Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:5, Did:0, useCase: 0

NETICI! Trojas zirgs Ginp sola par maksu parādīt ar Covid-19 inficētos apkārtnē

Redakcija
Redakcija

Bēdīgi slavenais banku Trojas zirgs Ginp, kas februārī ieguva spēju ievietot viltus īsziņas parastas īsziņu lietotnes iesūtnē, tagad ir ieguvis jaunu funkcionalitāti, kas izmanto jaunāko pandēmiju.

Kad Trojas zirgs Ginp ir lejupielādēts upura tālrunī, tas no uzbrucēja var saņemt komandu atvērt tīmekļa lapu Coronavirus Finder, kur apgalvots, ka tuvumā atrodas ar vīrusu inficētas personas. Lai upuris uzzinātu, kur tieši atrodas šīs personas, viņam tiek prasīts samaksāt 0,75 eiro. Ja upuris piekrīt, viņš tiek novirzīts uz maksājumu lapu. Kad ir ievadīta maksājuma informācija, nedz no upura tiek iekasēta šī summa, nedz viņš saņem kādas ziņas par inficētajiem, bet viņa kredītkartes informācija ir nonākusi kibernoziedznieku rokās.

Ginp ir Trojas zirgs, kas kopš parādīšanās strauji attīstās, nepārtraukti iegūstot jaunas spējas. Turklāt iepriekš tas bija vērsts galvenokārt pret Spānijas iedzīvotājiem, taču jaunākās versijas nosaukums liek domāt, ka uzbrucēji plāno pievērsties citām valstīm.

„Kibernoziedznieki jau mēnešiem cenšas izmantot koronavīrusa krīzi, uzsākot pikšķerēšanas uzbrukumus un veidojot koronavīrusa tematikas ļaunprogrammatūras, tomēr šī ir pirmā reize, kad mēs novērojam banku Trojas zirga mēģinājumu iedzīvoties no pandēmijas. Tas ir satraucoši, sevišķi tāpēc, ka „Ginp” ir ļoti efektīvs Trojas zirgs. Mēs aicinām „Android” lietotājus šajā laikā būt īpaši modriem — uznirstošie elementi, nepazīstamas tīmekļa lapas un pēkšņas ziņas par koronavīrusu vienmēr ir jāuztver skeptiski,” norāda Kaspersky vadītājs Baltijā Andis Šteinmanis,.

Kaspersky izstrādājumi sekmīgi konstatē un bloķē šo apdraudējumu.

Lasiet vairāk par Ginp žurnālā Kaspersky Daily.

Lai samazinātu risku saskarties ar Ginp vai citiem banku Trojas zirgiem, Kaspersky eksperti iesaka rīkoties šādi.
• Lejupielādējiet lietotnes tikai no oficiālajiem Android veikaliem.
• Nenoklikšķiniet uz aizdomīgām saitēm un nekādā ziņā neizpaudiet konfidenciālu informāciju, piemēram, paroles vai kredītkartes datus.
• Ieinstalējiet tālrunī stipru drošības risinājumu, piemēram, Kaspersky Internet Security for Android, kas pasargā no visdažādākajiem apdraudējumiem, tostarp banku Trojas zirgiem.