Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:6, Did:0, useCase: 3

Kad jāmaina ziemas riepas uz vasaras riepām?

Redakcija
Redakcija

Vasaras riepas - atļautas no 1. marta! Latvijā no 1. marta līdz 1. decembrim automobiļu, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, kā arī to piekabju riteņiem jābūt aprīkotiem ar vasaras, universālām vai neradžotām ziemas riepām. Savukārt riepas ar radzēm drīkst izmantot līdz 1. maijam.

Kāds ir minimālais obligātais vasaras riepu protektora dziļums?
Vieglo auto minimālais protektora dziļums ir 1,6 mm, tomēr jāņem vērā, ka nodilušas auto riepas, strauji bremzējot, slīd pat pa labu ceļa segumu. Jaunas vasaras riepas protektora dziļums parasti ir ap 7–8 mm.

Kā protektora dziļums ietekmē braukšanas drošību?
Riepām ir ūdens novadīšanas kanāli. Vasaras riepām nodilstot protektoram, kanāli kļūst seklāki, līdz ar to – riepa sliktāk izspiež ūdeni un samazinās saķere un stabilitāte uz ceļa.

Cik vecas vasaras riepas var būt?
Riepu vecumam un stāvoklim ir liela ietekme uz braukšanas drošību. Jo vecāka ir riepa, jo sliktāki ir braukšanas raksturlielumi uz slapjiem ceļiem. Saķere ievērojami pasliktinās neatkarīgi no riepu protektora dziļuma. Riepas protektora stāvoklis arī spēlē lielu lomu. Tas galvenokārt ir atkarīgs no braukšanas stila un nobraukuma.

Vidējais riepu kalpošanas laiks ir pieci gadi: pēc tam ir ieteicams uzmanīgi sekot riepu stāvoklim un apsvērt iespēju nomainīt tās. Nav ieteikts lietot vasaras riepas ilgāk par sešiem gadiem. Regulāri pārbaudiet riepu vecumu, fizisku stāvokli un protektora dziļumu.

Jaunasriepas.lv specialista ieteikumi:
Jaunu vasaras riepu protektora dziļums ir ap astoņiem milimetriem. Kad riepu protektora dziļums jau ir vienāds ar 3 mm, tās labāk nomainīt. Riepām ar protektora dziļumu zem 3 mm strauji pagarinās bremzēšanas ceļš uz mitra asfalta.

Mainīt ziemas riepas uz vasaras riepām ir ieteicams, kad vidējā diennakts gaisa temperatūra pacēlās līdz +7 °C.