Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Ja nezini, kādu PC iegādāties

Ne jau visi spēj viegli izvēlēties sev piemērotu datoru un, ja vien pats neesi zinošs, pārdevējam arī grūti uzticēties, vai tas nepārdos dārgāko nevis labāko. Protams, cenu ietekmē kvalitāte, bet jautājums, kādam nolūkam dators būs paredzēts un, cik daudz var atļauties tērēt.

Personālā datora cenu ietekmē gan procesora ātrums, gan datora brīvpieejas atmiņas jeb RAM apjoms, kas nosaka, cik daudz dators spēj veikt vienlaicīgi, gan cietā diska ietilpība, kas nosaka, cik daudz programmu un failu varēs uzglabāt.

Lai strādātu ar grafiskajām programmām un multiplikāciju, ka arī skatītos DVD filmas, nepieciešams dators ar ātru procesoru, videokarte ar plašu atmiņu un piemērots monitors. Ja ieplānots veidot videofilmas, jāiegādājas dators ar ietilpīgu un ātrdarbīgu cieto disku un pieslēgvieta videokameras pieslēgšanai, kā arī TV signāla izejas ligzda, lai varētu pieslēgt televizoru. Ja pievērsīsieties datorspēlēm, būs nepieciešams jaudīgs dators. Tā procesoram jābūt ātram, RAM atmiņai apjomīgai un videokartei jaudīgai. Tāpat būs nepieciešams atbilstošas kvalitātes monitors un skaļruņi.

Savukārt audiosignāla apstrādei pievēršoties, jāņem vērā datora skaņas karte un skaļruņi. Lai izveidotu virtuālu skaņu ierakstu studiju, nepieciešams jaudīgs dators ar pamatīgu cieto disku. Noderēs arī kompaktdisku ierakstīšanas ierīce. Jānoskaidro arī, vai skaņas karte var vienlaikus ierakstīt un atskaņot un, vai tā ir savietojama ar nepieciešamajiem mūzikas instrumentiem.

Jebkurā gadījumā, datoru vēlāk var pilnveidot attiecīgi savām vajadzībām, nomainot visas galvenās sastāvdaļas. Izvēloties pietiekošu skaitu pieslēgvietu, paplašināšanas ligzdu un tukšu RAM ligzdu, būs iespēja datoram pievienot papildus iekšējās un ārējās ierīces.

Ja ir vēlēšanās nopietni strādāt ar multimēdiju sistēmām, nevajag izvēlēties integrētās grafiskās un skaņas sistēmas, jo tas nozīmē, ka datorā skaņas karte un videokarte nebūs nomaināmas, bet iebūvētas mātes platē.

Ja rodas problēmas, vienlaikus rīkojoties ar vairākām programmām, un, atverot vairākus logus uz monitora, dators mēdz apstādināt savu darbību vai ir grūti rediģēt attēlus, iespējams, ka nepieciešama apjomīgāka RAM atmiņa. Datora darbību var uzlabot ar jaudīgāku procesoru, bet, lai to izdarītu pastāv iespēja, ka būs jāmaina arī mātesplate.

Nomainot labāku videokarti, var uzlabot spēļu un video kvalitāti. Ja skaņa nav pietiekoši kvalitatīva, var nomainīt labāku skaņas karti.
Ja datora cietajā diskā vairs nav vietas jauniem failiem, var iegādāties papildus ārējo cieto disku.

     [+] [-]

, 2010-09-30 10:09, pirms 9 gadiem
Paldies par jauko rakstu. Šī nu ir viena problēma, kas man kā datornespeciālistam neļauj orientēties piedāvājumu klāstā. Tagad tomēr būs vieglāk, vismaz varēšu veikalā paskaidrot, ko man vajag.

     [+] [-]

, 2010-09-30 10:41, pirms 9 gadiem
Vairāk vajadzētu rakstus par šādām tēmām

     [+] [-]

, 2010-09-30 12:17, pirms 9 gadiem
tik un tā pārdevējs apjās