Nākamā lapa

Skaņu un garšu festivāls 2017 aicina uz Grila dārza svētkiem Siguldā 21.04.2017 07:32

12. augustā Siguldas pilsdrupās norisināsies jau otrais “Skaņu un garšu festivāls 2017 IEKLAUSIES GARŠĀ”, šogad - Grila dārza svētku atmosfērā.

Apgādā “Jumava” klajā nākusi grāmata “Konfekšu pušķi” 20.04.2017 18:23

Parktisko izdevumu sērijā apgāds “Jumava” izdevis Ingas Riekstiņas grāmatu “Konfekšu pušķi”(saldas un skaistas dāvanas visām dzīves situācijām).

Lieldienu rotaļas 16.04.2017 15:52

Pavasarī visskaistākās tradīcijas saistās ar Lieldienām- senajiem auglības svētkiem, kad ne tikai krāsoja olas, kāra šūpoles un augstu šūpojās, bet arī dziedāja un spēlēja dažādas spēles. Lūk, dažas no tām:

Klusā sestdiena un tās nozīme (2) 15.04.2017 11:37

Pati klusākā no visām Klusās nedēļas dienām. Diena, kad mūsu kungs Kristus dusēja kapā. Viņa mācekļi bija bailēs aizbēguši. Kristus kapam aizvelts liels akmens priekšā. Baznīcas šai dienā ir tērpušās melnā. Neskan ērģeles un klusē zvani.

Lielā piektdiena, tās nozīme un ticējumi 14.04.2017 13:14

Lielā piektdiena, saukta arī par Svēto piektdienu vai Krusta dienu, kristiešiem saistās ar Jēzus nāves dienu. Tajā ar gavēšanu un lūgšanām piemin Jēzus sišanu krustā. Dažviet pasaulē notiek procesijas, kurās atveido Jēzus Krusta ceļa gājienu uz Golgātu. Pieminot Jēzus krustā sišanu un nāvi, daudzviet baznīcās tiek apklāti altāri, tiek izmantota melnā un violetā krāsa, kas simbolizē ciešanas, skumjas, nāvi un iznīcību, bet baznīcas ierastie rituāli ir daudz pieklusinātāki, tāpat netiek pasniegts Svētais vakarēdiens.

Zaļā ceturtdiena, tās nozīme un tradīcijas 13.04.2017 10:44

Kā vēsta evaņģēliji, Zaļā ceturtdiena ir diena, kad Jēzus Kristus ieturēja pēdējās vakariņas kopā ar saviem mācekļiem, tādējādi ieviešot Svēto vakarēdienu, kas kļuva par īpašu Baznīcas rituālu. Daudzviet Zaļā ceturtdiena tiek dēvēta arī par Lielo ceturtdienu vai Svēto ceturtdienu.

5 garšīgas Lieldienu receptes 13.04.2017 09:08

Protams, ka Lieldienās neiztikt bez krāsotām olām, taču svētku mielastam noderēs arī citas interesantas ēdienu receptes, kas viegli un ātri pagatavojamas, sniegs patiesas garšas baudas un vairos enerģiju un labo noskaņojumu.

Sajūti pavasari ziedu kompozīcijās un līgavu dekoros! 12.04.2017 11:22

Hiacintes, tulpes, narcises, ceriņi, anemones, kā arī pumpuri, zaļi asni un citi pavasara vēstneši būs redzami krāšņos floristu darbos izstādē “Nature Expo 2017” no 28. līdz 30. aprīlim Ķīpsalā. Klātienē varēs vērot spraigas sacensības un izcilu floristu paraugdemonstrējumus, kas veltītikāzu tematikai!

Puišiem, kas vēlas pārsteigt savas meitenes 08.03.2017 12:19

Mēdz teikt, ka ceļš uz vīrieša sirdi iet caur vēderu. Taču šī patiesība tikpat labi attiecas arī uz sievietēm, tāpēc, gatavojot maltīti meitenei, jums jārada iespaids, ka esat dāsns, gādīgs un radošs vīrietis, nevis bezkaunīgs mačo. Ideāls puisis ir pa pusei Supermens, pa pusei Ziemassvētku vecītis. Kas nu tur sevišķs, jūs teiksiet? Omulīga atmosfēra, vakariņas divatā, vislabāk, pie jums mājās...Kas var būt vilinošāks par to?

Valentīndienas svētku galds. 6 brīnumainas receptes 13.02.2017 11:59

Visu mīlētāju diena ir katra diena visa gada garumā. Bet tieši 14. februārī mīlestībai ir atvēlēta īpaša vieta. Tad ir viespiemērotākais laiks pagatavot īpaši baudāmu ēdienu pagatavošanai. Šeit sakopotas iedvesmojošas receptes mīlestības pilnām ēdienreizēm kopā ar sev tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem. Tās var pagatavot arī jebkurā citā dienā!

Ziemassvētki latviešu tautas dziesmās 26.12.2016 16:46

Sudrabiņa lietus lija
Ziemassvētku vakarā:
Visi sīki žagariņi
Sudrabiņu risināja.

Oriģināli Ziemassvētku un Jaunā gada rotājumi. 10 radošas idejas (1) 26.12.2016 10:41

Dažas vienkāršas, bet oriģinālas Ziemassvētku un gadumijas rotājumu idejas

DJ Ketija Šēnberga iesaka: TOP 10 Ziemassvētku dziesmas 20.12.2016 19:35

23. decembrī no pulksten 17.30 līdz 19.30 TV seja un DJ Ketija Šēnberga ieskandinās strauji tuvojošos Ziemassvētku vakaru Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņā Doma laukumā, tāpēc vaicājām – kuras Ziemassvētku dziesmas iedvesmo pašu Ketiju?

5 ieteikumi, kā radīt svētku noskaņu 20.12.2016 13:22

Ziemassvētku un Jaunā gada gaidīšana laiks ir tieši tas brīdis gadā, kad ir jāizmanto iespēja un jāuzbur sev svētku noskaņa it visur, kur iespējams. Iedvesmojoties no Latvijā mīlētākā saldu-mu zīmola “Laima” jaunās Ziemassvētku kolekcijas, piedāvājam iepazīties ar pieciem ieteiku-miem, kā uzburt sev svētku noskaņu mājās, darbā vai ceļā.

Kur drīkst cirst un kādu labāk izvēlēties – padomi par eglītēm 17.12.2016 19:17

AS „Latvijas valsts meži" arī šogad ir lēmusi, ka katra Latvijas ģimene drīkst nocirst vienu eglīti. Tā kā dodoties medībās un atpūšoties pie dabas, Latvijas meži ir apceļoti un izstaigāti krustām šķērsām, lūk, daži padomi, kā izvēlēties savvaļas eglīti.

Uzzini kā ar dāvanu meklēšanu sokas Rīgas Ziemassvētku koncerta māksliniekiem – Ditai Lūriņai, Daumantam Kalniņam, Jānim Ķirsim un Jānim Ozolam 15.12.2016 17:22

Jo tuvāk nāk svētki, jo lielāka kņada valda veikalos, vēl gādājot dāvanas saviem mīļajiem. Kā ar dāvanu meklēšanu sokas Rīgas Ziemassvētku koncerta māksliniekiem – Ditai Lūriņai, Daumantam Kalniņam, Jānim Ķirsim un Jānim Ozolam? Dodamies noskaidrot!

3 veidi, kā izmantot piparkūkas svētku noskaņas radīšanai 14.12.2016 19:19

Tuvojoties svētku laikam, šķiet neviens nevar pat iedomāties viesību galdu bez iecienītajām piparkūkām, kas ir daļa no svētku sajūtas ik vienās mājās. Populārākās piparkūkas Latvijā ir “Laima” apaļās piparkūkas, kuru pārdošanas apjomi Ziemassvētku laikā pārsniedz vairākus tūkstošus kg. Latvijā iemīļotais cepumu zīmols “Selga”, iedvesmojoties no svētku gaidīšanas prieka, piedāvā iepazīties ar trīs interesantiem ieteikumiem piparkūku pielietošanai dekorācijās un gūt ieskatu, kā dekorēt piparkūkas.

LEGO konstruktori – dāvana, par ko bērns priecāsies 13.12.2016 14:06

Izvēlēties dāvanu bērnam uz svētkiem nebūt nav vienkārši (neatkarīgi no tā, vai meklējam dāvanu savam bērnam, vai dodamies ciemos). Pirmkārt, bērnu vēlmes, kas ir diezgan plašas, ne vienmēr iespējamas un reizēm ir gluži nereālas, tomēr, kā vecāki allaž cenšamies vismaz daļu no savu mazo lolojumu vēlmēm piepildīt.

Aicina uz Ziemassvētku radošajām darbnīcām 09.12.2016 13:47

Šī gada 11.decembrī Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiālē, Ieriķu ielā 43a, no plkst. 11.00 līdz 15.00 notiks Ziemassvētku radošās darbnīcas “Manā dāvanu maisā”.

5 veidi, kā novembra svētku dienās iepriecināt sevi, savus radus un draugus 17.11.2016 12:24

Jau pavisam drīz Latvijā tiks atzīmēta Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 98. gadadiena. Šogad mums visiem būs veselas trīs dienas, lai jauki pavadītu un nosvinētu šos svētkus, jo svētku dienas sakrīt ar brīvdienām. Salīdzināšanas portāla Gudriem.lv komanda ir sagatavojusi dažādas idejas, kā veiksmīgāk pavadīt svētku laiku.

Kā iegādāties ziemassvētku dāvanas un nepārtērēties? 16.11.2016 07:21

Ziemassvētki ir laiks, kad iztērējam visvairāk. Reizēm atvēlam un ieplānojam konkrētu budžetu, kas paredzēts svētku pirkumiem – dāvanām, svētku galdam, dažādiem nepieciešamajiem sīkumiem, bet pat tad, kad esam rūpīgi plānojuši savu svētku budžetu, reizēm sanāk pārtērēties tā, ka janvāris ir mēnesis, kad jādzīvo īpaši ekonomiski. Lai izdotos iegādāties gan visu kāroto un plānoto uz svētkiem, gan būtu apmierināti ar savu finanšu plānošanu un iespējām, vajadzētu ņemt vērā dažus padomus, kā veiksmīgi tikt galā ar svētku tērēšanos.

Kā izvēlēties piemērotas dāvanas svētkos 10.11.2016 11:45

Izvēlēties dāvanu nekad nav vienkārši. Jāsaprot, kas dāvanas saņēmējam vislabāk patīk, kas visvairāk nepieciešams, kas iepriecinās. Faktoru, ko ņemt vērā ir daudz, arī vecums, dzimums, pakāpe, kādā esam tuvi un pazīstami. Kolēģim, protams, dāvināsim pavisam citādi izvēlētu dāvanu, nekā dāvinot mīļotajam cilvēkam. Tieši tāpēc dāvanu izvēle ir sarežģīts process. Dažiem tas šķiet nogurdinoši, tomēr nepieciešami, citi spēj pārvērst dāvanu meklēšanas, izvēles un pirkšanas procesu par īstu piedzīvojumu, izaicinājumu, lai izvēlētos pašu trāpīgāko un atbilstošāko dāvanu tās saņēmējam. Reizēm izvēlamies dāvanas pēc tā, ko paši vēlētos saņemt, tomēr tas ir ļoti subjektīvs kritērijs, kur bieži vien varam nošaut greizi.

Mārtiņdienas ticējumi, zīlēšana un laika pareģojumi 10.11.2016 11:12

Pēc Saules kalendāra Mārtiņdiena iezīmē viduspunktu starp rudens un ziemas saulgriežiem, kas nozīmē, ka rudens beidzas un sākas ziema. Šī diena ir kā nobeigums garam darbu ritumam, kurš ap Jēkabiem sācies un ap Mārtiņiem noslēdzies. Saprotams,ka šāda diena bija arī jānosvin - ar jautrām atrakcijām, zīlēšanu un gardiem ēdieniem. Pie reizes varēja pavērot laika apstākļus, lai zinātu, kādas pārmaiņas gaidāmas tuvākā un tālākā nākotnē.

Kā ekonomiski ieplānot kāzas (1) 30.09.2016 06:54

Kāzas ir skaistākā diena jūsu mūžā, taču lielo izmaksu dēļ dažus sapņus nav iespējams piepildīt. Vidēji kāzas izmaksā līdz 15 tūkstošiem eiro, ko lielākā daļa cilvēku nespēj atļauties. Lai nebūtu jāaplūko ātro kredītu tops, piedāvājam dažus padomus, kā iespējams ieekonomēt jūsu, jaunās ģimenes, budžetu. Arī ekonomiskas kāzas var būt neaizmirstamas, modernas un jautras.

Vēl līdz 20. septembrim aicina pieteikt projektus Rīgas Ziemassvētku egļu noformējuma veidošanai 16.09.2016 21:06

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) atgādina, ka vēl līdz 20. septembrim var iesniegt projektus konkursam „Ziemassvētku egļu noformējuma māksliniecisko ideju skiču un to realizēšanas tehnisko risinājumu projektu atlases konkurss”, aicinot radošo sabiedrību iesaistīties Rīgas pilsētvides noformēšanā svētku laikā.

Kāzas vasarā. Idejas un ieteikumi 05.08.2016 12:41

Vasara ir brīnišķīgs un apbrīnojami krāšņs gadalaiks. Ne velti mūsdienās tas kļuvis par mīļāko kāzu laiku. Daba ir ietērpusies biezā zaļā apmetnī, koku zaros čivina putni, jautri čalo upes un strautiņi, bet zemi klāj ziedu sega visās varavīksnes krāsās. Debesīs peld balti mākoņi un gaisā virmo sulīgi vasaras aromāti. Ko gan vairāk var vēlēties, lai svētki būtu izdevušies?

5 svarīgas lietas, kas jāzina par alu 25.06.2016 12:02

Vasara un Jāņu laiks ir aktuāls alus dzeršanas periods. Piedāvājam nelielu ieskatu alus šķirnēs un veidos, bet atgādinām, ka alus ir alkoholisks dzēriens.

5 ieteikumi, kā Līgo svētkus pavadīt gan jautri, gan dabai draudzīgi 23.06.2016 13:48

Līgo svētkus latvieši tradicionāli svin pie bagātīga mielasta galda gan dabā, gan mājās ikvienā Latvijas nostūrī. Arī vasaras saulgriežu svinēšanas laikā der atcerēties par to, kā šos svētkus svinēt videi draudzīgi. Piecus ieteikumus zaļai svētku svinēšanai sniedz Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis.

Pirtsslotas - īstais laiks to gatavošanai 22.06.2016 14:30

Vasaras saulgrieži ir dabai visproduktīvākais laiks, tieši tādēļ tas ir piemērots pirts slotiņu taisīšanai. Jāņu pirtī būtu ieteicams izmantot pēc iespējas vairāk dažādas slotiņas. Peroties ar slotiņām , tiek uzlabota asins rite, izmasēts augums, zaru un lapu bioloģiski aktīvās vielas caur ādu un ieelpojot nonāk organismā un uzlabo vielmaiņu un citas organisma funkcijas.

Vai Jāņos parasti tiešām līst "kā pa Jāņiem"? 21.06.2016 18:21

Līgo un Jāņi ir svētki, kurus visbiežāk atzīmē ārpus telpām, tāpēc jau no senatnes cilvēkus ir interesējuši laika apstākļi šajās dienās. Kā ierasts, tad vismaz kādā Latvijas reģionā Jāņu naktī lietus ir sagaidāms gandrīz katru gadu, bet nokrišņu varbūtība dažādos Latvijas reģionos ir no aptuveni 20% līdz 50% Kopumā vidēji Latvijā iespējamība Jāņu naktī sagaidīt nokrišņus ir 32%.

5 mīti un patiesības par auglības veselības uzlabošanu vasaras saulgriežos 21.06.2016 16:17

Vasaras saulgrieži jeb Jāņi latviešiem ir īpašs laiks, kad labākas nākotnes vārdā ieteicams veikt maģiskas darbības. Saskaņā ar senču ticējumiem, Jāņu svinēšana cieši saistīta ar Saules un auglības kultu, tāpēc teju visas Jāņu vakara izdarības un rituāli ir orientēti uz auglības vairošanu, cieši sasaistot dabas un cilvēka auglību kā veselīgas un labklājīgas dzīvesziņas pamatu, kas cilvēkam nepieciešams dzimtas turpināšanai.

Ātrās receptes pašu gatavotam Jāņu šašlikam 17.06.2016 13:17

Tuvojas maģiskais Saulgriežu laiks, kad diena ir visgarākā, bet nakts – visīsākā. Līgo diena un Jāņu nakts ir gadskārtas svētki, ko svin teju ikviens Latvijas iedzīvotājs. Saimēs laicīgi tiek domāts, ko likt galdā svētku viesiem. Visiem zināms, ka mūsdienu vasaras saulgrieži nav iedomājami bez alus, siera un garda šašlika.Jebkurš svētku viesis spēs novērtēt ieguldītās pūles pašu gatavotajos mājas ēdienos, tāpēc Lage Ko ražošanas vadītājs RihardsLeiskinsiesaka, kā sagatavot visgardākos svētku šašlikus jūsu svētku galdam.

Ielīgo Jāņus Čiekurkalna krustcelēs 10.06.2016 13:13

Sestdien, 18.jūnijā no pulksten 10:00 līdz 16:00 piecu ceļu krustojumā jau septīto reizi tiek rīkots pasākums Čiekurkalna apkaimē. Šoreiz, ieskandinot gada jautrākos svētkus, norisināsies mājražotāju tirdziņš un bērnu velosacensības, bet visam pāri - folkloras kopas “Artava” skanīgās Jāņu dziesmas.

Laimīgās dienas un datumi, kas norādīti latviešu senajos rakstos 30.04.2016 21:25

Senajos latviešu rakstos ir uzrādītas laimīgās dienas un datumi, kuros visi darbi, ko darīsiet būs veiksmīgi un ar pozitīvu iznākumu.

Kāzas pavasarī. Idejas un ieteikumi 18.04.2016 12:57

Ar ko jums saistās pavasaris? Noteikti ar laiku, kad mostas daba, kokiem parādās pirmās lapiņas, plaukst pumpuri, no zemes izlien pirmie zaļie zāles stiebriņi un putni sāk vīt savas ligzdas. Saulīte sāk spīdēt spožāk un visapkārt jūtama dzīvības, maiguma un mīlestības gaisotne.

Kāzu kleitu mode 2016 17.04.2016 18:26

Šī gada kāzu mode nosaka, ka līgavas kleitai jābūt maksimāli sievišķīgai, maigumu izstrojošai un vienlaikus arī pavedinošai.

Lieldienu apsveikumu kokteilis. Pantiņi un dzejolīši 27.03.2016 11:04

Lieldienu apsveikumu pantiņi. Apsveic sev tuvos cilvēkus ar mīļiem, jautriem pantiņiem:


100 grami smaida,prieka un saules;
50 gabalus raibu taureņu;
50% šūpošanās prieka,
pievieno Lieldienu olas un
iegūsti UNIKĀLU sveicienu kokteili pavasara svētkos!

Lieldienas un to nozīme 27.03.2016 01:15

Kad daba pēc garā ziemas miega pamodusies uz jaunu dzīvi, kad no ziemas važām atsvabinājušies pavasara ūdeņi plūst brīvi, kad atgriežas gājputni, lai uzmeklētu savas ligzdas, kad saules ceļš pār debesu velvi met lielāku līkumu, tad viss mostas uz jaunu dzīvi un pie mums nāk Lieldienu svētki.

Lieldienās krāsosim olas jeb kā ar dabīgiem līdzekļiem iegūt dažādu krāsu olas 25.03.2016 18:32

Visiem ierastākā metode Lieldienu olas krāsojot noteikti ir sīpolu mizas, kas dod brūno krāsu . Lai nebūtu kā katru gadu, tad iesakām pieliet klāt, piemēram, melleņu sulu vai stipru melno tēju un iegūsiet atkal citas nokrāsas un toņus. Protams, toņi atšķirsies arī tad, ja krāsosiet brūnu vai baltu vistas olu.

Ierosmes, kurp doties un ko darīt Lieldienās 25.03.2016 14:10

Lieldienas latviešiem ir nozīmīgākie ģimenes svētki uzreiz aiz Ziemassvētkiem un Jāņiem, tā apliecina šā gada martā prezentētais pētījums „Amigo laimes indekss”. Pētījums pārliecinoši parāda, ka kopīga svētku svinēšana, īpaši, ja tā apvīta ar ikgadējām tradīcijām, ģimeni satuvina un ļauj justies laimīgākiem. Laimes izjūtu ģimenē vairo kopā pavadītais laiks un tradīcijas, lai arī mazas, mīļas. Jo veido ģimenes kopīgo atmiņu un unikālu līdzpārdzīvojumu.

Nākamā lapa