Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:286, Did:0, useCase: 0

Latvijā slaveni vīrieši piedalīsies ikgadējā “Movember labdarības triatlonā”

Redakcija
Redakcija

Rīt, 29. novembrī, pl. 19.00 trešo gadu pēc kārtas alus darītavā “Ziemeļu enkurs” norisināsies jau par tradīciju kļuvušais “Movember labdarības triatlons”, pievēršot vīriešu uzmanību savlaicīgai veselības pārbaudei un prostatas vēža diagnostikai. Pasākumā piedalīsies tādi sabiedrībā zināmi vīrieši kā DJ Toms Grēviņš, digitālā mārketinga speciālists Artūrs Mednis, radio balss Jānis Romanovskis, mūziķi Horens Stalbe un Ansis Klintsons, spēkavīrs Dainis Zāģeris, kā arī “Movember Latvija” vadītājs Helmuts Bēķis. Novembrī fonds “Movember Latvija” organizēja virkni publisku pasākumu, lai ne tikai savāktu ziedojumus prostatas vēža pacientu atbalstam, bet arī atgādinātu, ka ar vienkāršu asins analīzi (PSA) var savlaicīgi diagnosticēt prostatas vēzi jau tā sākuma stadijās, kad tas ir veiksmīgi ārstējams.

Atšķirībā no ierastā triatlona, Movember rīkotajās sacensībās dalībnieki sacentīsies tādās disciplīnās kā galda hokejs, galda futbols, šautriņas, novuss un galda spēle Flipper. Pasākums ir audzis un šogad tajā piedalīsies jau 7 komandas – Movember Latvija komanda ar sabiedrībā zināmajiem kungiem, divas uzņēmuma AVER Brokerage komandas, uzņēmuma KOSTERS komanda, uzņēmuma BEWESHIP komanda un trīs apvienotās komandas.
Visi triatlona iegūtie līdzekļi tiks ziedoti prostatas vēža pacientu atbalstam. Jebkurš interesents ir aicināts pievienoties pasākumam un vērot triatlona norisi, kā arī atbalstīt prostatas vēža pacientus veicot brīvprātīgu ziedojumu.

No prostatas vēža mūsdienās nav jāmirst, un, laicīgi atklājot, tas ir veiksmīgi ārstējams. Diemžēl pēc SPKC datiem 10 gadu laikā, posmā no 2008. līdz 2018. gadam, no šīs ārstējamās slimības ir miruši 4274 vīrieši. Prostatas vēzis Latvijā ir visizplatītākais nāves cēlonis vīriešiem, un vēl arvien, atšķirībā no sievietēm, vīriešiem slimības atklāj daudz vēlākās stadijās.

Sākot no 45 gadu vecuma vīriešiem ieteicams regulāri veikt prostatas vēža diagnostikai paredzētas asins analīzes (PSA). Dažreiz prostatas vēzis nav pat jāoperē, vienīgi jānovēro un attiecīgajā brīdī, ja nepieciešams, jāsāk ārstēšana. Tāpat svarīgi atcerēties, ka no urologa apmeklējuma nav jābaidās – viss sāksies ar sarunu un analīžu nozīmēšanu. Iet pie urologa nav apkaunojums, tas ir pierādījums, ka vīrietim rūp sava veselība!

Uzzini vairāk par prostatas vēža pārbaudivirutests.lv