums reizēm gadās pārrakstīties.

     [+] [-]

, 2012-03-28 12:18, pirms 10 gadiem
Liene rakstīja: "Keukenhof" nevis kautkāda kēkenhofa
Liene "kaut kāda" ir 2 vārdi un tos raksta atsevišķi