Nākamā lapa

Vai iespējams izārstēt krūts vēzi?! 30.05.2017 16:09

Pavasaris ir laiks, kad īpaša uzmanība tiek pievērsta krūšu veselībai. Diemžēl statistika ir nepielūdzama – Latvijā krūts vēzis joprojām ir biežākais mirstības cēlonis sievietēm darbspējīgā vecumā. Kamdēļ tā, cik pieejama ir ārstēšana krūts vēža pacientēm un vai iespējams izārstēties no šīs slimības, stāsta onkoloģe ķīmijterapeite, asociētā profesore Alinta Hegmane.

Pieredzes stāsts: “Bija skaidrs, ka jāiet ārstēties ar tradicionālajām metodēm.” 28.05.2017 14:39

“Bija liels šoks, kad uzzinājām, ka mammai ir krūts vēzis. Ģimenē nevienam nav bijusi tāda saslimšana. Arī rados ne, un te pēkšņi tāda diagnoze,” savu stāstu uzsāk Inita un piebilst – lai arī ārstēšanās posms nav viegls ne mammai, ne viņas tuviniekiem, tomēr ir pārliecība, ka viss būs labi.

Liekais svars nav tikai kosmētiska problēma 24.05.2017 07:39

Viena no lielākajām un straujāk augošajām veselības problēmām mūsdienu pasaulē ir liekais svars un aptaukošanās. Š.g.20.maijā visās ES valstīs tiks atzīmēta Eiropas aptaukošanās diena, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību liekā svara problēmai un mudināt cilvēkus mainīt ieradumus. Lai uzzinātu vairāk par aptaukošanās cēloņiem un risinājumiem, uz sarunu aicinājām Rīgas 1.slimnīcas Ķirurģijas nodaļas vadītāju un bariatrijas ķirurgu Juri Žarinovu.

Kas notiek organismā, kad lieto antibiotikas 22.05.2017 08:04

Diemžēl vēl nav izgudrots preparāts, kas nonāvētu tikai tos mikrobus, kas savairojušies pār mēru un rada problēmas. Lietojot antibiotikas kādas kaites ārstēšanai, bojā aiziet arī labie mikroorganismi, kas veic svarīgu darbu mūsu organismā, un tad nepieciešami palīgi.

Vai plastmasa patiešām ir kaitīga? 21.05.2017 10:04

Izlasot medijos par kādu jaunu pētījumu, kas atklāj šķietami satraucošus faktus, mēs nereti neaizdomājamies, cik šis pētījums ir ticams. Daugavpils Universitātes asociētais profesors Sergejs Osipovs dalās savā viedoklī par to, vai sabiedrībai būtu jāsatraucas par katru pētījumu, un aicina uzticēties tikai pārbaudītiem faktiem.

Ilva: “Pamanīju, ka mamma runājot sākusi jocīgi šķobīt muti…” 17.05.2017 09:07

“Pirms kāda laika ievēroju, ka manas draudzenes mamma runājot sākusi jocīgi šķobīt muti. Tā, it kā censtos vienu sejas pusi nekustināt. Kad sadūšojos pajautāt, kas noticis, draudzene tikai paraustīja plecus – kustinot labo sejas pusi, mammai esot neciešamas sāpes,” stāsta Ilva.

Latvijā izstrādāta mobilā lietotne bezmaksas melanomas skrīninga testa veikšanai 17.05.2017 09:01

Visā pasaulē maijs ir pasludināts par Melanomas mēnesi. Eiromelanomas dienas Latvijā ir ikgadēja informatīva kampaņa, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par agresīvāko no ādas vēža veidiem – melanomu. To ietvaros cilvēki tiek aicināti pievērst uzmanību savām dzimumzīmēm un citiem ādas veidojumiem, un tās pārbaudīt, tāpēc šogad, Eiromelanomas dienu ietvaros, tika prezentēta mobilā lietotne bezmaksas melanomas skrīninga veikšanai – We Care, Be Aware.

Ja ir precīza diagnostika, būs efektīvāka ārstēšana. Atbalsts mazturīgiem onkoloģijas pacientiem Latvijā 15.05.2017 11:38

No 2016. gada 6.aprīļa arī Latvijā onkoloģiskajiem pacientiem tiek piedāvāta izmeklēšana ar unikālu pozitronu emisijas tomogrāfijas (PET/CT) metodi, viena gada laikā PET/CT izmeklējums veikts vairāk nekā 300 vēža pacientiem ar visdažādākajāmonkoloģiskajām saslimšanām–gan pacientiem ar limfomu, krūts vēzi,melanomu,gan ar plaušu, olnīcu, zarnu, prostatas un citām vēža formām.

Sirds veselības dienā iedzīvotāji varēs saņemt bezmaksas konsultācijas par asinsspiedienu 12.05.2017 08:49

Pasaules hipertensijas dienā, 17. maijā, ikviens varēs saņemt bezmaksas konsultācijas par jautājumiem, kas saistīti ar paaugstinātu asinsspiedienu. Tās īpašā Sirds veselības dienas konsultāciju punktā tirdzniecības centrā “Domina Shopping” no plkst. 16.00 līdz 20.00 sniegs “Euroaptiekas” farmaceiti un kardiologs Dr. Andris Skride.

Jau nākamnedēļ startēs ikgadējais Ķekavas velomaratons 12.05.2017 08:46

Sestdien, 20. maijā, jau ceturto gadu pēc kārtas Pierīgā norisināsies plašu atzinību guvušais Ķekavas velomaratons, kurā ir aicināti piedalīties gan pieredzējuši riteņbraukšanas profesionāļi, gan arī visi šī sporta veida cienītāji. Aktīvie dalībnieki, kā allaž, varēs pārbaudīt savus spēkus kādā no četrām piedāvātajām distancēm dažādām vecuma un kvalifikācijas grupām, sacenšoties par vērtīgām balvām un pavadot nedēļas nogali pozitīvi enerģisku emociju zīmē.

Latvijas iedzīvotājiem nav izpratnes par melanomas bīstamību 12.05.2017 08:44

Latvijas iedzīvotājiem nav izpratnes par melanomas bīstamību, secinājuši aptaujas “Bīstami ādas veidojumi un to riska faktori” organizatori –biedrība “Dermatologi pret ādas vēzi” un Starptautiskais Viroterapijas centrs.

Tirpst un sāp plaukstas - kā ārstēt karpālā kanāla iekaisumu 05.05.2017 12:08

Ko iesākt, ja ir pārpūlētas rokas – dienā tirpst un piepampst, nav iespējams pildīt pirkstu funkcijas, bet naktīs moka stipras sāpes? Kas ir karpālā kanāla sindroms, kā to operatīvi un mūsdienīgi ārstēt, stāsta Veselības centru apvienības neiroķirurgs Uģis Spinga.

LLU asociētā profesore: Mīti un patiesība par pārtikas iepakojumiem 20.04.2017 12:44

Pārtikas produktu iepakojums nenoliedzami ir būtisks pārtikas ķēdes elements – tas var ietekmēt produktu kvalitāti, līdz ar to derīguma termiņu visā produktu aprites ciklā,sākot no iepakošanas brīža līdz brīdim, kamēr produkts nonāk uz patērētāja galda. Ņemot vērā plašo pieredzi darbā ar pārtikas iepakojumiem, vēlos kliedēt vairākus mītus, kas pēdējā laikā uzvirmojuši sabiedrībā, piemēram, par plastmasas pudeļu kaitīgo ietekmi u.c.

Komentē Anatolijs Danilāns: ko labu iegūstam, ēdot cūkgaļu 20.04.2017 08:53

Lai gan nereti sabiedrībā izskan dažādi mīti un aizspriedumi par cūkgaļas ēšanu,kvalitatīva cūkgaļa nenoliedzami ir labsdažādu mūsu organismam nepieciešamuuzturvielu un vitamīnu avots. Lai uzzinātu vairāk par cūkgaļas un citas sarkanās gaļaslabajām īpašībām, produktu zīmols “Rakvere” uz sarunu aicināja sabiedrībā zināmo gastroenterologu, profesoru Anatoliju Danilānu.

ASV apstiprina zāles līdz šim neārstējamai multiplās sklerozes slimības formai 18.04.2017 17:51

Amerikas Savienoto Valstu Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA, FoodandDrugadministration) marta beigās ir reģistrējusi pirmās un vienīgās zāles primāri progresējošas multiplās sklerozes ārstēšanai, kas ir viena no multiplās sklerozes (MS) formām ar vislielāko invaliditātes risku. Kompānijas Rochezāles ir paredzētas arī recidivējošas MS slimības ārstēšanai.

Rīgā atklāta Baltijas Radioloģijas akadēmija 08.04.2017 23:21

Trešdien, 5.aprīlī Rīgā, Jāņa Asara ielā 3 tika atklāta Baltijas Radioloģijas akadēmija, ko izveidojusi ARS Diagnostikas klīnika sadarbībā ar “Toshiba Medical”.Reizē ar akadēmiju tika prezentēts Baltijā vienīgais 320 slāņu datortomogrāfs “Toshiba Aquilion One” – diagnostiskās radioloģijas iekārta, kura atrodama labākajās universitāšu klīnikās pasaulē.

Par kvalitatīvu miegu valda daudz mītu 29.03.2017 08:01

Cilvēks miegā pavada gandrīz trešdaļu mūža, tāpēc liela nozīme ir tā kvalitātei, kas ir viens no veselīga dzīvesveida un labas pašsajūtas priekšnosacījumiem. Mūsdienās ir daudz nepamatotu pieņēmumu, kas veido maldīgu priekšstatu par miegu. “Euroaptiekas” veselīga dzīvesveida kustības “Tavs lielais izaicinājums” vēstnesis, Rīgas Stradiņa universitātes Miega laboratorijas vadītājs Dr. med. Juris Svaža skaidro patiesību par pieciem no izplatītākajiem mītiem.

Latvijas iedzīvotājiem ir maldīgs priekšstats par valsts kompensējamo medikamentu iegādi 27.03.2017 15:55

Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju domā, ka valsts kompensējamos recepšu medikamentus nav iespējams iegādāties visās aptiekās, bet gandrīz 10% ir pārliecināti, ka tos var nopirkt tikai tajās aptiekās, kuras norāda ārsts, kurš izraksta recepti. Tā noskaidrots “Euroaptiekas” un pētījumu centra SKDS veiktā aptaujā*.

Zobu atjaunošana visam mūžam ar jaunas tehnoloģijas palīdzību 23.03.2017 11:59

Izņemamas protēzes, ārā krītoši zobu kronīši un blakuszobu slīpēšana - tā ir realitāte, ar kuru līdz šim nācies samierināties daudziem cilvēkiem, kas zaudējuši vienu vai vairākus zobus. Taču mūsdienu zobu implantoloģija spēj risināt ne tikai estētiskos uzdevumus, bet arī kompleksi atjaunot zudušo veselības līdzsvaru, kas saistīts ar zobu zaudēšanu. Par to pārliecinājās 20 Latvijas iedzīvotāji, kuri tika izvēlēti dalībai unikālā pētījumā, kas saistīts ar kompānijas Straumann izstrādātās jaunās protezēšanas tehnoloģijasNovaloc izmantošanu. Par šīs tehnoloģijas būtību stāsta Šarunas Perminas,SIA MED GRUPE valdes loceklis (Straumann oficiālais izplatītājs).

Uzlādē baterijas: kā neļaut pavasara nogurumam gūt virsroku? 27.02.2017 16:41

Dienu no dienas mēs kļūstam arvien aizņemtāki, un arvien mazāk varam riskēt ar enerģijas trūkumu. Cerībā uz īslaicīgu mundrumu nereti izlīdzamies ar kofeīnu, tomēr ilgtermiņā arī tas nav risinājums. Naturopāte Ance Šternberga un grāmatas “6 minūtes 365 dienas” autore Sanda Krasta kopā ar vitamīnu un uztura bagātinātāju Nutrilite dalās savā pieredzē, kā aizdzīt nogurumu un pavasari sagaidīt tikpat plaukstoši kā dabā.

Vai Tavs bērns guļ pietiekami? 10.02.2017 18:00

Kādā dzīves posmā ar miega traucējumiem ir saskārušies daudzi no mums, taču - kā rīkoties gadījumā, ja no miega traucējumiem cieš paši mazākie – mūsu bērni? Par šo un citiem jautājumiem saistībā ar bērnu gulēšanas paradumiem atbildes sniedz bērnu psihiatre-miega ārste Ija Cimdiņa.

Dāvana vīrietim? ... praktiska, asprātīga un par draudzīgām cenām! 10.02.2017 09:22

Kura gan nav par to lauzījusi galvu, lai atrastu patiesi oriģinālu dāvanu savam vīrietim? Ohh! Esam nolēmuši palīdzēt jums sagatavot tik tiešām negaidītu un neizmirstamu pārsteigumu vīrietim. Jautāsi- kas ir laba dāvana? Iespējams, ka tā ir praktiska dāvana.Tai nevajadzētu pretendēt uz specifisku izsmalcinātu gaumi, jo tā ne vienmēr var sakrist ar otra cilvēka gaumi, un tad sakostiem zobiem manta jālieto. Galvenais ir pārsteigums – tas ir vissvarīgākais, tajā slēpjas dāvanas burvība!

Grūtniecība un gripa - kā pasargāties? 31.01.2017 13:20

Sievietes gaidībās ir riska grupā saslimšanai ar gripu, jo grūtniecības radītu izmaiņu dēļ samazinās imunitāte. Kā grūtniecei sevi pasargāt gripas laikā un kā rīkoties saslimšanas gadījumā, iesaka ginekoloģe reproduktoloģe, Klīnika EGV vadītāja Dr. Zane Vītiņa.

Pašārstēšanās var izraisīt gripas slimnieka nāvi 12.01.2017 15:23

Bieži vien gripas epidēmijas laikā slimnieki nevis dodas pie ārsta, bet nodarbojas ar pašārstēšanos, kas var izraisīt letālas sekas. Par to, kādi profilakses pasākumi ieteicami, lai nesaslimtu ar gripu un ko darīt saslimšanas gadījumā, konsultē AIWA Clinic terapeite Anna Aleksandrova.

Kā mazināt stresu pirmssvētku laikā 13.12.2016 10:11

Nenoliedzami, ka pirmssvētku laikā cilvēki izjūt daudz pozitīvu emociju. Vienlaikus šis laiks sev līdzi nes arī stresu, nemieru un raizes.

Pateicoties medicīniskai apaugļošanai, pieaug veiksmīgu grūtniecību skaits 30.11.2016 15:49

Vairāk nekā puse no visām šogad veiktajām pirmreizējām medicīniskajām apaugļošanām Klīnikā EGV bijušas veiksmīgas - to rezultātā iestājusies grūtniecība.

10 ieteikumi veselīgam miegam 28.11.2016 19:12

Pilnvērtīgs miegs nenoliedzami ir viena no labas veselības atslēgām, kas uzlabo mūsu pašsajūtu un izskatu kā īstermiņā, tā ilgtermiņā. Taču, ko darīt, ja reizēm nākas saskarties ar grūtībām aizmigt? Kādus ieteikumus ņemt vērā? Piedāvājam iepazīties ar 10 padomiem veselīgam miegam, ko iesaka miega ārste – psihiatre Ija Cimdiņa. Sāc ieviest tos savā ikdienā jau tagad!

Vērtīgā minerālviela magnijs - mieram un labsajūtai visos vecumos 23.11.2016 11:29

Magnijs ir organismam vitāli svarīgs mikroelements, kas nepieciešams visu orgānu sistēmu un funkciju veiksmīgai darbībai, jo iesaistās aptuveni 300 dažādos būtiskos organisma procesos. Diemžēl stresa un slodzes apstākļos, ko skolēns izjūt diendienā, tas no organisma strauji zūd. Kā atpazīt magnija deficītu un ko darīt, lai no tā laikus izvairītos, stāsta Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore, Latvijas Pediatru asociācijas prezidente, asoc. prof. Ilze Grope.

Eksperiments: kā reaģē cilvēka ķermenis, paliekot nomodā 48 stundas? 18.11.2016 23:57

Kā liecina ASV veikts pētījums, tad, divu nedēļu laikā miegā pavadot tikai sešas stundas diennaktī, cilvēka garīgās un fiziskās spējas samazinās līdz līmenim, kas atbilst 48 pēc kārtas nomodā pavadītām stundām. Taču, kā tieši cilvēka ķermenis reaģē, paliekot nomodā divas diennaktis, un cik tas ir bīstami veselībai? Šajā rudenī Latvijā tika veikts eksperiments, lai to noskaidrotu.

Ķirurgi Rīgā sāk izmantot līmi no pašu pacientu asinīm 17.11.2016 10:07

Ķirurģijas klīnikā AIWA Clinic veiksmīgi veikta Baltijā pirmā operācija, kurā izmantota bioloģiska, no paša pacienta asinīm izgatavota fibrīna līme, kas bagātināta ar dzīšanu veicinošām šūnām un novērš iespējamās komplikācijas, nodrošinot ātru brūces sadzīšanu.

Savlaicīgi atpazīti neiroendokrīnie audzēji ir ārstējami 16.11.2016 13:51

NET ir relatīvi jauna audzēju grupa, kuru terminoloģija, klasifikācija, izpratne un terapijas iespējas pēdējos gados strauji mainās. Savlaicīgi un pareizi nosakot diagnozi, NET var tikt veiksmīgi ārstēti. Līdz šim tika uzskatīts, ka NET ir reta vēža forma, sastopama 5 – 7 gadījumos uz 100 000 cilvēkiem, veidojot tikai 0,46% no visiem audzējiem, tomēr pateicoties jaunām diagnostikas metodēm, ārstu zināšanām un pieaugošajai pieredzei, diagnosticēto NET gadījumu skaits strauji pieaug kā pasaulē tā Latvijā, vedinot domāt, ka neatklāto, vai nepareizi diagnosticēto un, tātad, arī nepareizi ārstēto NET skaits vēl ar vien ir stipri lielāks. Starptautiskajā NET dienā visā pasaulē tiek vērsta uzmanība šīs, līdz šim par retu slimību uzskatītās diagnozes atpazīstamībai un atbilstošas ārstēšanas nozīmībai un lomai, tādējādi samazinot pacientu mirstību no šodien ārstējamām slimībām.

Izdevniecība Avots piedāvā “Delikāta problēma. Aizcietējumi” 09.11.2016 16:11

Lai kā gribas pasmaidīt vai sašust (“..nu vai tad tiešām par to būtu jāraksta!?”), skarbā patiesība ir tā, ka no šī veselību apgrūtinošā stāvokļa cieš daudzi. Un ne vienmēr atvieglojams rodams, apmeklējot aptieku vai izbrīvējot laiku ikdienas sporta nodarbībām, ēdot jogurtus ar šķiedrvielām un dzerot litriem ūdens. Un ne vienmēr ir prātīgi ķerties vērsim uzreiz pie ragiem, jo, rīkojoties nepareizi, var iedzīvoties nevēlamās un vēl netīkamākās sekās.

Iznāk unikāla latviešu speciālistu monogrāfija 11.10.2016 10:23

Apgādā Zvaigzne ABC izdota grāmata – monogrāfija “Konsultēšanas un psihoterapijas teorija un prakse”. Grāmatas atvēršanas svētki notiks 12. oktobrī pulksten 16:00 K. Valdemāra ielā 6, prezentāciju zālē (ieeja no grāmatnīcas).

Kurzemē pēdējo trīs gadu laikā diagnosticēts rekordliels skaits prostatas vēža gadījumu 06.10.2016 13:39

Vai Kurzemē vīrieši slimo vairāk, vai tomēr aktīvāk apmeklēārstus?

Ik gadu Latvijā tiek diagnosticēti vairāk kā 1000 jauni prostatas vēža gadījumi, no kuriem lielākā daļa atklāta tieši lauku reģionos.Kā liecina pēdējie “Slimību profilakses un kontroles centra” (SPKC) pētījuma dati, pēdējo trīs gadu laikā Kurzemes reģionā ir konstatēta vislielākā saslimstība ar prostatas vēzi – vairāk kā 200 pacienti gada laikā, kas salīdzinot ar citiem reģioniem, ir rekordliels skaits. Iespējams, tas ir tieši tāpēc, ka Kurzemē dzīvojošie vīrieši biežāk apmeklē ārstus un vairāk rūpējas par savu veselību, tādējādi slimība ir atklāta laikus un tiek sekmīgi ārstēta.Mūsdienās no prostatas vēža nav jāmirst, tasir ārstējams, tāpēc Latvijas Urologu asociācija sadarbībā ar Latvijas Lauku Ģimenes ārstu asociāciju vēlas, lai Latvijā dzīvojoši vīrieši vairāk rūpējas par sevi un savu veselību, tāpēc arī šoruden sniedz iespēju pārbaudīt savu prostatas veselību bez maksas.

Retā, bet ne vientuļā Gošē slimība 05.10.2016 09:55

„Kopš agras bērnības dēlam bija nedaudz palielināts vēders, tam sekoja samazināts trombocītu skaits. Ārsti to neuzskatīja kā bīstamu signālu, jo šādi simptomi bērniem ir diezgan raksturīgi. Tikai pēc ultrasonogrāfijas izmeklējumiem jau 3 gadu vecumā tika konstatēts, ka liesa un akna ir kļuvušas ievērojami lielākas un mūsu bērnam ir nopietna saslimšana,” stāsta Kārlis, kurš ir tēvs bērnam ar diagnozi „Gošē slimība”. Kas ir retā kaite, kas skar tikai katru 40-60 tūkstošo iedzīvotāju pasaulē? Izrādās, šī smagā slimība ir kontrolējama, ja laikus tiek uzsākta ārstēšana. Tāpēc sevišķi būtiski ir atklāt jau pirmos simptomus. Par tiem stāsta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas reimatoloģe dr.Ieva Saulīte.

Disleksiju var uzveikt 29.09.2016 12:36

“Disleksija ir neirobioloģiskas izcelsmes specifisks mācīšanās traucējums. To raksturo grūtības precīzi un/vai tekoši izlasīt vārdus un vājas pareizrakstības prasmes,” – tā disleksiju definē Starptautiskā Disleksijas asociācija. Taču mācīšanās grūtībām līdzi disleksija var nest daudzas citas nevēlamas izpausmes, piemēram, uzvedības un attieksmes problēmas, motivācijas un radošuma apsīkumu, pašvērtības zudumu.

Kāpēc ikvienai sievietei neatkarīgi no vecuma ir jākustas 24.09.2016 13:33

Mums kā sabiedrībai 20. un 21. gs. ir uzlicis “liekā svara un ilgas sēdēšanas” problēmu. Mūsdienās šī problēma skar abus dzimumus, taču šoreiz paskatīsimies uz sievietēm. Ar gadiem un ikdienas staigā ļoti daudzas no mums zaudējam kustību prieku, pieaug iespējas iedzīvoties dažādas kaitēs – gan fiziskās, gan psiholoģiskās problēmās, un visbiežākais risinājums ir ārstēšanās ar zālēm. Gadiem ritot mums parādās arvien vairāk atrunu, kādēļ nav laika peldēt, dejot, nūjot vai skriet. Tiesa, jāatzīmē, ka sievietes, kuras nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, jūtas daudz labāk un retāk apmeklē ārstus. “New England Journal of Medicine” atklāj, ka sievietēm, kuras vingro vismaz četras stundas nedēļā, ir par 37% mazāka krūts vēža riska iespējamība, turklāt paredzamais dzīves ilgums palielinās par 7 gadiem. Kustība ir viens no galvenajiem nosacījumiem, lai mēs nekļūtu veci, noguruši un dažādu slimību pārņemti.

Vērtīgā minerālviela magnijs – mieram un labsajūtai visos vecumos 19.09.2016 15:02

Magnijs ir organismam vitāli svarīgs mikroelements, kas nepieciešams visu orgānu sistēmu un funkciju veiksmīgai darbībai, jo iesaistās aptuveni 300 dažādos būtiskos organisma procesos. Diemžēl stresa un slodzes apstākļos, ko skolēns izjūt diendienā, tas no organisma strauji zūd. Kā atpazīt magnija deficītu un ko darīt, lai no tā laikus izvairītos, stāsta Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore, Latvijas Pediatru asociācijas prezidente, asoc. prof. Ilze Grope.

10 miljonu piešķīrums onkoloģijai bez caurskatāmības neatrisinās samilzušās nozares problēmas 16.09.2016 12:24

Nav noslēpums, ka Latvijā onkoloģisko saslimšanu jomā aina ir bēdīga – ja pirms 15 gadiem vēža gadījumu skaits bija mazliet zem desmit tūkstošiem, šobrīd tas audzis aptuveni pusotru reizi. Absolūti neiepriecinošs ir fakts, ka pērn ļaundabīgi audzēji Latvijā dzēsuši teju sešus tūkstošus dzīvību.Situācijas nopietnību uzskatāmi akcentē nereti publiskajā telpā redzamie aicinājumi ziedot līdzekļus ar onkoloģiskām saslimšanām sirgstošu pacientu ārstēšanai, kas ir papildu signāls tam, ka šajā jomā slīcēju (proti – pacientu) glābšana atstāta viņu pašu, tuvinieku, draugu, labvēļu un visas sabiedrības rokās.

Ar robotu Cyberknife® turpmāk iespējams ārstēt audzējus iekšējos orgānos bez ķirurģiskas iejaukšanās 09.09.2016 15:48

Siguldas slimnīcas Stereotaktiskās radioķirurģijas centrā pieejama jauna un unikāla tehnoloģiska iespēja - septembra sākumā uzsākta ar pacienta elpošanu sinhronizēta radioķirurģiska audzēju ārstēšana. Turpmāk Siguldas radioķirurģijas centrā bez ķirurģiskas iejaukšanās ar ļoti precīzi un mērķtiecīgi tēmētu jonizējošo starojumu ir iespējams ārstēt ļaundabīgus un labdabīgus audzējus praktiski jebkurā ķermeņa vietā.

Nākamā lapa