Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:378, Did:0, useCase: 0


Piecas viltības, lai iekrātu vairāk naudas

Redakcija
Redakcija

Par uzkrājuma veidošanu, kā iespēju sasniegt savus mērķus un lielāku finansiālo stabilitāti, tiek runāts daudz. Tomēr - ja naudas krāšana būtu tik vienkārša, iespējams, vairums cilvēku par savu finansiālo nākotni justos daudz drošāk. Tomēr, neatkarīgi no līdzšinējās pieredzes un ienākumu apmēra, naudu iekrāt ir iespējams. Turpinājumā 5 viltības, kas varētu noderēt, ja vēlies sākt veidot uzkrājumu vai arī vēlies iekrāt vairāk.

Budžeta izveide un tā ievērošana

Izveidot iekrājumus ir grūti, ja Tev nav ne jausmas, kur paliek Tava alga. Tādēļ budžeta izveide un ievērošana šajā ziņā ir ļoti nozīmīga. Iespējams, no sākuma nāksies vismaz mēnesi pierakstīt savus izdevumus, lai saprastu, kādi ir Tavi pašreizējie naudas tērēšanas paradumi. Kad tas noskaidrots, vari ieviest nepieciešamās korekcijas un izveidot budžeta plānu.

Budžeta plānā svarīgi iekļaut visus aktuālos tēriņus - gan obligātos maksājumus un svarīgos ikdienas izdevumus, gan arī neregulāros tēriņus. Ja ir noformēts kāds aizdevums, piemēram, patēriņa kredīts šeit, arī tā atmaksa jāietver budžeta plānā. Tāpat arī jārēķinās ar neplānotiem izdevumiem, kas ik pa brīdim noteikti būs.

Iespējams, atklāsi, ka pēc visu aktuālo izdevumu segšanas nepaliek pāri nekas, ko novirzīt uzkrājumam. Tādā gadījumā vēlreiz jāpārskata savi naudas tērēšanas paradumi un jāatrod liekie tēriņi - piemēram, regulāra kafijas dzeršana ārpus mājas ikdienā var nešķist nekas liels, bet ilgtermiņā tie ir visai lieli izdevumi, ko varētu ietaupīt, ja kafiju vairāk gatavotu mājās.
Otrs variants, kā palielināt izredzes sakrāt naudu, ir meklēt papildu peļņas iespējas.

Automātiskie maksājumi

Labs veids, kā ietaupīt naudu katru mēnesi, ir internetbankā pieslēgt automātisko maksājumu, kas algas dienā (vai citā datumā) veiks automātisku pārskaitījumu iepriekš noteiktā apmērā. Šādus automātiskos maksājumus var pieslēgt dažādiem mērķkontiem, tostarp arī iemaksām pensiju plānā.
Galvenais ir pārskaitīt šo naudas summu uz vajadzīgo krājkontu, pirms radies kārdinājums to iztērēt kā citādāk.
To ir vērts darīt pat tad, ja sākotnējā summa ir neliela - regulāras iemaksas krājkontā jebkurā gadījumā veicina progresu. Lai gūtu un noturētu motivāciju, vērts domāt no ilgtermiņa perspektīvas - piemēram, ja mēnesī krājkontā ieguldīsi kaut tikai 10 eiro, pēc gada tie būs jau 120 eiro, kas vairs nemaz nešķiet tik maza summa.

Gudra rīkošanās ar papildu ienākumiem

Saņemot prēmiju vai kādus citus papildu ienākumus, nesteidzies tos iztērēt - ja ne visu, tad vismaz daļu novirzi uzkrājumam. Tādā veidā nepieciešamo naudas summu sakrāsi daudz ātrāk. Ja paralēli uzkrājuma veidošanai jāatmaksā arī kredīts, piemēram, kredītlīnija (vairāk informācijas), daļu no papildu ienākumiem vari veltīt arī aizdevuma ātrākai atmaksai. Krājot naudu tas ir īpaši svarīgi - jo ātrāk atmaksāsi aizdevumu, jo vairāk naudas paliks uzkrājuma veidošanai.

Izvairīšanās no impulsīviem pirkumiem

Vai Tu kādreiz esi iegājis veikalā, meklējot dažas pamata preces, bet iznācis no veikala ar lietu, ko nekad nebiji plānojis iegādāties? Šobrīd, kad visapkārt ir vilinoši piedāvājumi, ir viegli kļūt par impulsīvu pirkumu upuriem. Bet, ja pieradīsi ievērot tā saucamo 24 stundu likumu, izvairīsies no nevajadzīgiem pirkumiem un palielināsi savus iekrājumus.

Noteikums ir šāds: nākamreiz, kad rodas kārdinājums iegādāties lietu, kuru tajā brīdī neplānoji iegādāties, vienojies ar sevi nogaidīt pilnas 24 stundas pirms veic šo pirkumu. Ja nākamajā dienā joprojām patiešām vēlies šo lietu vai esi pārliecināts, ka Tev tas vajadzīgs, tad dodies uz veikalu, lai to iegādātos. Ja nē, ietaupi naudu kaut kam svarīgākam.

Ēšana mājās

Lai arī kafejnīcas vai restorāna apmeklējums var sniegt daudz prieka, tomēr regulāra ēšana ārpus mājas izmaksā daudz. Izlaižot kaut vai tikai vienu kafejnīcas apmeklējumu nedēļā, gada laikā būsi iekrājis diezgan ievērojamu naudas summu.
Iedomājies, ka Tu vidēji iztērē ap 10 eiro katru reizi, kad ēd vakariņas ārpus mājas. Un dari to divas reizes nedēļā. Ja Tu vienu no šīm maltītēm aizstāsi ar līdzvērtīgām vakariņām mājās, ik reizi ietaupīsi vismaz 50 % no kafejnīcas cenas. Šajā gadījumā gada laikā tie ir ap 250 eiro.

Lai izveidotu stabilu uzkrājumu un īstenotu savus finanšu mērķus, nav jābūt finanšu ekspertam - vienkārši jāpieņem daži gudri lēmumi un jāievieš daži jauni ieradumi.
Ņem vērā šos padomus, un, ja viss ritēs pēc plāna, Tu būsi priecīgs par rezultātu.