Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:5, Did:0, useCase: 0

DEAC datu rezerves glabāšanas risinājums kļuvis ērtāks un piejams plašākam klientu lokam

Redakcija
Redakcija

Eiropas datu centru operators DEAC ir izveidojis jaunu datu rezerves kopēšanas pakalpojumu BaaS (Backup as a Service), kas piedāvā ērtu lietojumu un elastīgu pakalpojuma vadību, ļaujot vienlaikus glabāt dažāda veida datus vienā vai vairākos DEAC datu centros Rīgā, Londonā, Frankfurtē, Amsterdamā vai Maskavā.

BaaS risinājums kalpos kā avārijas atjaunošanas instruments maziem un vidējiem uzņēmumiem, iesācējbiznesiem (startapiem), kā arī būs stingrs balsts atsevišķu projektu realizācijas procesā, pasargājot biznesu no būtiskiem zaudējumiem vai pat darbības pārtraukšanas.Pakalpojuma novitāte izpaužas specializētā centralizētā vadībā, kas ir viegli pielāgojama lietotāja vajadzībām un pirktspējai, ļaujotpašapkalpošanās režīmā pārvaldīt rezerves kopēšanas un arhivēšanas procesus, administrēt pieejas, noteikt kopiju veidošanas vietu, intensitāti, apjomu un laiku.

Jaunais datu rezerves kopēšanas pakalpojums ir kļuvis pieejams plašākam lietotāju skaitam un no tā priekšgājējiem atšķiras ar plašu papildaprīkojuma klāstu un kopējamo datu daudzveidību. Datu rezerves kopijas var veidot kā dažādu operētājsistēmu failiem, virtuālajām platformām, datu bāzēm, e-pastu sistēmām, tādām komplicētām platformām kā ERP (Enterprice Resource Planning), CRM (Customer Relationship Management), kā arī neierobežotam skaitam serveru un darbstaciju. Pēc klienta izvēles dati var tikt kriptēti, nodrošinot tiem augstāko aizsardzību pret dažādiem riskiem.

“Pēdējos piecos gados datu apjoms pasaulē audzis milzīgā ātrumā, mainot prasības datu apstrādei un to rezerves kopēšanai un glabāšanai,” stāsta DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis. “Šodien arvien vairāk interneta lietotāju apzinās, cik svarīga ir viņu datu pieejamība, tāpēc jaunais BaaS risinājums dod iespēju lietotājam, atkarībā no savām vajadzībām, pašam kontrolēt, kad un kādus datus kopēt, kur tos teritoriāli glabāt un cik ilgi turēt rezerves kopijas.”
Datu rezerves kopēšanas pakalpojums BaaS ieviests uz DEAC datu centru infrastruktūras Rīgā, Londonā, Frankfurtē, Amsterdamā un Maskavā; datu kopēšanas un atjaunošanas procesa vadība balstīta uz IBM Tivoli Storage Manager programmnodrošinājuma. Savā starpā datu centri ir savienoti ar vienu no ātrākajiem interneta pārklājumiem un dod iespēju pakalpojuma lietotājam centralizēti noteikt vairākas datu glabāšanas vietas.