Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:104, Did:0, useCase: 3

Video: Dzintara Soduma 90. jubilejas ieskaņas pasākums

Redakcija
Redakcija
9. maijā plkst. 17.00 Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas aulā notika sarīkojums, lai atzīmētu izcilā latviešu rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma 90. jubileju un informētu par topošo izstādi, kas sāksies 16. jūnijā „Sodums. Uliss. Vīrieša ceļojums” Bastejkalnā, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā un „Capital” salonā. Dzintara Soduma (1922 – 2008) kalpošana latviešu valodai noslēdzās dzimtenē 2008. gadā, kur viņš pavadīja savas dzīves divus pēdējos, laimīgākos gadus, atgriezies pēc vairāk kā 60 gadu prombūtnes. Ar domubiedru un draugu palīdzību viņš pabeidza pēdējo romānu „Viņpuse”, kā arī savu mūža darbu - Džeimsa Džoisa romāna „Uliss” tulkojumu latviešu valodā.

Pasākumā piedalījās aktieri Baiba Broka un Gundars Āboliņš, Latvijas Nacionālās operas solists Armands Siliņš, pianists Mārtiņš Zilberts un izstādes „Sodums. Uliss. Vīrieša ceļojums” autori, rakstniece Nora Ikstena un Gundega Blumberga, negaidītu pārsteigumu sagādāja koris "Kamēr", bet no ekrāna klātesošos uzrunāja Vaira Vīķe-Freiberga un pats Dzintars Sodums.
Vērtējums: +3