Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:22, Did:0, useCase: 0

LEGO konstruktori – dāvana, par ko bērns priecāsies

Drukāt

Izvēlēties dāvanu bērnam uz svētkiem nebūt nav vienkārši (neatkarīgi no tā, vai meklējam dāvanu savam bērnam, vai dodamies ciemos). Pirmkārt, bērnu vēlmes, kas ir diezgan plašas, ne vienmēr iespējamas un reizēm ir gluži nereālas, tomēr, kā vecāki allaž cenšamies vismaz daļu no savu mazo lolojumu vēlmēm piepildīt.

Dodoties ciemos, dāvanu izvēle ir nedaudz grūtāka, jo tad vispirms vajadzētu pakonsultēties ar vecākiem – ko īsti bērns vēlas saņemt svētkos un ko izvēlējušies jau vecāki paši. Pastāv arī dažādas universālās dāvanas – lācīši, mīkstās rotaļlietas un spēles, ar ko var spēlēties teju jebkurš bērns, ja vien viņam vēl joprojām interesanta un saistoša rotaļāšanās (pusaudži uz rotaļlietām un rotaļāšanos skatās daudz savādāk). Tomēr, ir rotaļlietas, kas var būt gluži saistošas arī pusaudžiem.

Kāpēc izvēlēties LEGO konstrukrotu?

Mūsdienu digitālajā un rotaļlietu pārbagātajā pasaulē mēdzam apmulst – kādas rotaļlietas tad īsti būs piemērotākās, izklaidējošākās un izglītojošākās bērnam? Visticamāk, lai gan rotaļlietas mērķis pats par sevi jau ir izklaidēt, vēlamies iegādāties tādu rotaļāšanās iespēju, kur bērns spētu attīstīt arī radošo domāšanu, iztēli, kustību funkcijas un citas maņas, kas nepieciešamas. Tāpēc labāk izvēlēties rotaļlietas, kas kaut ko dara, vai ar kurām bērns var kaut ko darīt, nevis vienkārši skatīties, samīļot, vai nospiest pogu skaņai. LEGO konstruktori joprojām piesaista dažāda vecuma bērnus, un, ja mazākie bez liekām šaubām iemīļos spēlēties ar LEGO dažādajiem konstruktoriem, tad arī pusaudži, kas uz rotaļāšanos lūkojas nedaudz savādāk, izklaidēsies, darbojoties ar LEGO konstruktoriem. Galu galā – nav nekas neparasts, jo LEGO konstruktori paredzēti vecumā līdz 99 gadiem – izklaide, kas patīk gan maziem, gan jauniem, gan arī vecāka gada gājuma cilvēkiem.

Bet, ja izvēlamies LEGO mazajiem un pusaudžiem, pozitīvi jāizvērtē to labās īpašības, kā „bērnu rotaļlietai.” Viena no labajām lietām, ko veicina spēlēšanās ar LEGO konstruktoriem, ir motoro prasmju attīstība bērniem, kas īpaši svarīgi mazākajiem rotaļu mīļotajiem. LEGO klucīši konstruktoros tiek piedāvāti dažādos izmēros, krāsās, lielumos, formās, kas nodrošina gan to, ka specifiski konstruktori būs paredzēti jau attīstītākam prātam un darbībām, gan palīdzēs pašiem mazākajiem attīstīt rociņu kustības un fantāzijas lidojumu. Šīs LEGO klucīšu detaļas un formas rotaļājoties palīdzēs bērnam iemācīties dažādas roku kustības, kas vēlāk var noderēt mācoties darboties ar pirkstiņiem un rokām dažādas ikdienišķas lietas – kā saģērbties pašam, kā rakstīt, kā darināt kaut ko ar rokām – LEGO ir ļoti attīstošas rotaļlietas.

Rotaļāšanās ar bērna „darbs”, tāpat kā pieaugušie iet uz darbu katru dienu. Savā „darbā” bērns iemācās jaunas prasmes, apjauš lietu darbību un notikumu kārtību – kāpēc šis klucītis saliekams kopā ar to, bet ne ar kādu citu. Tiekot pie kastes ar LEGO konstruktora klucīšiem, bērnam rodas iespēja radīt pašam savu unikālo lietu, piešķirot tai nozīmi un vērtību, kādu vien fantāzija atļauj. Bērns iemācās dažādas sajūtas, kā arī zaudē savu nedrošību, fantāziju pasaulē spēlējoties ar LEGO, glābjot dzīvniekus, ceļot pasaulē augstāko debesskrāpi vai veidojot savu mājsaimniecību.

Tā ir iespēja mācīties, apgūt jaunas prasmes un nebaidīties no kļūdām. Spēlēšanās ar LEGO konstruktoru ir iespēja sākt no jauna – arī tad, kad kaut kas no ieplānotā neizdodas tā, kā iecerēts, bērns var sākt būvēt no jauna, nesatraucoties, ka ir kļūdījies vai izdarījis nepareizi. Bērnam rotaļājoties, vispār nevajadzētu eksistēt tādam vārdam, kā „nepareizi”. Spēlēšanās ar LEGO nodrošina izpratni par lietām, rada iespēju radoši izpausties, iemāca arī matemātiskos un ģeometriskos konceptus (gan ne tā, kā skolā, tomēr pamata informācija un izpratne tiek iegūta tieši rotaļājoties), simetriju, formu un balansu.

Bērni iemācās tik daudz no spēlēm ar LEGO konstruktoriem tāpēc, ka tie nebaidās kļūdīties. Arī LEGO izveidotie tornīši sabrūk, ja cenšamies tos izveidot pārāk augstu, tāpat kā pieaugušie reizēm kļūdās, tomēr tas nozīmē vien to, ka varam sākt no gala. Labākā iespēja, kā bērnam iemācīt raudzīties uz pasauli – caur rotaļāšanos ar dažādām rotaļlietām!

Tev jābūt autorizētam,





" Es sev pateicu, ka vairs nekad nenožēlošu to, ko neesmu izdarījis. Es gribu nožēlot tikai to, ko esmu izdarījis."
/ Valters Frīdenbergs /






Http://www.RezervesDALAS24.Lv