Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:252, Did:0, useCase: 0

Kā izvēlēties atbilstošu datora galdu?

Redakcija
Redakcija

Mūsdienās ir pagrūti iztēloties cilvēka dzīvi bez datora. Tas spēj aizstāt gan televizoru, telefonu, gan arī radio un dažādus video un mūzikas centrus, nemaz jau nerunājot par to, ka ļoti lielam skaitam cilvēku dators ir pastāvīga darbvieta. Tieši tādēļ jāparūpējas par to, lai vieta, kur mēs ikdienā pavadām daudz laika, būtu aprīkota ērti un funkcionāli un neradītu problēmas neērta iekārtojuma dēļ. Galdu izvēle datoriem mūsdienās ir neierobežota, un atrast tādus, kas neizjauks telpas dizaina koncepciju, nesagādā nekādas grūtības. Tomēr, galvenā loma datorgalda izvēlē ir ne tikai skaistumam.

Piemeklējot šādu mēbeli, svarīgi ir atcerēties dažus likumus, kuru neievērošana var radīt nelabvēlīgas sekas veselībai. Datora galds mājā nav tikai interjera detaļa vien, tam ir arī funkcionāla un ļoti praktiska nozīme, tāpēc izvēloties piemērotu datora galdu, noteikti jāizvēlas pēc praktiskuma viedokļa. Tas jāizvēlas pēc vairākiem būtiskiem kritērijiem, kas nodrošinās gan to, ka tas iekļausies kopējā mājokļa interjerā, kā atsevišķs elements, gan būs piemērots ērtai un komfortablai strādāšanai pie tā. Bieži vien mājās ir portatīvie datori, ko ņemam līdzi dīvānā, gultā vai sēžot krēslā, novietojot to klēpī. Šāda strādāšanas pozīcija nebūt nav laba mugurai un kaklam, tāpēc bieži vien sūdzamies par sāpēm. Ja nepareizi sēžam arī pie datorgalda, kas nav pielāgots visiem sēdētāja parametriem, var rasties līdzīgas sūdzības par sāpēm.

Ja mājoklī plānojam novietot datorgaldu, vispirms jātiek galā ar dažiem jautājumiem, kas būtiski pašam lietotājam. Piemēram, cik bieži mājās lietojam datoru un kam tas nepieciešams? Ja ik dienas sanāk pavadīt vismaz pāris stundas mājās pie datora, vēlams izvēlēties un iekārtot funkcionālu un ērtu darba vietu. Daļa datoru lietotāju iztiek ar nelielu galdiņu un portatīvo datoru, lai pastrādātu mājās. Šādam mērķim var izmantot viegli pārvietojamu, vieglas konstrukcijas galdiņu ar izvelkamu virsmu, ko var lietot arī sēžot uz dīvāna vai gultā. Galvenais, lai sēdēšanas pozīcija, muguras atbalsts un datora novietojums uz galdiņa būtu ērts un ergonomiski pareizs. Turpretim, ja strādājam ar lielo stacionāro datoru arī mājās, tam būs nepieciešams vairāk vietas, lielāki datorgaldi ar dažādām papildus funkcijām, lai strādāšana būtu ērtāka. Tādā gadījumā jāmeklē telpā kāds brīvāks stūris, siena, pie kuras novietot kompaktu datorgaldu ar vairākiem plauktiņiem un izvelkamu virsmu (tastatūras virsmu). Savukārt, tiem, kas stacionāro datoru vairāk izmanto datorspēlēm, derēs tikai stabila galda virsma, jo azartiskos uzsitienus pa klaviatūru spēles laikā izvelkama vai piekārta darba virsma var neizturēt. Ja dators tiek izmantots arī, lai skatītos filmas un līdzīgām izklaidēm, ļoti izdevīgs būs grozāms galdiņš, lai filmu varētu vērot ne tikai, sēžot pie datora, bet arī no telpas citas puses, piemēram, atlaižoties uz dīvāna.

Pirms izvēlamies konkrētu datorgaldu, vislabāk izmērīt gan monitoru un sistēmu bloku, gan citu biroja tehniku, ko plānojam izmantot, arī klaviatūru un peli, lai izbēgtu no nepatīkamiem pārsteigumiem, kad galds jau iegādāts. Ja izmantosim darbos arī skaneri, printeri, skandas utt. nepieciešams saprast kur to novietosim? Vai uz darotgalda būs pietiekami daudz vietas, vai arī plānojam šīs ierīces novietot uz blakus esošiem galdiņiem, skapīšiem un tā tālāk. Tāpat, vai būs kādi papildus elementi, ko plānojam turēt uz datorgalda? Īsāk sakot – pirms paša galda pirkšanas, saprotam kādām tieši lietām tas būs nepieciešams – tikai monitoram un sistēmblokam, vai papildus izmantosim arī citas ierīces, novietosim uz galda mapes, darba papīrus un tā tālāk.

Pirms pirkuma veikšanas nepieciešams novērtēt ne tikai paša datorgalda gabarītus, bet arī atvēlētās darba vietas kopējos izmērus, tā, lai tajā pietiktu vietas gan galdam, gan krēslam, gan pārējiem aksesuāriem. Tāpat, nepieciešams padomāt par to, lai paliktu pietiekami daudz brīvas vietas, kur būtu ērti piecelties un apsēsties. Nevajag aizmirst, ka no pareiziem izmēriem un attālumiem atkarīga veselība. Piemēram, būtiski atšķiras sēdēšanas attālums no liela monitora vai maza izmēra plakanā monitora.

Http://www.RezervesDALAS24.Lv