Nākamā lapa

LLU asociētā profesore: Mīti un patiesība par pārtikas iepakojumiem 20.04.2017 12:44

Pārtikas produktu iepakojums nenoliedzami ir būtisks pārtikas ķēdes elements – tas var ietekmēt produktu kvalitāti, līdz ar to derīguma termiņu visā produktu aprites ciklā,sākot no iepakošanas brīža līdz brīdim, kamēr produkts nonāk uz patērētāja galda. Ņemot vērā plašo pieredzi darbā ar pārtikas iepakojumiem, vēlos kliedēt vairākus mītus, kas pēdējā laikā uzvirmojuši sabiedrībā, piemēram, par plastmasas pudeļu kaitīgo ietekmi u.c.

Komentē Anatolijs Danilāns: ko labu iegūstam, ēdot cūkgaļu 20.04.2017 08:53

Lai gan nereti sabiedrībā izskan dažādi mīti un aizspriedumi par cūkgaļas ēšanu,kvalitatīva cūkgaļa nenoliedzami ir labsdažādu mūsu organismam nepieciešamuuzturvielu un vitamīnu avots. Lai uzzinātu vairāk par cūkgaļas un citas sarkanās gaļaslabajām īpašībām, produktu zīmols “Rakvere” uz sarunu aicināja sabiedrībā zināmo gastroenterologu, profesoru Anatoliju Danilānu.

ASV apstiprina zāles līdz šim neārstējamai multiplās sklerozes slimības formai 18.04.2017 17:51

Amerikas Savienoto Valstu Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA, FoodandDrugadministration) marta beigās ir reģistrējusi pirmās un vienīgās zāles primāri progresējošas multiplās sklerozes ārstēšanai, kas ir viena no multiplās sklerozes (MS) formām ar vislielāko invaliditātes risku. Kompānijas Rochezāles ir paredzētas arī recidivējošas MS slimības ārstēšanai.

Rīgā atklāta Baltijas Radioloģijas akadēmija 08.04.2017 23:21

Trešdien, 5.aprīlī Rīgā, Jāņa Asara ielā 3 tika atklāta Baltijas Radioloģijas akadēmija, ko izveidojusi ARS Diagnostikas klīnika sadarbībā ar “Toshiba Medical”.Reizē ar akadēmiju tika prezentēts Baltijā vienīgais 320 slāņu datortomogrāfs “Toshiba Aquilion One” – diagnostiskās radioloģijas iekārta, kura atrodama labākajās universitāšu klīnikās pasaulē.

Par kvalitatīvu miegu valda daudz mītu 29.03.2017 08:01

Cilvēks miegā pavada gandrīz trešdaļu mūža, tāpēc liela nozīme ir tā kvalitātei, kas ir viens no veselīga dzīvesveida un labas pašsajūtas priekšnosacījumiem. Mūsdienās ir daudz nepamatotu pieņēmumu, kas veido maldīgu priekšstatu par miegu. “Euroaptiekas” veselīga dzīvesveida kustības “Tavs lielais izaicinājums” vēstnesis, Rīgas Stradiņa universitātes Miega laboratorijas vadītājs Dr. med. Juris Svaža skaidro patiesību par pieciem no izplatītākajiem mītiem.

Latvijas iedzīvotājiem ir maldīgs priekšstats par valsts kompensējamo medikamentu iegādi 27.03.2017 15:55

Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju domā, ka valsts kompensējamos recepšu medikamentus nav iespējams iegādāties visās aptiekās, bet gandrīz 10% ir pārliecināti, ka tos var nopirkt tikai tajās aptiekās, kuras norāda ārsts, kurš izraksta recepti. Tā noskaidrots “Euroaptiekas” un pētījumu centra SKDS veiktā aptaujā*.

Zobu atjaunošana visam mūžam ar jaunas tehnoloģijas palīdzību 23.03.2017 11:59

Izņemamas protēzes, ārā krītoši zobu kronīši un blakuszobu slīpēšana - tā ir realitāte, ar kuru līdz šim nācies samierināties daudziem cilvēkiem, kas zaudējuši vienu vai vairākus zobus. Taču mūsdienu zobu implantoloģija spēj risināt ne tikai estētiskos uzdevumus, bet arī kompleksi atjaunot zudušo veselības līdzsvaru, kas saistīts ar zobu zaudēšanu. Par to pārliecinājās 20 Latvijas iedzīvotāji, kuri tika izvēlēti dalībai unikālā pētījumā, kas saistīts ar kompānijas Straumann izstrādātās jaunās protezēšanas tehnoloģijasNovaloc izmantošanu. Par šīs tehnoloģijas būtību stāsta Šarunas Perminas,SIA MED GRUPE valdes loceklis (Straumann oficiālais izplatītājs).

Uzlādē baterijas: kā neļaut pavasara nogurumam gūt virsroku? 27.02.2017 16:41

Dienu no dienas mēs kļūstam arvien aizņemtāki, un arvien mazāk varam riskēt ar enerģijas trūkumu. Cerībā uz īslaicīgu mundrumu nereti izlīdzamies ar kofeīnu, tomēr ilgtermiņā arī tas nav risinājums. Naturopāte Ance Šternberga un grāmatas “6 minūtes 365 dienas” autore Sanda Krasta kopā ar vitamīnu un uztura bagātinātāju Nutrilite dalās savā pieredzē, kā aizdzīt nogurumu un pavasari sagaidīt tikpat plaukstoši kā dabā.

Vai Tavs bērns guļ pietiekami? 10.02.2017 18:00

Kādā dzīves posmā ar miega traucējumiem ir saskārušies daudzi no mums, taču - kā rīkoties gadījumā, ja no miega traucējumiem cieš paši mazākie – mūsu bērni? Par šo un citiem jautājumiem saistībā ar bērnu gulēšanas paradumiem atbildes sniedz bērnu psihiatre-miega ārste Ija Cimdiņa.

Dāvana vīrietim? ... praktiska, asprātīga un par draudzīgām cenām! 10.02.2017 09:22

Kura gan nav par to lauzījusi galvu, lai atrastu patiesi oriģinālu dāvanu savam vīrietim? Ohh! Esam nolēmuši palīdzēt jums sagatavot tik tiešām negaidītu un neizmirstamu pārsteigumu vīrietim. Jautāsi- kas ir laba dāvana? Iespējams, ka tā ir praktiska dāvana.Tai nevajadzētu pretendēt uz specifisku izsmalcinātu gaumi, jo tā ne vienmēr var sakrist ar otra cilvēka gaumi, un tad sakostiem zobiem manta jālieto. Galvenais ir pārsteigums – tas ir vissvarīgākais, tajā slēpjas dāvanas burvība!

Grūtniecība un gripa - kā pasargāties? 31.01.2017 13:20

Sievietes gaidībās ir riska grupā saslimšanai ar gripu, jo grūtniecības radītu izmaiņu dēļ samazinās imunitāte. Kā grūtniecei sevi pasargāt gripas laikā un kā rīkoties saslimšanas gadījumā, iesaka ginekoloģe reproduktoloģe, Klīnika EGV vadītāja Dr. Zane Vītiņa.

Pašārstēšanās var izraisīt gripas slimnieka nāvi 12.01.2017 15:23

Bieži vien gripas epidēmijas laikā slimnieki nevis dodas pie ārsta, bet nodarbojas ar pašārstēšanos, kas var izraisīt letālas sekas. Par to, kādi profilakses pasākumi ieteicami, lai nesaslimtu ar gripu un ko darīt saslimšanas gadījumā, konsultē AIWA Clinic terapeite Anna Aleksandrova.

Kā mazināt stresu pirmssvētku laikā 13.12.2016 10:11

Nenoliedzami, ka pirmssvētku laikā cilvēki izjūt daudz pozitīvu emociju. Vienlaikus šis laiks sev līdzi nes arī stresu, nemieru un raizes.

Pateicoties medicīniskai apaugļošanai, pieaug veiksmīgu grūtniecību skaits 30.11.2016 15:49

Vairāk nekā puse no visām šogad veiktajām pirmreizējām medicīniskajām apaugļošanām Klīnikā EGV bijušas veiksmīgas - to rezultātā iestājusies grūtniecība.

10 ieteikumi veselīgam miegam 28.11.2016 19:12

Pilnvērtīgs miegs nenoliedzami ir viena no labas veselības atslēgām, kas uzlabo mūsu pašsajūtu un izskatu kā īstermiņā, tā ilgtermiņā. Taču, ko darīt, ja reizēm nākas saskarties ar grūtībām aizmigt? Kādus ieteikumus ņemt vērā? Piedāvājam iepazīties ar 10 padomiem veselīgam miegam, ko iesaka miega ārste – psihiatre Ija Cimdiņa. Sāc ieviest tos savā ikdienā jau tagad!

Vērtīgā minerālviela magnijs - mieram un labsajūtai visos vecumos 23.11.2016 11:29

Magnijs ir organismam vitāli svarīgs mikroelements, kas nepieciešams visu orgānu sistēmu un funkciju veiksmīgai darbībai, jo iesaistās aptuveni 300 dažādos būtiskos organisma procesos. Diemžēl stresa un slodzes apstākļos, ko skolēns izjūt diendienā, tas no organisma strauji zūd. Kā atpazīt magnija deficītu un ko darīt, lai no tā laikus izvairītos, stāsta Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore, Latvijas Pediatru asociācijas prezidente, asoc. prof. Ilze Grope.

Eksperiments: kā reaģē cilvēka ķermenis, paliekot nomodā 48 stundas? 18.11.2016 23:57

Kā liecina ASV veikts pētījums, tad, divu nedēļu laikā miegā pavadot tikai sešas stundas diennaktī, cilvēka garīgās un fiziskās spējas samazinās līdz līmenim, kas atbilst 48 pēc kārtas nomodā pavadītām stundām. Taču, kā tieši cilvēka ķermenis reaģē, paliekot nomodā divas diennaktis, un cik tas ir bīstami veselībai? Šajā rudenī Latvijā tika veikts eksperiments, lai to noskaidrotu.

Ķirurgi Rīgā sāk izmantot līmi no pašu pacientu asinīm 17.11.2016 10:07

Ķirurģijas klīnikā AIWA Clinic veiksmīgi veikta Baltijā pirmā operācija, kurā izmantota bioloģiska, no paša pacienta asinīm izgatavota fibrīna līme, kas bagātināta ar dzīšanu veicinošām šūnām un novērš iespējamās komplikācijas, nodrošinot ātru brūces sadzīšanu.

Savlaicīgi atpazīti neiroendokrīnie audzēji ir ārstējami 16.11.2016 13:51

NET ir relatīvi jauna audzēju grupa, kuru terminoloģija, klasifikācija, izpratne un terapijas iespējas pēdējos gados strauji mainās. Savlaicīgi un pareizi nosakot diagnozi, NET var tikt veiksmīgi ārstēti. Līdz šim tika uzskatīts, ka NET ir reta vēža forma, sastopama 5 – 7 gadījumos uz 100 000 cilvēkiem, veidojot tikai 0,46% no visiem audzējiem, tomēr pateicoties jaunām diagnostikas metodēm, ārstu zināšanām un pieaugošajai pieredzei, diagnosticēto NET gadījumu skaits strauji pieaug kā pasaulē tā Latvijā, vedinot domāt, ka neatklāto, vai nepareizi diagnosticēto un, tātad, arī nepareizi ārstēto NET skaits vēl ar vien ir stipri lielāks. Starptautiskajā NET dienā visā pasaulē tiek vērsta uzmanība šīs, līdz šim par retu slimību uzskatītās diagnozes atpazīstamībai un atbilstošas ārstēšanas nozīmībai un lomai, tādējādi samazinot pacientu mirstību no šodien ārstējamām slimībām.

Izdevniecība Avots piedāvā “Delikāta problēma. Aizcietējumi” 09.11.2016 16:11

Lai kā gribas pasmaidīt vai sašust (“..nu vai tad tiešām par to būtu jāraksta!?”), skarbā patiesība ir tā, ka no šī veselību apgrūtinošā stāvokļa cieš daudzi. Un ne vienmēr atvieglojams rodams, apmeklējot aptieku vai izbrīvējot laiku ikdienas sporta nodarbībām, ēdot jogurtus ar šķiedrvielām un dzerot litriem ūdens. Un ne vienmēr ir prātīgi ķerties vērsim uzreiz pie ragiem, jo, rīkojoties nepareizi, var iedzīvoties nevēlamās un vēl netīkamākās sekās.

Iznāk unikāla latviešu speciālistu monogrāfija 11.10.2016 10:23

Apgādā Zvaigzne ABC izdota grāmata – monogrāfija “Konsultēšanas un psihoterapijas teorija un prakse”. Grāmatas atvēršanas svētki notiks 12. oktobrī pulksten 16:00 K. Valdemāra ielā 6, prezentāciju zālē (ieeja no grāmatnīcas).

Kurzemē pēdējo trīs gadu laikā diagnosticēts rekordliels skaits prostatas vēža gadījumu 06.10.2016 13:39

Vai Kurzemē vīrieši slimo vairāk, vai tomēr aktīvāk apmeklēārstus?

Ik gadu Latvijā tiek diagnosticēti vairāk kā 1000 jauni prostatas vēža gadījumi, no kuriem lielākā daļa atklāta tieši lauku reģionos.Kā liecina pēdējie “Slimību profilakses un kontroles centra” (SPKC) pētījuma dati, pēdējo trīs gadu laikā Kurzemes reģionā ir konstatēta vislielākā saslimstība ar prostatas vēzi – vairāk kā 200 pacienti gada laikā, kas salīdzinot ar citiem reģioniem, ir rekordliels skaits. Iespējams, tas ir tieši tāpēc, ka Kurzemē dzīvojošie vīrieši biežāk apmeklē ārstus un vairāk rūpējas par savu veselību, tādējādi slimība ir atklāta laikus un tiek sekmīgi ārstēta.Mūsdienās no prostatas vēža nav jāmirst, tasir ārstējams, tāpēc Latvijas Urologu asociācija sadarbībā ar Latvijas Lauku Ģimenes ārstu asociāciju vēlas, lai Latvijā dzīvojoši vīrieši vairāk rūpējas par sevi un savu veselību, tāpēc arī šoruden sniedz iespēju pārbaudīt savu prostatas veselību bez maksas.

Retā, bet ne vientuļā Gošē slimība 05.10.2016 09:55

„Kopš agras bērnības dēlam bija nedaudz palielināts vēders, tam sekoja samazināts trombocītu skaits. Ārsti to neuzskatīja kā bīstamu signālu, jo šādi simptomi bērniem ir diezgan raksturīgi. Tikai pēc ultrasonogrāfijas izmeklējumiem jau 3 gadu vecumā tika konstatēts, ka liesa un akna ir kļuvušas ievērojami lielākas un mūsu bērnam ir nopietna saslimšana,” stāsta Kārlis, kurš ir tēvs bērnam ar diagnozi „Gošē slimība”. Kas ir retā kaite, kas skar tikai katru 40-60 tūkstošo iedzīvotāju pasaulē? Izrādās, šī smagā slimība ir kontrolējama, ja laikus tiek uzsākta ārstēšana. Tāpēc sevišķi būtiski ir atklāt jau pirmos simptomus. Par tiem stāsta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas reimatoloģe dr.Ieva Saulīte.

Disleksiju var uzveikt 29.09.2016 12:36

“Disleksija ir neirobioloģiskas izcelsmes specifisks mācīšanās traucējums. To raksturo grūtības precīzi un/vai tekoši izlasīt vārdus un vājas pareizrakstības prasmes,” – tā disleksiju definē Starptautiskā Disleksijas asociācija. Taču mācīšanās grūtībām līdzi disleksija var nest daudzas citas nevēlamas izpausmes, piemēram, uzvedības un attieksmes problēmas, motivācijas un radošuma apsīkumu, pašvērtības zudumu.

Kāpēc ikvienai sievietei neatkarīgi no vecuma ir jākustas 24.09.2016 13:33

Mums kā sabiedrībai 20. un 21. gs. ir uzlicis “liekā svara un ilgas sēdēšanas” problēmu. Mūsdienās šī problēma skar abus dzimumus, taču šoreiz paskatīsimies uz sievietēm. Ar gadiem un ikdienas staigā ļoti daudzas no mums zaudējam kustību prieku, pieaug iespējas iedzīvoties dažādas kaitēs – gan fiziskās, gan psiholoģiskās problēmās, un visbiežākais risinājums ir ārstēšanās ar zālēm. Gadiem ritot mums parādās arvien vairāk atrunu, kādēļ nav laika peldēt, dejot, nūjot vai skriet. Tiesa, jāatzīmē, ka sievietes, kuras nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, jūtas daudz labāk un retāk apmeklē ārstus. “New England Journal of Medicine” atklāj, ka sievietēm, kuras vingro vismaz četras stundas nedēļā, ir par 37% mazāka krūts vēža riska iespējamība, turklāt paredzamais dzīves ilgums palielinās par 7 gadiem. Kustība ir viens no galvenajiem nosacījumiem, lai mēs nekļūtu veci, noguruši un dažādu slimību pārņemti.

Vērtīgā minerālviela magnijs – mieram un labsajūtai visos vecumos 19.09.2016 15:02

Magnijs ir organismam vitāli svarīgs mikroelements, kas nepieciešams visu orgānu sistēmu un funkciju veiksmīgai darbībai, jo iesaistās aptuveni 300 dažādos būtiskos organisma procesos. Diemžēl stresa un slodzes apstākļos, ko skolēns izjūt diendienā, tas no organisma strauji zūd. Kā atpazīt magnija deficītu un ko darīt, lai no tā laikus izvairītos, stāsta Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore, Latvijas Pediatru asociācijas prezidente, asoc. prof. Ilze Grope.

10 miljonu piešķīrums onkoloģijai bez caurskatāmības neatrisinās samilzušās nozares problēmas 16.09.2016 12:24

Nav noslēpums, ka Latvijā onkoloģisko saslimšanu jomā aina ir bēdīga – ja pirms 15 gadiem vēža gadījumu skaits bija mazliet zem desmit tūkstošiem, šobrīd tas audzis aptuveni pusotru reizi. Absolūti neiepriecinošs ir fakts, ka pērn ļaundabīgi audzēji Latvijā dzēsuši teju sešus tūkstošus dzīvību.Situācijas nopietnību uzskatāmi akcentē nereti publiskajā telpā redzamie aicinājumi ziedot līdzekļus ar onkoloģiskām saslimšanām sirgstošu pacientu ārstēšanai, kas ir papildu signāls tam, ka šajā jomā slīcēju (proti – pacientu) glābšana atstāta viņu pašu, tuvinieku, draugu, labvēļu un visas sabiedrības rokās.

Ar robotu Cyberknife® turpmāk iespējams ārstēt audzējus iekšējos orgānos bez ķirurģiskas iejaukšanās 09.09.2016 15:48

Siguldas slimnīcas Stereotaktiskās radioķirurģijas centrā pieejama jauna un unikāla tehnoloģiska iespēja - septembra sākumā uzsākta ar pacienta elpošanu sinhronizēta radioķirurģiska audzēju ārstēšana. Turpmāk Siguldas radioķirurģijas centrā bez ķirurģiskas iejaukšanās ar ļoti precīzi un mērķtiecīgi tēmētu jonizējošo starojumu ir iespējams ārstēt ļaundabīgus un labdabīgus audzējus praktiski jebkurā ķermeņa vietā.

Jauna robotikas rehabilitācijas programma pieaugušajiem 08.09.2016 09:28

Rehabilitācijas centrs “Poga” Vispasaules fizioterapijas dienā 8.septembrī atklāj jaunu robotikas rehabilitācijas programmu pieaugušajiem. Jaunā programma domāta pacientiem ar cerebrālo insultu, muguras smadzeņu bojājumiem, demielinizējošām saslimšanām, poliradikuloneirītu, nervu sistēmas deģenerējošam saslimšanām (piem., Parkinsona slimība), kā arī pacientiem ar galvas smadzeņu traumatiskiem bojājumiem.

Veicot regulāras profilaktiskās pārbaudes, audzēju var atklāt ļoti agrīni 06.09.2016 13:49

Valsts organizētās informatīvās kampaņas “Rūpes par veselību ir ģimenes laime!” ietvaros šī gada augustā norisinājās vairāki informatīvie pasākumi iedzīvotājiem par dzemdes kakla, krūšu un zarnu veselību, kā arī iespējām veikt valsts apmaksātas vēža profilaktiskās pārbaudes.

Katrs piektais iedzīvotājs veselības pasliktināšanos saista ar remontā vai būvdarbos izmantotajiem materiāliem 23.08.2016 11:53

20% Latvijas iedzīvotāju atklāj, ka izjūt galvassāpes, saskaroties ar svaiga gaisa trūkumu, 15% - vāju gaisa ventilāciju telpās, bet katrs desmitais - uzturoties telpās ar „sliktu gaisu”. Savukārt katrs piektais aptaujātais apgalvo, ka ir sastapies ar veselības problēmām, kuru izraisītājs varētu būt tieši būvniecībā vai remontā izmantotie materiāli. Tas noskaidrots Latvijas Galvassāpju biedrības organizētajā aptaujā par „slimās būves sindromu”.

Kad telpas apdraud veselību 10.08.2016 13:11

Mūsu platuma grādos cilvēki vidēji līdz pat 95% no dienas pavada iekštelpās. Jo sevišķi satraucošu šo statistiku padara fakts, ka aptuveni 80% no ēkām ir paaugstināts mitruma, pelējuma, kaitīgu izgarojumu vai putekļu daudzums, kas apvienojumā arī nepietiekamu ventilāciju kļūst bīstams cilvēka veselībai. Alergoloģe Ieva Cīrule stāsta par to, kādas pazīmes liecina, ka veselība cieš no tā saucamā “slimās būves sindroma”.

Pārliecinies par savām zināšanām: pirmā palīdzība bērnam 04.08.2016 13:19

Atvaļinājuma laiks pie ūdens, pārgājieni un ceļojumi – saprotama ir vecāku vēlme atpūsties, ļaujoties bērniem brīvu vaļu. Speciālisti atgādina – neatstāj mazo bez uzmanības un laikus izrunā ar bērnu iespējamos negadījumu riskus. Mazo ekspertu skola un Latvijas Dzīvības glābšanas asociācijas (LDzGA) prezidents Roberts Fūrmanis stāsta būtiskāko, kas vecākiem un bērniem jāzina par pirmo palīdzību vasarā.

Festivālu aptieciņa – kas tajā jāliek iekšā? 01.08.2016 10:43

Vasara ir neatkārtojams laiks, kad mūzikas cienītāji steidz izbaudīt visdažādākos festivālus gan tepat Latvijā, gan arī citur Eiropā. Parasti, gatavojoties vairāku dienu festivālam, tiek nopietni izsvērts līdzi ņemamo lietu saraksts, lai atpūtas pozitīvo gaisotni nesabojātu kādu aizmirstu, bet būtisku lietu trūkums. Dodoties uz šādu pasākumu, noteikti jāpadomā arī par neparedzētām situācijām, kurās varētu būt nepieciešami kādi medikamenti vai citi aptiekas līdzekļi. Kas tieši ir galvenās festivālu aptieciņas sastāvdaļas, kuras labāk sagādāt jau laicīgi?

Pirmo reizi Latvijā ļauj sievietes dzimumšūnas nobriedināt laboratorijā 26.07.2016 16:50

Auglības klīnika “Mama Rīga” saņēmusi Latvijā pirmo Valsts Zāļu aģentūras atļauju sievietes dzimumšūnu - olšūnu nobriedināšanai ārpus sievietes ķermeņa. Tā ir jauna, Latvijā līdz šim vēl nebijusi iespēja sievietēm ar vairogdziedzera, onkoloģiskajām un citām saslimšanām droši iegūt pašām savas apaugļošanai piemērotas olšūnas laboratorijas apstākļos.

Ārstēties vairs nebūs tik dārgi - revolūcija veselības nozarē! 20.07.2016 11:32

Vairāk nekā 15 pasaulē vadošie zinātnes un medicīnas centri, veselības aprūpes sistēmas un radioloģijas pakalpojumu un tehnoloģiju sniedzēji apvienos spēkus un zināšanas unikālā medicīnas iniciatīvā IBM Watson Health.

„Slimās būves sindroms” – kas tas ir? 19.07.2016 13:58

Visā pasaulē ir vērojama tendence no jaunuzbūvēto un atjaunoto dzīvojamo ēku iedzīvotājiem arvien lielākā skaitā saņemt sūdzības par diskomfortu, ko varētu saistīt ar iekštelpu gaisa kvalitāti. Parasti jaunās mājās šis diskomforta periods ir īslaicīgs un pārejošs, bet daļai jaunbūvju (aptuveni 30%) tas pārvēršas ilglaicīgā un aktuālā problēmā. Šādos gadījumos ir pamats domāt par „slimās būves sindromu”. Vairāk par slimās būves sindroma izpausmēm un to risināšanu stāsta būvinženieris un inženierzinātņu doktors Juris Biršs.

Vēzis tuvplānā 15.07.2016 22:48

“Vēzis ir pieveikts” - šādu ziņu pēc PET/CT izmeklējuma ir saņēmuši jau vairāki desmiti diagnostikas centra “MedVision” pacienti. Tā, protams, ir visiepriecinošākā vēsts, ko sagaida katrs, kurš te ieradies. Tomēr ir ārkārtīgi svarīgi saprast, ka ikviens šī izmeklējuma rezultāts, pat ja tas atspoguļo smagu situāciju, nes līdzi ļoti vērtīgu informāciju. Redzot precīzus datus par vēzi un tā uzvedību, ārstam ir iespēja izstrādāt konkrētam pacientam individuālu un precīzu ārstēšanās plānu, kas veicina viņa ātrāku izveseļošanos.

40% onkoloģisko pacientu ķīmijterapijas zāles uz audzēju nav iedarbojušās 13.07.2016 12:51

Diagnostikas centra “MedVision” pirmo trīs darbības mēnešu rezultāti atklāj būtiskus datus par Latvijas onkoloģisko pacientu ārstēšanas efektivitāti, kā arī apliecina nepieciešamību iekļaut pozitronu emisijas tomogrāfijas/kompjūtertomogrāfijas (PET/CT) izmeklējumu valsts apmaksāto pakalpojumu klāstā.

Satraucoša tendence: katrs desmitais cietis no „slimās būves sindroma” izraisītiem veselības traucējumiem 08.07.2016 12:30

Katrs piektais aptaujātais Latvijas iedzīvotājs kā savu galvassāpju iemeslu min svaiga gaisa trūkumu, bet 15% - vāju gaisa ventilāciju telpās. Savukārt katrs desmitais aptaujātais savas galvassāpes saista ar uzturēšanos telpās ar „sliktu gaisu” - izgarojumiem no mēbelēm, apdares un būvmateriāliem u.tml., atklāts Latvijas Galvassāpju biedrības organizētajā aptaujā par „slimās būves sindromu”.

Nākamā lapa