Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:249, Did:0, useCase: 0

Oriģinālas dāvanas ar vērtību

Kā radās Valentīndiena un kas tad ir oriģinālas dāvanas ar vērtību Valentīndienā? Par pirmās Valentīndienas vēstules autoru tiek uzskatīts Orleānas hercogs Čārlzs (1415 g.), kurš tajā laika atradās ieslodzījumā Londonas Tauerā. Viņš bija ieslodzīts vientuļā kamera un nekādu izklaides iespēju viņam nebija, tāpēc, lai kaut kā īsinātu laiku viņš nolēma rakstīt mīlestības vēstules savai sievai.

Tomēr tikai astoņpadsmitajā gadsimtā Valentīndienas mīlestības vēstuļu sūtīšana kļuva par ļoti populāru nodarbību. Mūsdienas kā visiem ir zināms „Valentīni” ir sirds veida apsveikumu kartiņas ar paša labākā novēlējumiem, atzīšanos mīlestībā, rokas un sirds piedāvājumiem vai arī vienkārši ar mīļiem jociņiem, kurus neparaksta un saņēmējam pašam jāuzmin no kā apsveikums ir saņemts. Saviem mīļajiem var dāvināt arī rozes, jo tiek uzskatīts, ka rozes simbolizē mīlestību, kā arī dažāda veida sirds konfektes un citus sirds veida priekšmetus, lietiņas nu un, protams, Valentīna dienas simbolu – mazu eņģelīti Kupidonu. Kāpēc tieši Kupidons tiek uzskatīts par Valentīndienas simbolu? Atbildi uz šo jautājumu vajag meklēt senajos laikos, tāpēc, ka no senajiem laikiem tiek uzskatīts, ka Kupidons ir Venēras dēls, bet Venēra kā zināms ir mīlestības dieviete. Kupidons ir mazs, draisks eņģelītis ar loku un bultām, un ja ticam burvīgajam mīlestības stāstam, viņš ar vienu burvju bultas trāpījumu var piespiest cilvēku iemīlēties.

Iemīlēties vai pievērst uzmanību var arī netradicionālākas dāvanas-piemēram, sudraba un zelta monētas. Tieši mīlestības tēmai ir veltītas vairākas monētas no mūsu kolekcijas:
Polijas naudas kaltuve laidusi klajā jaunu monētu sēriju – „Pasaulslaveni mīlas stāsti”. Kolekcijā tiks iekļauti tie varoņi, kuru jūtas pilnībā noteica viņu rīcību, un tādējādi tie ir iespiedušies cilvēku atmiņās visā pasaulē. Stāstu varoņi, tostarp arī Romeo un Džuljeta, kuriem veltīta pirmā monēta, iemieso romantisku mīlestību. Monētu sērijā tiks iekļauti gan mitoloģiski, gan literāri un vēsturiski tēli, kas iemiesos mīlestības pazīmes un atribūtus: uzticību, ziedošanos, kaisli, ilgas un sāpes. Šajā monētu sērijā tiks iekļauti, piemēram, Samsons un Dilaila, Pariss un Helēna.

Numismātikas speciālistiem noderīgi zināt, ka monēta tiks tiražēta ne vairāk kā 9000 eksemplāros, kā arī tai būs iegravēta ārmala.Turpinot labus panākumus guvušo 2008. un 2009.gadā uzsākto monētu sēriju Mīlestība ir Dārgums, Jaunzēlandes monētu kaltuve ar lepnumu prezentē 2010.gada monētu, kas kalta tieši Mīlestības svētkiem. Šīs jaunais monētas attīstības virziens sērijā Mīlestība ir Dārgums attēlo divus skaistus gulbjus (reprezentē mūžīgu mīlestību) un Niue salas. Kā vienmēr, šis komplekts ir iesaiņots sudraba sirds formas kastē, kas ir inkrustēts ar kristāliem.

Šī monēta ir skaista dāvana jaunlaulātajiem kāzu dienā! Veiksmīga izvēle, lai svētkos sveiktu Jums īpašu un dārgu cilvēku.Monēta ar sirds attēlu uz tās, kas papildināta ar izteiksmīgiem rubīnkrāsas kristāliem var noderēt kā lieliska dāvana un mīlestības simbols.

Centrā ir attēlota stilizēts sirds attēls un apkārt lidojoši 4 taurentiņi. Uz sirsniņas malām ir iekalti uzraksti "Mana sirds" četrās valodās (baltkrievu, krievu, angļu un poļu valodās): „Маё сэрца”, „ Мое сердце”, „My hart”, „Moje serce”. Reversā ir redzami zariņi, puķes un taurentiņi, un centrā stilizets sirds attēls ar trīs sintētiskiem kristāliem. Monēta ir gatavota juvelierizstrādājuma stilā."Slāvu ģimenes tradīcijas"-tā ir sudrabu monētu sērija, kas veltīta svarīgām slāvu kultūras tradīcijām. Katra monēta ataino noteiktu notikumu un simbolus, kas raksturo svarīgas paražas. Monētu sēriju izlaiž Baltkrievijas Republikas Nacionālā Banka un izplata Polijas naudas kaltuve. Sērijas ietvaros uz 2010.gada pavasari izlaistas trīs monētas- "Kāzas", "Jurģi","Kristības".

"Kāzas" ir pirmā sērijas monēta.2011.gads pēc Ķīnas kalendāra ir Zaķa gads.Šim notikumam par godu Polijas naudas kaltuve izlaidusi 2 monētas ar ierobežotu tirāžu- 3000 katrai.

Centrālajā daļā attēlots sēdošu zaķu pāris un sarkanas sirds kristāliņš, kuru tie sargā. Aizmugurējā plānā attēlots burkāns-zaķa atribūts. Labajā pusē uzraksts:«YEAR OF THE RABBIT 2011» (Zaķa gads 2011) un uzraksts ķīniešu valodā, kas nozīmē Zaķa gadu. Jūsu partneris novērtēs dāvanu no sirds.Piedāvājam elegantu sudraba investīciju monētu, kas ar savu vienkāršību un patīkamo izskatu ir ne tikai skaista monēta, bet arī labs veids kā investēt līdzekļus ilgtermiņa noguldījumiem. Monēta satur 999 proves tīra sudraba un ir alternatīva investīcijām sudraba lietņos.

Monētas aversā ir attēlots izplaukušas rozes tēls. Rozes simbols bieži ir sastopams Anglijas vēsturē, piemēram karaļa Eduarda III pēcnācēju Lankasteras hercogu ģērbonī attēlota sarkana roze, bet Jorkas hercogu ģērbonī - balta.Zelta ābeles monēta ir izveidojusies un nostiprinājusies kā simbols, kas nes veiksmi. Veiksme, kā zināms, izvēlas stipros un gudros - monētas īpašnieks iegūst proof kvalitātes augstākās raudzes zeltu.

Zelta ābele un zelta āboli Eiropā pazīstami jau vismaz kopš sengrieķu mitoloģiskajiem hesperīdu zelta āboliem. Indoeiropiešu tautām apdzīvojot arvien plašākas teritorijas, zelta ābele un citi arhetipiskie priekšstati nonāca arī līdz tagadējās Latvijas teritorijai. Latviešu pasakās zelta ābele parasti cieši saistīta ar Laimes mātes, vienas no seno dievu panteona svarīgākajām personām, aktivitātēm. Zelta ābele nes veiksmi, palīdz ētiski skaidrajai, ideālo morāli personificējošajai bārenītei, bet stājas ceļā izlutinātās, amorālās mātesmeitas centieniem. Zelta ābele kā klusās, bet absolūtās pozitīvo tikumu vēstošās dzīves pozīcijas simbols saglabājusies arī līdz mūsdienām.Ja nu Jūsu īpašumā jau ir vairākas monētas vai domājat monētas pasniegt kā ļoti īpašu dāvanu, varat to prezentācijai izvēlēties aksesuārus, kas ne tikai izcels Jūsu dāvanu, bet arī saglabās un pasargās monētas no ārējiem bojājumiem. Piemēram, kvalitatīva sarkankoka monētu prezentācijas kaste ar vienu nostiprinātu un divām izņemamām paletēm. Kaste vāks iekšpusē ir apstrādāts ar zīda audumu zilā krāsā, bet kastes iekšpuse apvilkta ar velūru.

Monētu paplātes ir dažāda lieluma - vienā paletē var ievietot 20 monētas līdz 48 mm diametram, otrā paletē 30 monētas līdz 39 mm diametrā, trešajā 48 monētas līdz 30 mm diametrā.
Kastes izmēri: 330 x 270 x 55 mmBet tagad mazliet par pašu Valentīnu, kāpēc tieši Valentīns un ko viņš izdarīja, ka cilvēki līdz šim brīdim atceras viņa vārdu? Diemžēl, par pašu Valentīnu mūsdienās ir maz zināms. Runā, ka viņš dzīvoja mūsu ēras trešajā gadsimtā, senajā Romā. Pēc vieniem nostāstiem viņš bija parasts kristiešu mācītājs, bet pēc citiem nostāstiem viņš pat ir celts bīskapa godā. Runā arī, ka viņš bija jauns, skaists, labsirdīgs un atsaucīgs. Ir zināms, ka viņš aizrāvās ar dabas zinātnēm un medicīnu.

Dzīvoja Valentīns tajā pašā laikā, kad Romā valdīja imperators Klaudijs II, kurš ļoti cienīja Romas leģionārus, bet pavisam necienīja kristiešus. Kaujas gara saglabāšanai viņš izdeva pavēli, līdz ar kuru aizliedza leģionāriem precēties, jo uzskatīja, ka precējies leģionārs ļoti daudz laika pavada ar savu ģimeni un viņa domas nekalpo impērijas labā.

Bet Valentīns nenobijās imperatora aizlieguma un viņš slepeni laulāja mīlniekus leģionārus. Pie tam, tā kā viņš bija ļoti labsirdīgs cilvēks, viņš vel tajā paša laikā centās samierināt sastrīdējušos pārus, rakstīja mīlestības vēstules cilvēkiem, kuri paši to nevarēja uzrakstīt un dāvināja ziedus cilvēkiem, kurus laulāja.
Diemžēl Valentīna darbu neizdevās paturēt noslēpumā un 269. gada beigās Valentīnu apcietināja un ātri vien parakstīja pavēli par nāvessodu.

Leģenda stāsta, ka viņa pēdējās dzīves dienas bija ļoti romantiskas, pēc vienam avotiem viņā iemīlējās akla cietumnieka meita, bet tā kā Valentīns bija mācītājs, viņš bija devis celibāta zvērestu un nevarēja atbildēt meitenes jūtām, bet nakti pirms nāvessoda (13 februārī) viņš tomēr aizrakstīja viņai mīlestības vēstuli. Pēc citiem avotiem Valentīns pats iemīlējās skaistā meitenē un tā kā viņš aizrāvās ar medicīnu, viņš nāvessodu gaidot izārstēja meiteni no akluma.

Bet kā bija patiesībā, diemžēl, mēs jau neuzzināsim, taču neapšaubāmi ir tas, ka jauns kristiešu mācītājs tiešām gāja boja mīlestības dēļ. Un mīlestības, viņa neilgajā dzīvē bija pārsteidzoši daudz – mīlestība pret Dievu, mīlestība pret skaisto meiteni, mīlestība pret cilvēkiem, kuriem viņš palīdzēja kā mācītājs, ārsts un kā vienkārši brīnišķīgs cilvēks ar lielu, labsirdīgu dvēseli.

Nav pārsteigums, ka par Valentīnu neaizmirst un izvēlējās viņu par simbolu visu mīlētāju dienai. Kā kristīgais moceklis, kurš cieta par savu ticību Valentīns bija iecelts svēto kārta. Rietumu Eiropā Valentīndienu svin kopš XIII gadsimta, ASV kopš 1777. gada. Tagad arī mums Latvijā šie svētki ar katru gadu kļūst ar vien populārāki un tāpēc vismaz vienu dienu gadā rakstīsim un sūtīsim viens otram mīlestības vēstulītes ar pašsacerētiem dzejolīšiem, būsim priecīgi un laimīgi kopā, aizmirstot par ikdienas rūpēm un nepatikšanām, skūpstīsimies un vienkārši būsim laimīgi un kas zina, varbūt jums izdodas šo dienu pagarināt par nedēļu, mēnesi, gadu un visu dzīvi. Mīlēsim viens otru un vienkārši būsim laimīgi.

Iegādāties monētas Jūs varat mūsu veikalos Brīvības gatvē 214 darba dienās no 10.00 līdz 17.00, tirdzniecības centrā Galleria Riga, Dzirnavu ielā 67, 2.stāvā veikalā Zelta vidusceļš katru dienu no plkst. 9.00 līdz 22.00 vai www.latgold.lvMateriāls sagatavots AS Goldinvest Asset Management un uz portāla Mana ģimene materiāliem

     [+] [-]

, 2011-02-08 17:58, pirms 8 gadiem
Nav komentāru....labs

     [+] [-]

, 2011-02-08 18:07, pirms 8 gadiem
nekad nebiju domājis, ka ir arī tādas monētas

     [+] [-]

, 2011-02-08 19:03, pirms 8 gadiem
katrā ziņā skaisti

     [+] [-]

, 2011-02-08 19:31, pirms 8 gadiem
Ideāli...

     [+] [-]

, 2011-02-08 19:51, pirms 8 gadiem
Es uzticos labām un kvalitatīvām lietām.
Http://www.RezervesDALAS24.Lv