Nākamā lapa

Receptes ilgākai jaunības un veselības saglabāšanai 21.04.2018 19:09

Kurš gan nesapņo būt vesels, jauns un spēka pilns pēc iespējas ilgāk? Visos laikos cilvēki to vēlējušies un jau no seniem laikiem meklējuši dažādas receptes, kas palīdzētu atjaunot organismu.

Dabīgi produkti pret pavasara alerģiju 11.04.2018 15:24

Daudziem cilvēkiem pavasaris nav laiks, kad prieks pārpilda dvēseli par pirmajiem siltajiem saules stariem un ziedu pārpilnību. Kāpēc? Tāpēc, ka viņiem šis laiks saistās ar aizliktu degunu, šķaudīšanu un citiem nepatīkamiem simptomiem. Ja esat viens no viņiem, tad šis raksts noteikti domāts jums.

Efektīvi tautas līdzekļi un receptes pret kāju sēnīti 10.04.2018 11:59

Ja jums ir niezoša vai dedzinoša sajūta starp pirkstiem vai kāju pēdās, lobās āda un parādījies apsārtums, visticamāk, esat iedzīvojies kāju sēnītē. Atbrīvoties no tās palīdzēs senas tautas receptes, kas ir ne vien vienkāršas, bet arī ļoti efektīvas,

Biešu vērtīgās īpašības un tautas līdzekļi no bietēm dažādu vainu ārstēšanai 10.03.2018 18:39

Jau no seniem laikiem cilvēki ir pazinuši bietes ne tikai kā dārzeņus, bet arī ārstniecības līdzekļus. Hipokrāts to atzinis par derīgu slimnieku ārstēšanai daudzos slimību gadījumos. Par bietēm rakstījis Cicerons, Plutarhs, Vergīlijs un citi senatnes gudrie prāti. Veselības nolūkos tās tikušas izmantotas vēl 1000 gadus pirms mūsu ēras, bietes audzēja asīrieši, babilonieši, persieši. Eiropā gan sākotnēji biete tika uztverta tikai kā dārzenis, kas labs ēšanai un tikai krietni vēlāk kļuva arī par līdzekli cīņai pret dažādām kaitēm.

Lai gripa nepieveiktu. Vecmāmiņu receptes 24.02.2018 14:19

Lai izvairītos no vīrusiem, kā arī gripas profilaksei noderēs daži vienkārši ieteikumi un receptes.

Ķiploku receptes pret dažādām vainām, kaitēm un slimībām 01.02.2018 18:10

Vai zinājāt, ka pietiek dažas minūtes pakošļāt ķiploka daiviņu, lai pilnībā attīrītu mutes dobumu no dažādām baktērijām. Tiesa, daudzi to izvairās darīt specifiskā aromāta dēļ, ko ķiploks atstāj mutē. Ir gan viena metode, kā no šī aromāta atbrīvoties- pakosļāt svaigas pētersīļa lapiņas, kas pilnībā aizstāj visdārgāko mutes dezodorantu, pie kam ir dabīgs mutes atsvaidzinātājs.

Kā pareizi pagatavot tēju, lai tā būtu ārstnieciska 30.01.2018 17:10

Droši vien visi cilvēki zina, ka dabīga augu tēja ir veselīga. Taču, izrādās, lai tā būtu ārī ārstnieciska, tēja pareizi jāpagatavo. Tas nozīmē, ka nepietiek drogas apliet ar karstu ūdeni, paturēt 5 minūtes (kā lielākā daļa no mums to dara) un gaidīt efektu. Nekādu ļaunumu sev, šādi pagatavojot tēju, jūs protams, nenodarīsiet, taču arī ārstniecisko efektu neiegūsiet. Tāpēc ieklausīsimies Daces Marcinkevičas, kas ir speciāliste šajā jomā, teiktajā.

Četri dabīgi preparāti labākam un kvalitatīvākam miegam 02.01.2018 09:41

Katram no mums pazīstama bezmiega sajūta, kad ķermenis ir noguris un vēlētos ieslīgt dziļā miegā, tomēr gars it kā neļauj pilnībā atslābt un ieiet sapņu pasaulē. Ir cerība – ar šādām sajūtām var (un vajag) cīnīties. Bezmiega gadījumā ārsti visbiežāk norāda uz nepieciešamību mainīt dzīvesveidu. Bieži vien nepamanām, ka bezmiegs pielavījies, jo lietojam pārāk daudz kofeīna, pārāk maz laika veltam kustībām svaigā gaisā, pārāk daudz strādājam vai pavadām laiku, veroties zilajos TV ekrānos. Ja nu tomēr izmaiņas dienas ritmā nelīdz, naktīs kārtīgi izgulēties var palīdzēt dažādi dabīgas izcelsmes līdzekļi. Bieži vien par zemu tiek novērtēts augu valsts preparātu potenciāls – šoreiz pastāstīsim par dažiem augiem, kas noteikti palīdzēs cīņā ar bezmiegu.

Kā viegli pārvarēt paģiras. Tautas līdzekļi pret paģirām 01.01.2018 19:05

Nu ko, svētki pagājuši uz "urrā!". Laiks doties uz darbu. Tikai no rīta pamostoties, jūtaties kaut kā ne visai labi, jo paģiras liek sevi manīt? Parsti mēdz teikt: "Ja no rīta slikti, tad iepriekšējā vakarā bijis pārāk labi". Jā, bija jautri, bet šobrīd tamdēļ vieglāk nekļūst. Ir taču tik grūti atteikties no lieka alus kausa... Bet nākošajā rītā sāp galva, ir slikta dūša, sausa mute, moka slāpes, karstuma sajūtu nomaina drebuļi, sirds tā dīvaini sitas. Moka vājums, ir nomākts noskaņojums un vainas sajūta.

Paģiras parasti pāriet diennakts laikā, taču šis process var būt arī ilgāks. Kas darīt? Protams, cīnīties,- gribas taču atkal justies kā cilvēkam.

Timiāna veselības kūre- noderīga aukstā un mitrā gadalaikā 02.12.2017 13:49

Timiāna baudas kūre piemērota tiem, kuri uzturu uzskata arī par dziedināšanas līdzekli. Svarīgi izvēlēties labas kvalitātes produktus un timiānu nevārīt kopā ar ēdienu, bet pievienot jau gatavam. tā saglabāsies timiāna dziedinošais spēks.

Dzīvais un mirušais ūdens. Kā to pagatavot mājas apstākļos un kā pareizi lietot 13.11.2017 16:40

Vai atceraties no savas bērnības pasakas, kur mirušos varoņus, lai atdzīvinātu, vispirms apslacīja ar mirušo ūdeni, bet pēc tam ar dzīvo? Var jau teikt, ka tās ir tikai pasakas, taču katrā pasakā slēpjas kāds patiesības grauds.

Mūsdienās lielākā daļa cilvēku domā par savu veselību, līdz ar to rūpīgi izvēlas kādu ūdeni dzert. Daudzi pērk pudelēs iepildīto ūdeni, citi to pasūta uz mājām. Bet vai šāds dzīvinošā dzēriena malks tiešām ir tik vērtīgs, kā sola ražotāji?

5 neredzamie palīgi cīņā pret saaukstēšanos 10.11.2017 10:19

Saaukstēšanās ir klasiska gada visaukstāko mēnešu problēma. Tā ik pa brīdim valda ikvienās mājās, birojā, skolā un sporta klubā. Tikai retais spēj visu gadu izvairīties no saaukstēšanās un pierādīt, ka spēcīga imūnsistēma, ikdienas režīma ievērošana un dažādu palīglīdzekļu līdzdalība spēj nodrošināt izvairīšanos no nepatīkamās saaukstēšanās. Apotheka sertificētā farmaceite Ivanda Krastiņa iesaka 5 “neredzamos palīgus’’, kuriem vienmēr vajadzētu atrasties blakus ikdienas cīņai pret saaukstēšanos.

Tautas līdzekļi pret klepu, iesnām, augstu temperatūru 29.09.2017 09:45

Ja esat saaukstējušies, jums ir iekaisis un sāpošs kakls vai paaugstinājusies ķermeņa temperatūra, neķeriet uzreiz pēc sintētiskajām tabletēm. Pamēģiniet labāk vienkāršus tautas līdzekļus, kas būs krietni nekaitīgāki veselībai un piedevām vēl tikpat efektīvi.

Noslēpumainā garšviela- kanēlis 17.09.2017 10:20

Daži produkti ne tikai nepievieno papildus kilogramus, bet arī sadedzina liekos taukus. Pie tiem pieskaita greipfrūtu, liesus piena produktus, zaļo tēju. Zaļā tēja, piemēram, ne tikai novērš ļaundabīgu šūnu veidošanos un palīdz novērst sirds-asinsvadu slimības, bet arī labvēlīgi ietekmē metabolisma procesus organismā. Tiek uzskatīts, ka izdzerot 5 tasītes zaļās tējas katru dienu, mēs zaudējam 70 - 80 kalorijas.
Nesen pie šādiem notievēšanas produktiem dietologi pierindoja arī kanēli. Ko tad dod šī noslēpumainā garšviela? Pētījumi ir pierādījuši, ka ceturtdaļa kanēļa tējkarotes, kas tiek apēsta uzņemot pārtiku, palīdz asimilēt cukuru daudz efektīvāk un samazina tā līmeni asinīs.

Izdevniecība Avots piedāvā “Delikāta problēma. Aizcietējumi” 09.11.2016 16:11

Lai kā gribas pasmaidīt vai sašust (“..nu vai tad tiešām par to būtu jāraksta!?”), skarbā patiesība ir tā, ka no šī veselību apgrūtinošā stāvokļa cieš daudzi. Un ne vienmēr atvieglojams rodams, apmeklējot aptieku vai izbrīvējot laiku ikdienas sporta nodarbībām, ēdot jogurtus ar šķiedrvielām un dzerot litriem ūdens. Un ne vienmēr ir prātīgi ķerties vērsim uzreiz pie ragiem, jo, rīkojoties nepareizi, var iedzīvoties nevēlamās un vēl netīkamākās sekās.

Efektīva visu organisma sistēmu attīrīšana ar dabas produktiem 21.10.2016 10:24

Par to, ka organisms novirzījies no normas, liecina daudz tik sīku un mums tik ierastu pazīmju, ka esam iemācījušies tās izmanīgi ignorēt. Bet viss – arī slimības un hroniskas kaites – sākas ar maziem solīšiem. Ar stīvumu muskuļos un locītavās. Nogurumu. Sausu, jutīgu, kaprīzu ādu. Galvassāpēm. Un, jo ilgāk šīs ligas uztveram par “normālas” dzīves sastāvdaļu un remdinām sevi ar attiecīgo tableti, jo drīzāk mēs ieraugām slimību uzzeļam visā godībā. Un metamies papildināt personiskās aptieciņas krājumus. Skaidrs gan, ka šī metode nav iedarbīga, jo cilvēki slimo arvien vairāk.

Ābolu etiķis - skaistuma un veselības atslēga 17.05.2016 17:55

Ābolu etiķī ir neskaitāmi daudz derīgo vielu, kuras var un vajag izmantot katrai sievietei skaistumkopšanā. Kādā veidā izmantot ābolu etiķi notievēšanas nolūkos un matu skaistumam, kādas receptes, kur ietilpst ābolu etiķis, palīdzēs atbrīvoties no celulīta un atgūt sejas ādas maigumu – par to šajā rakstā.

Sievu zāles - ārstniecības augi, kas palīdz tieši sievietei 10.05.2016 13:01

Iznēsājot zem sirds un laižot pasaulē bērnu, sieviete piepilda īpašu sūtību - turpināt savu dzimtu, savu tautu, cilvēku cilti uz Zemes. Svēts darbs! Taču nav viegls; neba velti deviņus mēnešus no bērna ieņemšanas līdz dzemdībām sauc par grūtniecības laiku. Gadās sastapties ar grūtībām - nelabumu, nogurumu, mazasinību, tūsku... Tad jāmeklē palīgi.

Pienenes tautas medicīnā 06.05.2016 15:03

Pienenes nav tikai skaisti ziedošs augs saules krāsā; tās ir dabas dakteris un reizēm pat īsts brīnumlīdzeklis. Turklāt vērtīgas ir gan pieneņu saknes, gan lapas, gan ziedi. Tikai jāatceras, ka auga sakne spēcīgāka ir pavasarī nevis rudenī, tāpēc tagad būtu īstais laiks tās vākšanai. Izņēmums ir tiem, kas sirgst ar cukurslimību- tad nu gan pieneņu saknes vākšanu labāk atstāt uz rudeni, jo tad tajās ir vairāk insulīna. Uzziniet, kādām kaitēm pienenes noder visvairāk, un kā pareizi no tām pagatavot ārstnieciskus līdzekļus.

Dieva aptiekā rastā veselība 28.04.2016 15:06

Vai zinājāt, ka pret katru slimību dabā atrodams kāds augs? Jā, Dieva aptiekā ir viss. Un agrākos laikos cilvēki to zināja. Šodien lielākā daļa ļaužu ir aizmirsuši šīs senču gudrības, kā rezultātā cieš no smagām slimībām. Ir laiks sākt rūpēties par savu ķermeni un veselību, atgriežoties pie dabas un Dieva aptiekas. Jo tikai tā mēs varēsim atbrīvoties no dažādām saslimšanām, nenodarot nekādu kaitējumu savam organismam.

Kā uzturēt savu veselību un būt možam pavasarī- savus noslēpumus atklāj operetes mākslinieces 07.03.2016 14:12

Ziemas beigas un pavasara sākums ir tieši tas laiks, kad organisms tiek pakļauts nelabvēlīgai ietekmei. Ietekmējošie faktori var būt gan pavasara sesija, gan gripas laiks un tautā pazīstamā „pavasara depresija”. Par to, kā cīnīties ar stresu, nogurumu, un kā pasargāt imunitāti, stāsta jauniestudētās Paula Ābrahama operetes „Balle Savojā” trīs daiļās mākslinieces – Anta Jankovska, Marlēna Keine un Valērija Koļago.

Ūdens procedūras veselībai 26.01.2016 16:33

Ūdens procedūras ir ne vien lielisks atpūtas veids, bet arī palīdz pie dažādām veselības problēmām.

Gurķu sulas vērtīgās īpašības un ārstnieciskā nozīme 17.11.2015 12:24

Daudzas slimības var novērst vai sākuma stadijā izārstēt, regulāri lietojot uzturā dārzeņus, augļus un zāļu tējas. Ārstnieciskas īpašības piemīt arī gurķim.

7 efektīvas tautas metodes un receptes asinsspiediena pazemināšanai 09.11.2015 10:58

Assinsspiediens tiek uzskatīts par paaugstinātu pie atzīmes, kas augstāka par 140/90. Tādu stāvokli dēvē par hipertoniju. Hipertonija rodas no pārmērīgas alkohola, nikotīna un sāls lietošanas, mazkustīga dzīvesveida, stresa un liekā svara. Lai cīnītos ar šo kaiti, jāievēro noteikta diēta, aktīvs dzīvesveids un pēc iespējas mazāk jāsatraucas par katru sīkumu. Ir arī vairākas efektīvas tautas metodes un receptes, kas palīdzēs šajā gadījumā.

Grūtniecēm: dabīgi kosmētikas līdzekļi pret striju veidošanos 22.10.2015 12:46

Droši vien pats laimīgākais un reizē arī pats sarežģītākais periods sievietes dzīvē ir grūtniecība. Sevišķi, ja gaidāt pirmo bērniņu, ja esat jauna un vēlaties saglabāt savu ķermeni ideālā izskatā arī pēc dzemdībām. Protams, jūs esat dzirdējusi un zināt, ka visvairāk cieš tieši āda vēdera zonā, nepietiekamas ādas elastības dēļ, vēderam strauji augot, var rasties saistaudu plīsumi jeb tā saucamās strijas. Ko darīt, lai strijas nerastos? Nu, protams,- lietot attiecīgus līdzekļus. Taču jāatceras, ka ne visus kosmētikas līdzekļus drīkst lietot grūtniecības laikā. Ir samērā labi jāorientējas kosmētisko līdzekļu sastāvdaļās sastāvdaļas, no kurām tie tiek gatavoti, lai nenodarītu pāri sev un savam mazulim. Tāpēc daudz drošāk, vienkāršāk un arī efektīvāk šajā periodā būs lietot mājās gatavotus kosmētikas līdzekļus. Kā zināms, biezpiens, krējums, medus un dārzeņi, atšķirībā no ķīmiski ražotas kosmētikas, noteikti nekaitēs jūsu mazulim.

9 vienkāršas lietas, kas palīdz saglabāt veselību rudenī 18.10.2015 12:12

Iestājoties vēsākam laikam, pastāv liels riks saaukstēties vai saķert kādu nepatīkamu vīrusu. Taču no tā visa var diezgan viegli izvairīties, ievērojot tikai dažas vienkāršas lietas.

Cilvēka veselība neveselīgā vidē 18.09.2015 18:31

Izdevniecība Avots nupat laidusi klajā Borisa Bolotova grāmatu “Cilvēka veselība neveselīgā vidē”. Šajā izdevumā aplūkotas daudzas un dažādas plaši sastopamās kaites, tostarp arī dažādu veidu audzēji, kas rodas tieši mūsdienu dzīves apstākļos. Tāpat arī tiek piedāvāti dabiski līdzekļi, kas palīdzētu ar šīm kaitēm tikt galā. Grāmatas unikalitāte slēpjas autora sniegtajā tautas medicīnas teorētiskajā pamatojumā, izmantojot savām atveseļošanas metodēm uz matemātiskām formulām balstītus pierādījumus. Savukārt grāmatas galvenā vērtība ir spēja ar viegli pieejamiem līdzekļiem nodrošināt labu veselību ikvienam.

10 tautas metodes, kas atbrīvo no stiprām galvassāpēm 30.06.2015 21:49

Šķiet, ka stipras galvassāpes ir viena no nepatīkamākajām sajūtām, ar kurām sastopas praktiski ikviens mūsdienu cilvēks. un ko mēs parasti darām, lai remdētu sāpes? Nu protams, meklējam pretsāpju tabletītes, kas bieži vien nav nemaz tik nekaitīgas. Tāpēc daudz vērtīgāk būtu, ja sāpju remdēšanai mēs lietotu līdzekļus, kas nāk no dabas un ir pavisam nekaitīgi mūsu organismam.

Rudzupuķu vērtīgās īpašības un pielietojums tautas medicīnā 21.06.2015 16:46

Rudzupuķes ir ne tikai skaisti pļavas ziedi, bet arī labs ārstnieciskais līdzeklis pret daudzām kaitēm. Taču uzlējumu, tējas un ārtniecisko preparātu pagatavošanai derīgi tikai rudzupuķu ziedi; ne lapiņām, ne kātiņiem nepiemīt ārstnieciskas īpašības. Savukārt skaisti zilie ziediņi ir bagāti ar vērtīgām vielām, kas uz organismu iedarbojas kompleksi.

Magoņu vērtīgās īpašības un pielietojums tautas medicīnā 11.06.2015 10:48

Ļoti daudzi, droši vien nezina, ka šie apburoši skaistie pļavu ziedi- magones, ir ne tikai konditorejā noderīgs garšaugs, bet arī lielisks ārstniecisks līdzeklis, kas gadsimtiem ilgi palīdzējis cilvēkiem pret daudzām kaitēm.

Tautas līdzekļi pret sāpēm jeb ārstējamies ar garšvielu un garšaugu palīdzību 07.06.2015 15:31

Ja ciešat no dažāda veida sāpēm - galvas, locītavu, muguras, zobu, muskuļu u. c, ko jūs parasti darāt? Visticamāk, ka meklējat pretsāpju līdzekļus, kas, protams, likvidē sāpes, taču izraisa arī nevēlamus blakusefektus, kas pirmajā brīdī gan nav pamanāmi, taču ar laiku nodara būtisku kaitējumu jūsu organismam. Taču ir alternatīva - tautas līdzekļi, kas palīdz ne tikai noņemt sāpes, bet arī kontrolē hronisku iekaisumu uzkrāšanos, kas var pāraugt deģeneratīvās saslimšanās. Daži no visefektīvākajiem pretsāpju līdzekļiem ir apiņi, baltais vītols, ingvers, kurkuma, rozmarīns un sinepes.

Recepte, kas paildzina mūžu (1) 31.05.2015 13:22

Šo recepti nejauši uzgāju kādā vecā grāmatā un nolēmu izmēģināt. Kā sola senie zintnieki, recepte attīra organismu, uzlabo kopējo veselības stāvokli un tādējādi paildzina mūžu. Jāsaka, ka tūlīt pēc noteiktā kursa iziešanas patiešām sajutos labāk: uzlabojās atmiņa, normalizējās asinsspiediens, kā arī vispārējā pašsajūta. Tā kā recepte pārbaudīta, un varu to ieteikt arī citiem.

Derīgi padomi organisma stiprināšanai ar dabīgiem līdzekļiem 27.05.2015 07:15

Lai stiprinātu imunitāti, ne vienmēr jāskrien uz aptieku pēc kārtējās zāļu paciņas vai pudelītes. Patiesībā dabā atrodams viss, kas mums nepieciešams. Lūk, daži derīgi padomi un receptes organisma stiprināšanai ar dabīgiem līdzekļiem.

Dažādas ogas kā ārstniecības līdzekļi 26.05.2015 14:03

Vai zinājāt, ka ogas ir vienas no lieliskākajiem ārstniecības līdzekļiem? Pie kam, tās vēlams lietot ne tikai sezonā, bet arī gada aukstajos mēnešos- gan saldētas, gan konservētas, gan sulā izspiestas. Tās būs lielisks līdzeklis inumitātes paaugstināšanai, cīņai pret vīrusiem, kā arī bieži vien aizstās ķīmiskās zāles pie dažādām saslimšanām.

Diēta skaistai ādai- bez pūtītēm, apsārtuma un grumbām 15.05.2015 08:28

Lielākoties ādas problēmas, tādas kā pūtītes, apsārtums, lobīšanās, rodas, ja organismam trūkst kādu noteiktu barības vielu vai to daudzums ir pārāks liels. No visām šīm ādas problēmām var izvairīties, ievērojot noteiktu diētu.

Augi- dziednieki 14.05.2015 12:19

'Vai zināji, ka ziedi spēj uzlabot cilvēka veselības stāvokli? Lieliskas dziednieces ir, piemēram, narcises, safrāns, sniegpulkstenītes un lavanda.

Kā izārstēt angīnu diennakts laikā 10.04.2015 12:41

Kā zināms, tautas metodes un ārstniecības līdzekļi ir vieni no labākajiem. Tie ir ne tikai efektīvi, bet arī nekaitīgi mūsu organismam, tā kā neatstāj nekādus blakusefektus. Šoreiz epadomi.lv vecmāmiņas gudrību krātuvītē atrada un arī izmēģināja recepti angīnas ārstēšanai. Tiešām vienkārši un iedarbīgi!

Hurma- garšīgs, vērtīgs un maģisks auglis 27.03.2015 14:03

Šis oranžais auglis ir ne tikai sulīgs un garšīgs, tam piemīt arī milzum daudz vērtīgu īpašību kā fiziskās veselības jomā, tā arī smalko enerģiju līmenī. Hurma ir patiesi maģisks auglis. Taču sāksim ar tās praktisko pielietojumu.

Māksla iegūt maksimumu 10.03.2015 21:23

Izbaudi katru tējas lāsīti, gūstot no tās maksimāli iespējamo.

Dzīvības sakne ingvers. Tā vērtīgās un veselīgās īpašības 02.03.2015 16:15

Ingveru jau no neatminamiem laikiem dēvē par dzīvības sakni. Tā unikālās īpašības pazīstamas jau vairāk kā trīs tūkstošus gadu, bet ingvera aromāts un garša tiek augstu vērtēta un pat slavināta. Kultivēt pirmie augu sāka Ziemeļindijas iedzīvotāji, līdz tam brīnumainās formas sakņaugs tika izmantots kā naudas vienība. Ar ko tad ir tik ievērojama šī "valūtas" sakne?

Nākamā lapa