Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:73, Did:0, useCase: 0

Tests - Izlasīt un atcerēties!

Tests - Izlasīt un atcerēties!
Foto: Ivars Puķe

Lai gan grāmatu lasīšana mūslaikos nu nepavisam nepieder pie pašām modīgākajām un aktuālākajām nodarbēm, tomēr joprojām eksistē daiļliteratūras darbu saraksts, ko par vērtīgu esam ir atzinuši citi izglītoti cilvēki, un kuru izlasīt dzīves laikā būtu vēlams ikvienam, kurš sevi grib dēvēt par daudzmaz inteliģentu un erudītu.

Protams, mums katram jau no skolas laikiem eksistē to klasisko lasāmdarbu klāsts, kuru neesam spējuši pievarēt līdz galam, tāpēc šajā intelektuālajā testā piedāvājam slavenu grāmatu pirmās rindas. Negribētu gan apgalvot, ka šis pārbaudījums jāuztver ar bezgala nopietnību kā vienīgais un absolūtais IQ rādītājs, taču, iespējams, ka pārskatot šo sarakstu, gūsiet zināmu izklaidi un nebijušas jaunatklāsmes pašizziņas procesā. Un pats galvenais – pareizi nosaucot vismaz pusi no grāmatām, varat uzskatīt, ka tests ir izturēts.

1. Astoņpadsmitā gadsimta Francijā dzīvoja kāds vīrs, kuru mēs droši varam pieskaitīt pie ģeniālākajiem un drausmīgākajiem šī ģeniālā un drausmā gadsimta tēliem.

2. Ja jūs patiešām gribat to visu noklausīties, tad droši vien vispirms vēlēsieties zināt, kur esmu dzimis, kāda bijusi mana stulbā bērnība, ar ko nodarbojušies mani senči pirms manas nākšanas pasaulē un tā tālāk...

3. Baks Mullings, stalts un resns, izkāpa torņa galā no mūrī iebūvētas kāpņu akas, nesdams putu bļodu, kam krustām uzlikti spogulis un bārdas nazis.

4. Tie, kas bija klāt, pēdējie, kas ar viņu vēl runājuši, gadījuma paziņas, apgalvo, ka viņš tai vakarā bijis tāds pats kā parasti, možs, bet ne pārgalvīgs.

5. Gandrīz viss tā arī notika, kā te rakstīts.

6. Debesis bija dzeltenas kā misiņš un skursteņu dūmos vēl neapkvēpušas.

7. Daudz gadu vēlāk, stāvēdams pretī kareivju nodaļai, kurai vajadzēja viņu nošaut, pulkvedis Aureljano Buendija atcerēsies tālo novakari...

8. Reiz pavasarī, neredzēti karsta saules rieta laikā, Maskavā, pie Patriarhu dīķa, parādījās divi pilsoņi.

9. Togad, vēlā vasarā bijām izvietoti kādā ciemā, un no mūsu mājiņas pāri upei un līdzenumam pavērās skats uz kalniem.

10. Viņi stāv gaitenī. Melnie puiši baltajos virsvalkos vienmēr nāk agri.

11. Mūžīgās atgriešanās ideja pie noslēpumā tīta, un Nīče ar to viesa neizpratni citu filozofu prātos.

12. Jūlija sākumā ārkārtīgi karstā laikā pie vakara jauns cilvēks iznāca uz ielas no savas istabiņas, ko viņam bija izdevusi dzīvokļa saimniece S. Šķērsielā, un lēnām, it kā vilcinādamies soļoja uz K. Tilta pusi...

13. Mūsu nolūks ir apkopot šajā darbā tās trūcīgās ziņas, ko mums izdevies savākt par Jozefu Knehtu...

14. Pirmsākumā bija vārds, un vārds bija pie Dieva, un vārds bija Dievs.

15. Vai mēs ceļamies gaisā? – Nē! Gluži otrādi! Mēs slīgstam lejup!

16. Jau sen biju radis doties pie miera laikus.

17. Alķīmiķis ieskatījās grāmatā, ko bija atvedis kāds no karavānas ceļotājiem.

18. Tas notika toreiz, kad es izbadojies staigāju pa Kristiāniju, šo dīvaino pilsētu, kas ikvienam uzspiež savu zīmogu.

19. Ir ārkārtējs astoņpadsmit grādu sals, un snieg sniegs, un valodā, kura vairs nav mana, šo sniegu sauc ganik...

20. Šodien paiet trīs simti četrdesmit astoņi gadi seši mēneši un deviņpadsmit dienas, kopš Parīzes iedzīvotājus no miega uzmodināja visu baznīcu zvanu varenās skaņas...

1. Patriks Ziskīnds Parfīms. 2. Džeroms D. Selindžers Uz kraujas rudzu laukā. 3. Džeimss Džoiss Uliss. 4. Makss Frišs Saukšu sevi par Gantenbeinu. 5. Kurts Vonnegūts Lopkautuve Nr.5. 6. Ērihs Marija Remarks Trīs draugi. 7. Gabriels Garsija Markess Simts vientulības gadu. 8. Mihails Bulgakovs Meistars un Margarita. 9. Ernests Hemingvejs Ardievas ieročiem. 10. Kens Kīzijs Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu. 11. Milans Kundera Nepanesamais esības vieglums. 12. Fjodors Dostojevskis Noziegums un sods. 13. Hermanis Hese Stikla pērlīšu spēle. 14. Umberto Eko Rozes vārds. 15. Žils Verns Noslēpumu sala. 16. Marsels Prusts Zudušo laiku meklējot. 17. Paulu Koelju Alķīmiķis. 18. Knuts Hamsuns Bads. 19. Pēteris Hēgs Smillas jaunkundzes sniega izjūta. 20. Viktors Igo Parīzes Dievmātes katedrāle.

     [+] [-]

, 2011-03-12 09:02, pirms 10 gadiem
e-padomi varētu kļūt par lasīšanas guru. Neatpazinu nevienu no grāmatām ... kauns. Lasījusi esmu tikai 3. Nu lūk. Kā varētu līdzēt e-padomi? ieviešiet sadaļu e-lasīšana un atsevišķos rakstos paplašiniet informāciju par katru grāmatu - kas tajā interesants, intriģējošs, ko vērts grāmatā ieraudzīt, uzzināt, utt., pievienojiet plašāku citātu klāstu ... Var jau arī jaunās, šobrīd izdotās grāmatas aplūkot. Varbūt tā varētu celt publikas intelekta līmeni ..

     [+] [-]

, 2011-03-12 09:23, pirms 10 gadiem
Labs darbiņš, kas padarīts.

     [+] [-]

, 2011-03-12 11:22, pirms 10 gadiem
bonjolaura rakstīja: e-padomi varētu kļūt par lasīšanas guru. Neatpazinu nevienu no grāmatām ... kauns. Lasījusi esmu tikai 3. Nu lūk. Kā varētu līdzēt e-padomi? ieviešiet sadaļu e-lasīšana un atsevišķos rakstos paplašiniet informāciju par katru grāmatu - kas tajā interesants, intriģējošs, ko vērts grāmatā ieraudzīt, uzzināt, utt., pievienojiet plašāku citātu klāstu ... Var jau arī jaunās, šobrīd izdotās grāmatas aplūkot. Varbūt tā varētu celt publikas intelekta līmeni ..
laba doma, pievienojos