Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:329, Did:0, useCase: 0

Jauna robotikas rehabilitācijas programma pieaugušajiem

Redakcija
Redakcija

Rehabilitācijas centrs “Poga” Vispasaules fizioterapijas dienā 8.septembrī atklāj jaunu robotikas rehabilitācijas programmu pieaugušajiem. Jaunā programma domāta pacientiem ar cerebrālo insultu, muguras smadzeņu bojājumiem, demielinizējošām saslimšanām, poliradikuloneirītu, nervu sistēmas deģenerējošam saslimšanām (piem., Parkinsona slimība), kā arī pacientiem ar galvas smadzeņu traumatiskiem bojājumiem.

Jaunajā robotikas rehabilitācijas programmā tiks izmantots G-EO System gaitas robots kombinācijā ar klasisko fizioterapiju. G-EO System robota sistēma ir unikāla un inovatīva rehabilitācijas iekārta, kas veicina gaitas trenēšanu un tās precīzu modulēšanu. Tas tiek panākts ar noteiktu kustību lielu atkārtojumu skaitu (vidēji 800 soļi nodarbības laikā), kas nodrošina atgriezeniskās saites veidošanos ar centrālo nervu sistēmu. Smadzenēs veidojas jauni impulsa pārvades ceļi, kā rezultātā var iemācīties jaunas kustības vai atjaunot zaudētās. Tā normalizē un uzlabo gaitas kvalitāti, izmantojot motorās kontroles principus un dinamisku svara pārnesi.

Rehabilitācijas centra “Poga” galvenais ārsts neirologs dr. Mikus Dīriks stāsta, “Līdz šim iespēja saņemt rehabilitāciju ar G-EO System gaitas robotu bija tikai bērniem, bet, atsaucoties uz lielo interesi no ārstējošiem ārstiem, esam raduši iespēju piedāvāt pakalpojumu arī pieaugušajiem pacientiem. Programma ir unikāla un ietver neirologa konsultāciju un G-EO System robota terapiju kombinācijā ar klasisko fizioterapiju un slinga terapiju. Programmas ilgums tiek noteikts individuāli, izvērtējot pacienta stāvokli.”

Lai pieteiktos robotikas rehabilitācijas programmai, nepieciešams ģimenes ārsta vai ārstējošā ārsta nosūtījums. Pacienta individuālā izvērtēšana un rehabilitācijas plāna izstrāde ir bez maksas, ja vien pacientam ir kāda no šim diagnozēm - cerebrālais insultu, muguras smadzeņu bojājums, demielinizējošas saslimšanas, poliradikuloneirīts, nervu sistēmas deģenerējošam saslimšanas (piem., Parkinsona slimība), galvas smadzeņu traumatiski bojājumi. Savukārt, viena G-EO System gaitas robota stundas izmaksas ir 40 eiro. Klasiskā fizioterapija kursa ietvaros, sākot no 20 eiro. Pieteikšanās zvanot uz centra “Poga” reģistratūras tālruni 24968968. Centrs “Poga” atrodas Indrānu ielā 13, Rīgā, blakus atrodas plaša bezmaksas autostāvvieta.Http://www.RezervesDALAS24.Lv