Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:447, Did:0, useCase: 3


Dzīves iespēja Elvīrai: mēs varam palīdzēt viņu izglābt

Redakcija
Redakcija

Elvīru Erlecku Latvijā zina daudzi. Viņa ir pazīstama producente un jau daudzus gadus darbojas pašmāju izklaides biznesā, īstenojot dažādus radošos projektus. Cilvēkam, kurš visu mūžu ir radis palīdzēt citiem, ir ļoti grūti lūgt palīdzību sev. Arī Elvīra ilgi nevarēja saņemties. Taču vērsties pie “Zaļās lampas” un labdarības fonda BeOpen pēc atbalsta viņu piespieda nelaime. Pirms pusotra gada Elvīrai tika diagnosticēta kancerosarkoma.

Ziedojumu tālrunis 90006384 darbosies Elvīras Erleckas atbalstam visu nedēļu. Maksa par zvanu – 1,42 eiro. Labdarības fonds BeOpen ir atvēris Elvīrai Erleckai ziedojumu kontu
Labdarības fonds BeOpen
Reģistrācijas nr. 50008218201
Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10
Bankas SWIFT kods: CBBRLV22
Ziedojuma mērķis – Zaļā lampa. Palīdzība Elvirai Erleckai

Operāciju Gaiļezerā Elvīrai veica pazīstamais ķirurgs-onkologs AndroniksMitiļdžans. Operācija pagāja veiksmīgi, un šķita, ka ļaunākais jau ir aiz muguras. Taču pēc mēneša notika recidīvs. Elvīras dzīve pārvērtās par īstām mokām ar bezgalīgiem ķīmijterapijas un apstarošanas seansiem, kas atņēma pēdējos spēkus. Tikai pērnā gada decembrī vien Elvīra pārcieta 17 apstarošanas procedūras. 2020. gada janvārī analīzes bija labas, taču Elvīra nepaguva nopriecāties, kā jau atkal martā slimība atgriezās. Elvīra turpināja ārstēties, taču, diemžēl, neveiksmīgi. Turpināt ķīmijterapiju un apstarošanu bija neefektīvi un pat bīstami.

Šī gada novembrī Elvīra izgāja pa Onkoloģijas centra durvīm, turot rokās ārstu konsīlija slēdzienu, kura saturs īsumā bija šāds – viss ir izmēģināts, mēs ne ar ko vairāk nevarampalīdzēt. “Man iedeva norīkojumu uz paliatīvo jeb, citiem vārdiem, atbalstošo aprūpi, pasakot: “Dzīvojiet, kamēr dzīvojas. Jūsu slimība ir neārstējama.” – stāsta Elvīra.

Cilvēka sajūtas, izdzirdot šādu spriestastadumu, nav aprakstāmas. Taču Elvīra nepadevās. Sēdēt un vaimanāt – tas nav viņas raksturā. It īpaši tāpēc, ka viņai ir tuvinieki, kuriem viņa ir ļoti vajadzīga – mamma, kurai pavasarī paliks 80 gadi (viņa vēl joprojām nezina par meitas slimību), mīļotā meita un divi mazbērni. Vecākajai mazmeitiņai Annai-Marijai aprīlī apritēs četri, bet mazajam Bogdanam pat nav vēl gadiņa. Tāpēc izmisumam Elvīras dzīve nav vietas.

Elvīra sāka pētīt ārzemju klīnikas. Ar Izraēlā dzīvojošo draugu palīdzību viņa sazinājās ar speciālistiem un neatlaidīgi sūtīja savus dokumentus uz dažādiem medicīnas centriem. Trīs no tiem atbildēja. Viena no vadošajām Telavivas slimnīcām “Sheba” piedāvāja Elvīrai piedalīties eksperimentālajā programmā, kas vērsta uz līdzīgu problēmu padziļinātu izpēti un ārstēšanu.

Taču Elvīrai, kura ir nosūtīta uz paliatīvo aprūpi, ir ļoti grūti saņemt mūsu ārstu rekomendāciju ārstēšanai ārzemēs. Vēl viena problēma ir tā, ka Izraēlā Elvīru neārstēs pēc Latvijā pieņemtajiem protokoliem. Savukārt Latvijas ārsti nestrādā pēc Izraēlas protokoliem. Tas nozīmē, ka visi izmeklējumi ir jāveic no jauna. Bet laiks negaida.
Medicīnas centrs “Sheba” atrodas Telavivā un aptver 159 nodaļas un klīnikas, ik gadu sniedzot palīdzību aptuveni miljonam pacientu. Centrs specializējas padziļinātā onkoloģisko slimību izpētē, garantējot skrupulozu diagnostiku ar mūsdienīgākajām tehnoloģijām un atbilstošu ārstēšanas metožu piemeklēšanu. Turklāt Elvīrai ir iespēja apmesties Telavivā pie draugiem. Tā ir viņas vienīgā iespēja. Jautājums ir tikai naudā.

Programmas cena ir 21 620 ASV dolāru. Tādas naudas Elvīrai nav. Taču mēs varam viņai palīdzēt.
Labdarības fonds BeOpen ir atvēris Elvīrai ziedojumu kontu. No ziedojumiem netiek ieturēti nekādi procenti vai komisijas maksas, visa ziedotā summa tiks pārskaitīta klīnikai.
Ziedojumu tālrunis 90006384 darbosies Elvīras Erleckas atbalstam visu nedēļu. Maksa par zvanu – 1,42 eiro.

No “A-Europas” līdz pirātiem un prinčiem

Elvīra ir ļoti komunikabls un dzīvespriecīgs cilvēks. Viņai ir daudz draugu un paziņu, ar producēšanu viņa nodarbojas jau daudzus gadus. Tiesa, pašai Elvīrai vairāk patīk vārds “impresārijs”. Izklaides biznesā viņa izrādījās pavisam negaidīti. Pēc izglītības Elvīra ir ekonomiste, astoņus gadus nostrādājusi Baltijas starptautiskajā akadēmijā, pasniedzot studentiem tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadību. Kādu laiku Elvīra nodarbojās ar biznesu, vadot maizes izstrādājumu ražotni. “Tajā laikā mēs strādājām 24 stundas diennaktī, turklāt ļoti veiksmīgi. Esam pat taisījuši tortes festivāla “Baltijas pērle” dalībniekiem. Un vēl mēs sūtījāmsavu produkciju uz baznīcu, lai pabarotu trūcīgos,” atceras Elvīra. Pēc tam liktenis saveda viņu kopā ar grupas “A-Europa” mūziķiem, un 2003. gadā aizsākās viņu sadarbība -klipi, koncerti un prezentācijas. Tam sekoja citi projekti – duets Elizabete un Roberto, kā arī skaistais starptautiskais projekts “PiratesoftheSea”.Elvīras protežē divreiz ir uzstājušies Eirovīzijas konkursā, savukārt 2017. gadā Itālijas televīzija uzaicināja Elvīru piedalīties projektā “TheCoach”gan trenera lomā, gan Latvijas dalībnieku atlasē. Elvīra gatavoja priekšnesumus un trenēja dejotāju pārus.

Pavisam nesen Elvīra uzsāka darbu pie interesanta kinoprojekta – filmas ar darba nosaukumu “Nāvīgs triks” (filma vēl nav piedzīvojusi savu pirmizrādi). Divu mēnešu laikā tika uzņemtas astoņas šīs kinolentes sērijas. “Man vienmēr ir paticis darīt ko jaunu, atklāt jaunus apvāršņus sev un citiem. Man patīk justies vajadzīgai, noderīgai. Tāpēc, ja man vajadzētu sev ko novēlēt jaunajā gadā, izņemot veselību, es novēlētu jaunus projektus,” smaida Elvīra. Viņa nešaubās, ka spēs uzvarēt ļauno slimību.

Vēl viens viņas sapnis, kuru karantīnas dēļ jau vairākkārtīgi nācies atlikt, ir atvest uz Rīgu Minskas dramatiskā teātra izrādi bērniem “Princis un briesmonis”. “Noskatoties šo izrādi, mana pirmā doma bija – izrādi ir obligāti jāparāda mūsu bērniem Latvijā. Tai ir ļoti oriģināls un mūsdienīgs sižets – Briesmonis ir meitene ar ļoti nepanesamu raksturu un glamūrīgu mammu, bet Princis šajā stāstā ir ļoti pozitīvs tēls. Sākumā ar meiteni neviens nespēj tikt galā, taču pēc tam draudzība un uzticība visu maina,” atklāj Elvīra. Viņa ir pārliecināta, ka viss izdosies, kad tiks atcelta ārkārtas situācija.

Stingri stāvēt ar abām kājām uz zemes

Elvīrai piemīt brīnišķīga īpašība – viņa atceras tikai labo, visu slikto atstājot pagātnē. Viņai ir daudz draugu, un jebkurā sarežģītā situācijā viņa mēdz teikt sev: “Ir jādzīvo un jāmeklē jaunas iespējas.” Mēs pajautājām Elvīrai, kas viņu īpaši atbalsta, un lūk, ko viņa mums pastāstīja.

Kādreiz, 90. gadu sākumā, Elvīra organizēja Rīgā “Cilvēka harmonijas centru”, kurā notika dažādas garīgās prakses nodarbības. Toreiz gūtā pieredze ļāva Elvīrai saprast, ka savā būtībā viņa ir pareizticīgs cilvēks un viņai uz zemesir jāstāv ar kājām, nevis jāsēž lotosa pozā. Visam, kas tiek darīts, ir jānāk no sirds un jābūt noderīgam. Tagad viņa periodiski dodas uz nedēļu uz Pjuhticas klosteri, lai kalpotu par klostera māsu, kā arī daudz lasa pareizticīgo garīgo literatūru. Kad mēs palūdzām Elvīru atcerēties mīļoto citātu vai aforismu, kas palīdz viņai grūtos brīžos, viņa, mirkli padomājot, atsūtīja mums lūgšanu “Priecājies, Dieva dzemdētāja Jaunava”, piebilstot: “Tie man šodien ir galvenie vārdi.”
Par to, ka galu galā viss beigsies labi, Elvīra neļauj sev šaubīties. Viņa tic. Bet mēs varam viņai palīdzēt.

Kā palīdzēt

Dalība speciālajā slimības izpētes programmā Izraēlas medicīnas centrā “Sheba” – 21 620 ASV dolāru. Šī programma dod cerību uzvarēt smago slimību.
Ziedojumu tālrunis 90006384 darbosies Elvīras atbalstam visu nedēļu. Maksa par zvanu – 1,42 eiro.
Labdarības fonds BeOpen ir atvēris Elvīrai Erleckai ziedojumu kontu https://www.beopen.lv/lv/projects/z...
Labdarības fonds BeOpen
Reģistrācijas nr. 50008218201
Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10
Bankas SWIFT kods: CBBRLV22
Ziedojuma mērķis – Zaļā lampa. Palīdzība Elvīrai Erleckai

No ziedojumiem netiek ieturēti nekādi procenti vai komisijas maksas, visa ziedotā summa tiks pārskaitīta klīnikai.

Labdarības autorprogramma ”Zaļā lampa” skan radio Baltkom 93.9 FM ēterā katru otrdienu plkst. 16.00.
Programma top sadarbībā ar labdarības fondu BeOpen.
Pārraidi vada žurnālistes Olga Avdeviča un Rita Troškina