Nākamā lapa

Skaņu un garšu festivāls 2017 aicina uz Grila dārza svētkiem Siguldā 21.04.2017 07:32

12. augustā Siguldas pilsdrupās norisināsies jau otrais “Skaņu un garšu festivāls 2017 IEKLAUSIES GARŠĀ”, šogad - Grila dārza svētku atmosfērā.

Apgādā “Jumava” klajā nākusi grāmata “Konfekšu pušķi” 20.04.2017 18:23

Parktisko izdevumu sērijā apgāds “Jumava” izdevis Ingas Riekstiņas grāmatu “Konfekšu pušķi”(saldas un skaistas dāvanas visām dzīves situācijām).

Sajūti pavasari ziedu kompozīcijās un līgavu dekoros! 12.04.2017 11:22

Hiacintes, tulpes, narcises, ceriņi, anemones, kā arī pumpuri, zaļi asni un citi pavasara vēstneši būs redzami krāšņos floristu darbos izstādē “Nature Expo 2017” no 28. līdz 30. aprīlim Ķīpsalā. Klātienē varēs vērot spraigas sacensības un izcilu floristu paraugdemonstrējumus, kas veltītikāzu tematikai!

Puišiem, kas vēlas pārsteigt savas meitenes 08.03.2017 12:19

Mēdz teikt, ka ceļš uz vīrieša sirdi iet caur vēderu. Taču šī patiesība tikpat labi attiecas arī uz sievietēm, tāpēc, gatavojot maltīti meitenei, jums jārada iespaids, ka esat dāsns, gādīgs un radošs vīrietis, nevis bezkaunīgs mačo. Ideāls puisis ir pa pusei Supermens, pa pusei Ziemassvētku vecītis. Kas nu tur sevišķs, jūs teiksiet? Omulīga atmosfēra, vakariņas divatā, vislabāk, pie jums mājās...Kas var būt vilinošāks par to?

Uzzini kā ar dāvanu meklēšanu sokas Rīgas Ziemassvētku koncerta māksliniekiem – Ditai Lūriņai, Daumantam Kalniņam, Jānim Ķirsim un Jānim Ozolam 15.12.2016 17:22

Jo tuvāk nāk svētki, jo lielāka kņada valda veikalos, vēl gādājot dāvanas saviem mīļajiem. Kā ar dāvanu meklēšanu sokas Rīgas Ziemassvētku koncerta māksliniekiem – Ditai Lūriņai, Daumantam Kalniņam, Jānim Ķirsim un Jānim Ozolam? Dodamies noskaidrot!

LEGO konstruktori – dāvana, par ko bērns priecāsies 13.12.2016 14:06

Izvēlēties dāvanu bērnam uz svētkiem nebūt nav vienkārši (neatkarīgi no tā, vai meklējam dāvanu savam bērnam, vai dodamies ciemos). Pirmkārt, bērnu vēlmes, kas ir diezgan plašas, ne vienmēr iespējamas un reizēm ir gluži nereālas, tomēr, kā vecāki allaž cenšamies vismaz daļu no savu mazo lolojumu vēlmēm piepildīt.

Kā iegādāties ziemassvētku dāvanas un nepārtērēties? 16.11.2016 07:21

Ziemassvētki ir laiks, kad iztērējam visvairāk. Reizēm atvēlam un ieplānojam konkrētu budžetu, kas paredzēts svētku pirkumiem – dāvanām, svētku galdam, dažādiem nepieciešamajiem sīkumiem, bet pat tad, kad esam rūpīgi plānojuši savu svētku budžetu, reizēm sanāk pārtērēties tā, ka janvāris ir mēnesis, kad jādzīvo īpaši ekonomiski. Lai izdotos iegādāties gan visu kāroto un plānoto uz svētkiem, gan būtu apmierināti ar savu finanšu plānošanu un iespējām, vajadzētu ņemt vērā dažus padomus, kā veiksmīgi tikt galā ar svētku tērēšanos.

Mārtiņdienas ticējumi, zīlēšana un laika pareģojumi 10.11.2016 11:12

Pēc Saules kalendāra Mārtiņdiena iezīmē viduspunktu starp rudens un ziemas saulgriežiem, kas nozīmē, ka rudens beidzas un sākas ziema. Šī diena ir kā nobeigums garam darbu ritumam, kurš ap Jēkabiem sācies un ap Mārtiņiem noslēdzies. Saprotams,ka šāda diena bija arī jānosvin - ar jautrām atrakcijām, zīlēšanu un gardiem ēdieniem. Pie reizes varēja pavērot laika apstākļus, lai zinātu, kādas pārmaiņas gaidāmas tuvākā un tālākā nākotnē.

Laimīgās dienas un datumi, kas norādīti latviešu senajos rakstos 30.04.2016 21:25

Senajos latviešu rakstos ir uzrādītas laimīgās dienas un datumi, kuros visi darbi, ko darīsiet būs veiksmīgi un ar pozitīvu iznākumu.

Ko darīt Pūpolsvētdienā 20.03.2016 17:21

Pēc latviešu tautas tradīcijām vismaz vienam no mājiniekiem Pūpolsvētdienā jāpieceļas agrāk par citiem un jānoper ar pūpola žagariņiem citi ģimenes locekļi. Jo pamatīgāk kādu noper, jo veselīgāks viņš būs. Perot ar pūpoliem, jāskaita sekojoši "buramvārdi":


Pūpols, pūpols- apaļš kā pūpols,
Vesels kā rutks, lunkans kā žagars,
Sarkans kā ābols, zaļš kā zars,
Drošs kā lauva, veikls kā vāvere.
Veselība iekšā, slimība ārā!

Kas ir 8.marta Starptautiskā sieviešu diena un kā tā radās? 08.03.2016 16:49

Šodien daudzās pasaules valstīs svin Starptautisko sieviešu dienu, par kuru tradicionāli tiek uzskatīts 8.marts. Arī pie mums šie svētki laiduši dziļas saknes, un mūsdienās tie visvairāk saistās ar obligātām dāvanām no vīriešu puses, kas visbiežāk ir tulpju pušķis, šampanietis un saldumi. Vai tā bijis arī svētku dienas rašanās pirmsākumos? Nebūt nē. Patiesībā visi jau sen aizmirsuši sieviešu dienas patieso būtību, tās sākotnējo politisko un sociālo jēgu praktiski atstājot bez ievērības. Kas tad patiesībā ir Starptautiskā sieviešu diena un kā tā radusies, to noskaidrosim šajā rakstā.

8. marts Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā 07.03.2016 13:54

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā 8. marta dāvana daiļā dzimuma pārstāvēm: ieeja dārzā tikai par 1 EUR un 50% atlaide Tropu tauriņu mājas apskatei.

Latvijas sievietes 8. marta vakaru vislabprātāk pavadītu ar Intu Teterovski 02.03.2016 15:11

Latvijas daiļā dzimuma pārstāves Starptautisko sieviešu dienu vislabprātāk pavadītu kopā ar diriģentu, jauniešu kora “Balsis” māksliniecisko vadītāju Intu Teterovski, liecina balsojuma rezultāti interneta vietnē “lieliskais.inbox.lv”.

Mīļotajam dāvanā rozā apakšbikses jeb kam un ko Valentīndienā dāvina Japānā 14.02.2016 18:02

Tuvojoties Valentīndienai, japāņu konditorejas uzņēmumi sarosās ne pa jokam. Visos supermārketos, metro stacijās, mazajos diennakts veikaliņos un lielajos universālveikalos par godu mīlestības dienai tiek ierīkoti speciāli stendi, vitrīnas un pat veselas nodaļas. Goda vietās pie ieejas tiek izliktas populāru ražotāju šokolādes konfektes, kas glīti iepakotas nelielās kastītēs, komplekti pašrocīgai saldumu izgatavošanai no sērijas "Dari pats", šokolādes fondjū gatavošanai paredzētie katliņi...
Vārdu sakot, pirms Svētā Valentīna dienas svētkiem Japānu aptver īsts šokolādes drudzis.

Kā Valentīndienu svin citur pasaulē 14.02.2016 16:05

Lai gan svētki vieni, tomēr dažādās valstīs tos dažādi svin. Iepasīstinām ar Valentīndienas svētku tradīcijām- gan tādām, kas jau zaudējusas savu nozīmi, gan arī tām, kas joprojām spēkā.

Pildspalva, kas rakstīs Jūsu vietā… 10.12.2015 14:41

Izklausās ērti, vai ne? Tiešām ir pildspalvas, kuras var Jums atvieglot rakstīšanu. Vācu kompānija Heri jau vairākus desmitus gadu piedāvā unikālu produktu – pildspalva ar zīmogu.
Zīmoga laukums ir pietiekami liels, lai tajā varētu ierakstīt vārdu, uzvārdu un, piemēram, telefona numuru vai amatu. Šis produkts ir ļoti pieprasīts ārstu, ekspeditoru vidū, jo ikdienā savs vārds un uzvārds ir jāraksta daudzas jo daudzas reizes. Zīmogs, kas ir ievietots pildspalvā ir paredzēts līdz pat 5000 nospiedumiem un ir uzpildāms.

Seši ieteikumi Latvijas dzimšanas dienas svinēšanai 13.11.2015 15:34

Pirms 97 gadiem 18. novembrī Latvijas Nacionālajā teātrī tika pasludināta neatkarīga Latvijas valsts. Šī diena Latvijā ir svētku diena – tāpēc tirdzniecības parks “Alfa” iesaka, kā sagatavoties un pavadīt Latvijas dzimšanas dienu, radot svētku noskaņu sev un savai ģimenei.

“Valsts svētku mēnesī lielu uzmanību pievēršam Latvijas simbolikai, vēsturei un tradīcijām, domāju, ka ir īstais brīdis par brīnišķīgu ģimenes tradīciju ieviest īpašu svētku pusdienu gatavošanu, telpu rotāšanu sarkanbaltsarkanās krāsās un ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa. Radiet latviskus svētkus sev, ģimenei un draugiem,” aicina tirdzniecības parka “Alfa” vadītāja Liene Apine.

Helovīni jeb visu tumšo spēku nakts no senatnes līdz mūsdienām 30.10.2015 16:16

Katru gadu vienā un tajā pašā rudens naktī pirms daudziem gadsimtiem druīdi kūra ugunskurus, ķelti pielūdza sauli, skoti atbaidīja raganas, dodoties lāpu gājienā, bet vecajā Bretaņā uz mājas sliekšņa atstāja pankūkas un reibinošu ābolu dziru mirušajiem, kas pirms aukstuma iestāšanās, piecēlušies no kapa, nāks apciemot tuviniekus.

Radoša ideja: rožu pušķis no kļavu lapām 17.10.2015 00:40

Lai rudenī noliktu uz galda vāzi ar skaistu rožu pušķi, nav jādodas uz ziedu veikalu vai tirgu. Atliek vien salasīt skaistas kļavu lapas un izgatavot no tām krāsainu rožu pušķi. Sekojiet mūsu pamācībai un drīz jūsu rožu pušķis būs gatavs.
Starp citu, pašu rokām gatavots kļavu lapu rožu pušķis ir ne tikai brīnišķīga rota mājai, bet arī oriģināla un jauka rudens laika dāvana.

Pieci padomi, kas noderēs, gatavojoties dārza ballītei 03.08.2015 09:34

Vasaras vidus ir piemērots laiks, lai rīkotu dārza ballītes. Tā ir lieliska iespēja sarīkot svētkus sev un saviem draugiem svaigā gaisā, turklāt, ielūdzot plašāku ballētāju loku, nekā citkārt tas būtu iespējams, ballīti rīkojot iekštelpās.

Ideālā dāvana. Kāda tā ir? 27.05.2015 17:46

Cik reizes dienā jāsaka mīļotajam cilvēkam, ka tu viņu mīli?
Cik bieži jāatgādina draugiem par to, ka viņi ir paši labākie?
Vai katru reizi, kad satiekamies ar saviem vecākiem, jāstāsta, cik ļoti viņus cieni?
Vārdi, protams, ir vajadzīgi un pat nepieciešami. Taču no tiem var nogurt. Tie var apnikt. Droši vien tieši tāpēc cilvēki izdomājuši šo brīnišķīgo veidu izteikt savas jūtas- sirdij tuvam cilvēkam uzdāvināt kaut ko jauku.

Mātes sirds - bezdibenis, kura dziļumos vienmēr atradīsies piedošana 10.05.2015 12:19

Māte ieraksta pirmos teikumus tajās lapaspusēs, ko saucam par cilvēka likteņa grāmatu, un pie tiem diviem vārtiem, caur kuriem cilvēks ieiet pasaulē un caur kuriem viņš iziet, stāv skumjais un priecīgais mātes tēls.

Jurģi jeb Ūsiņa diena 23.04.2015 19:27

Ai, Jurģīti, Ūsenīti,
Baro sirmus kumeliņus,
Sukādams, barodams
Sēsties siles galiņā.

Vairākums sieviešu vēlētos saņemt vīrieša paša audzētus ziedus 20.04.2015 14:37

Vairāk nekā puse Latvijas sieviešu atzinušas, ka labprāt no vīriešiem saņemtu viņu pašu audzētus ziedus, liecina dārza preču internetveikala „Bakker” jaunākā aptauja.

Trīs veidi kā palutināt sevi sieviešu dienas rītā 06.03.2015 17:08

8. marts ierasti ir diena, kad vīrieši īpaši iepriecina daiļā dzimuma pārstāves. Taču, lai neuzgrūstu visu atbildību uz vīriešu pleciem, der atcerēties palutināt arī pašām sevi! Sieviete ir skaista un starojoša tad, kad ir atpūtusies un pilna enerģijas - izrādās, ka starojošas sievietes noslēpuma atslēga ir tējā! Trīs vienkāršas, veselīgas un tonizējošas tējas procedūras kā ārējam skaistumam, tā iekšējai labsajūtai iesaka “Apsara” tējas meistars Andris Purviņš.

Zvaigzne ABC 8.martā iepriecina sievietes ar 8.jaukām dāvanām 05.03.2015 21:31

Vai zinājāt, ka grāmatas joprojām ir vēlamāko dāvanu sarakstā? Sevišķi sievietes priecājas par iespēju izlasīt kādu labu romānu vai stāstu, kas iedvesmo, raisa emocijas un ļauj pasapņot. Tāpēc, tuvojoties 8.marta svētkiem, esam apkopojuši jaunākās Apgāda Zvaigzne ABC grāmatas, kas būs lieliska dāvana ikvienai sievietei. Protams, komplektā ar skaistiem ziediem.

Burvīga dāvana romantiķēm 04.03.2015 11:55

Reizēm ikvienai sievietei gribas atslēgties no ikdienas un atpūsties – un mūsdienīga romantiska grāmata ir viens no jaukākajiem un vienkāršākajiem līdzekļiem, kā to izdarīt.

10 padomi, kā pievilināt pavasari 21.02.2015 17:30

Šī ziema bijusi tik gara un barga, ka neviļus pieķeru sevi pie domas,- esmu sākusi ilgoties pēc pavasara. Taču pavasaris nesteidzas ar savu atnākšanu. Tāpēc, lai kaut nedaudz sajustu sauli sirdī, izmēģinu dažādus paņēmienus, kas tuvina pavasara sajūtām. Pamēģiniet arī jūs.

Mīlnieku svētku dāvanu tendences 12.02.2015 16:02

Tuvojoties visu mīlētāju jeb Valentīna dienai, aktuāla kļuvusi dažādu dāvanu un pārsteigumu sagatavošana, lai atgādinātu par savām jūtām otrajai pusītei. T/p „Alfa” apkopojis informāciju par to, kādas dāvanas visbiežāk izvēlamies dāvināt savām otrajām pusītēm.

Sešas skaistas grāmatas Valentīndienai 12.02.2015 11:32

Valentīndiena tuvojas... tuvojas... un sestdien būs klāt! Jā, tie vēl nesen nebija mūsu svētki, bet īsteni romantiķi priecājas par katru datumu, kurā var pārsteigt savu otru pusīti! Tad nu mēs publicējam Zvaigzne ABC TOP 6 grāmatas Valentīndienas ieskaņai.

Kā izvēlēties pareizo tērpu Jaunā gada sagaidīšanai 30.12.2014 11:59

Visiem zināms, ka mēs, sievietes, tāpat kā mazi bērni, mīlam svētkus- tā ir iespēja ne tikai labi izpriecāties, bet arī saposties un parādīt sevi citiem. Tā ir iespēja uztaisīt īpašu svētku frizūru, skaistu manikīru un, protams, iegādāties jaunu tērpu. Un tikai tad, kad šis tērps ir nopirkts un iekārts skapī, mēs varam nomierināties un mierīgu sirdi gaidīt svētku atnākšanu.
Daudzas no jums, droši vien, jau atradušas savu svētku tērpu, taču tām, kas to vēl nav paspējušas, daži ieteikumi tērpa izvēlei.

Romantiskā Jaungada nakts divatā. Kā to padarīt neaizmirstamu? 27.12.2014 21:25

Daudzi uzskata, ka sagaidīt Jauno gadu divatā var tikai galējā gadījumā- sak, neko garlaicīgāku neizdomāsi. Protams, ja tu un tava otra pusīte domā pirmām kārtām kārtīgi pieēsties, bet pēc tam pielipt pie televizora ekrāna līdz pat pirmajiem gaiļiem, neaizmirstamus iespaidus nav ko gaidīt. Pēc tādiem svētkiem Jaunā gada sagaidīšana jums asociēsies vienīgi ar garlaicību un zaudēs savu nozīmīgumu.

5 noteikumi veiksmīgiem svētku pirkumiem vai kā nesajukt prātā, meklējot dāvanas 19.12.2014 11:00

Aptaujas liecina, ka iedzīvotāji svētku pirkumiem tērē vidēji 190 – 200 eiro, tādā veidā traumējot savu finansiālo veselību un pilnībā atgūties no svētkiem tikai pēc 1-2 mēnešiem. Kā neiedzīvoties finansiālās problēmās, bet tomēr nopirkt patīkamas dāvanas mīļajiem? Gudriem.lv dalās ar dažiem lieliskiem padomiem dāvanu iegādē.

Brīnišķīgākā dāvana bērnam Ziemassvētkos- laba grāmata 17.12.2014 12:29

Ik gadu pirms Ziemassvētkiem katra mamma un katrs tētis domā par to, kādas dāvanas nolikt zem eglītes saviem bērniem? Viens no variantiem- laba un interesanta grāmata. Tieši grāmata ir tā, kas attīsta valodu, iemāca domāt, aizved plašajos fantāzijas laukos un paplašina redzesloku.

Garšvielas - tavs palīgs pirms svētkiem 13.12.2014 21:02

Parasti kā garšvielu saprotam aromātisku pārtikas produktu, ko izmantojam ēdienu garšas uzlabošanai un aromāta piešķiršanai. Bet var arī citādi...

Ko darīt un kā tikt galā ar pirmssvētku stresu 07.12.2014 17:38

Ziemassvētku svinēšana un Jaunā gada sagaidīšana ir nozīmīgi svētki visa pasaulē; tos svin praktiski visās valstīs, tikai katrā no tām ir savas tradīcijas- vienā vietā tos pieņemts sagaidīt mājās, ģimenes lokā, citur kopā ar draugiem, vēl citur- izejot visiem pilsētas iedzīvotājiem ielās. Taču, lai arī kā šie svētki tiktu svinēti, daudzi nespēj izvairīties no pirmssvētku stresa. Un tieši par to mēs parunāsim- kā izbēgt no stresa, strīdiem un vilšanās pirms svētkiem, lai sagaidīt tos varētu ar priecīgu prātu un labā noskaņojumā.

Ko Tu zini par latviešu tradicionālo svētku virtuvi? 10.11.2014 15:58

Latviešu svētku virtuve ir bagāta ar dažādām tradīcijām, kas atšķirīgas no citu tautu paražām, jo godā tiek celti graudaugu ēdieni un pākšaugi, tāpat dārza un meža veltes, kā arī gaļa un zivis. Mārtiņdienā, pēc lopu kaušanas, svētku neatņemama sastāvdaļa ir zilcis, spudiņš, drebulis, ko mūsdienās saucam par galertu vai auksto gaļu. LIDO izpētījis un apkopojis infografikā interesantus faktus par latviešu tradicionālo virtuvi rudens un ziemas svētkos.

Mārtiņdiena latviešu gadskārtu paražās.+4 Mārtiņdienas receptes. 10.11.2014 10:54

Mārtiņi latviešu gadskārtu paražās ir svinama diena, kas iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu. Aprakstos par folkloru sastopami dažādi svētku nosaukuma – Mārtiņu vai Mārtiņdienas – skaidrojumi. Te jāņem vērā kāda sena tradīcija, kuras aizsākums meklējams 601. gadā pēc pāvesta Gregora I rīkojuma. Šai laikā katoļi centās pagānu svētkus apvienot ar kristīgo svinamajām dienām, aizvietojot senos mītiskos nosaukumus ar kristīgās ticības svēto vārdiem (piem., Jānis, Pēteris, Mārtiņš u. c.). Tādēļ, skaidrojot jebkuru latviešu gadskārtu pēc nosaukuma, jābūt ļoti uzmanīgiem.

Kā, pateicoties īru ķeltiem, radās Helovīni 20.10.2014 14:00

Senie īru ķelti (ap piekto gadsimtu) šos svētkus dēvēja par Sauenu (Samhain)- dienu, kas apzīmēja vasaras beigas un jauna gada sākumu. Tāpat kā mēs, arī viņi uzskatīja, ka jaungada naktī, kuru dēvēja par visu mirušo nakti (Oiche na Sprideanna) notiek dažādi brīnumi- pa Zemes virsu klīst mirušo gari, elfi un fejas. Taču šiem svētkiem nebija nekā kopēja ar ļaunumu, kā bieži vien mūsdienās tiek uzskatīts; tie bija kā cerība uz dzīvības, saules un gaismas atgriešanos.

Nosūti tētim Tēva dienas apsveikuma pastkarti - bez maksas! 12.09.2014 15:43

Tēva diena 2014 pieteikta ar lielisku jaunumu - iespēju savam tētim, vectēvam vai krusttēvam nosūtīt īstu un oriģinālu, mammamuntetiem.lv radītu, apsveikuma pastkarti, kuru Latvijas Pasts bez maksas piegādās norādītajā adresē Latvijas teritorijas robežās.

Nākamā lapa