Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:329, Did:0, useCase: 0

Ķirurgi Rīgā sāk izmantot līmi no pašu pacientu asinīm

Redakcija
Redakcija

Ķirurģijas klīnikā AIWA Clinic veiksmīgi veikta Baltijā pirmā operācija, kurā izmantota bioloģiska, no paša pacienta asinīm izgatavota fibrīna līme, kas bagātināta ar dzīšanu veicinošām šūnām un novērš iespējamās komplikācijas, nodrošinot ātru brūces sadzīšanu.

Proktoloģisko operāciju, izmantojot bioloģisko fibrīna līmi, pirmie Baltijā veica ķirurgi Dr. Baiba Putniņa un Dr. Valērijs Ratobiļskis.

AIWA Clinic ķirurgi pirmie Baltijā strādā ar Vivostat sistēmu – no paša pacienta asinīm izgatavotu bioloģisku, ar trombocītiem bagātinātu efektīvu fibrīna līmi, kuru izmanto pie proktoloģiskajām operācijām, uroloģijā, ortopēdiskajā un vispārējā ķirurģijā, lai veicinātu brūču sadzīšanās procesu, kā arī samazinātu pēcoperāciju komplikāciju risku. Šo līmi izmanto arī dažādu veidu trofisku čūlu un diabēta izraisītu komplikāciju ārstēšanai, lai izvairītos no kājas amputācijas.

Ķirurgs proktologs Dr. Baiba Putniņa stāsta, ka pirmoreiz bioloģiskā fibrīna līme izmantota proktoloģiskas operācijas laikā, kas tika veikta, lai pacientam ārstētu fistulu. „Šis bija salīdzinoši komplicēts gadījums, bet fibrīna līmes izmantošana ļāva mazinvazīvā veidā novērst problēmas cēloni, nebojājot pacienta apkārtējos audus. Šis bioloģiskais preparāts veicina audu atjaunošanos, novērš pēcoperācijas asiņošana un nodrošina ātru brūces sadzīšanu. Pacients pēc operācijas nemaz nejuta sāpes un tai pat dienā varēja atgriezties mājās, neuzturoties stacionārā,” atzīst Dr. Baiba Putniņa.

Dānijas zinātnieku radītā bioloģiskā fibrīna līme pacientiem pēc operācijas ļauj maksimāli ātri atgriezties darbā, pie sava ierastā dzīvesveida. Šī tehnoloģija ir populāra labākajās Eiropas, Skandināvijas un ASV ķirurģijas klīnikās.Http://www.RezervesDALAS24.Lv