Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:5, Did:0, useCase: 0

DEAC nodrošina darbam gatavus divu līdz vairāku tūkstošu serveru klasterus visā Eiropā

Redakcija
Redakcija

DEAC nodrošina darbam gatavus divu līdz vairāku tūkstošu serveru klasterus visā Eiropā
Serveru klasteri, shēma

Eiropas datu centru operators DEAC ieviesa serveru klasteru risinājumu, kas piemērots uzņēmumiem ar augstām biznesa nepārtrauktības prasībām. Risinājums ļauj apstrādāt jaudīgus skaitļošanas resursus un nodrošināt pakalpojuma nepārtrauktu darbību, kas vitāli svarīga korporatīvo datu bāžu sabalansētai funkcionēšanai, sociālām vietnēm un ziņu portāliem, programmatūras izstrādātājiem un testētājiem, kā arī interneta veikaliem, tiešsaistes spēlēm un kredītiestādēm. Izvērsta DEAC infrastruktūra, kas apvieno Eiropu un Krieviju, tagad ļauj izmantot risinājumu vienotā tīklā.

Uzņēmumiem, kas nevar atļauties neplānotu dīkstāvi, DEAC nodrošina serveru kopu veidošanu vairākos datu centros Eiropā un Krievijā, nodrošinot pakalpojuma nepārtrauktību balstoties uz tā saukto ģeogrāfisko klasterizāciju (geo-clustering). Šāds risinājums pasargā no reģionālo katastrofu ietekmes un nodrošina biznesa nepārtrauktību viena vai pat vairāku datu centru darbības traucējumu gadījumā. Dažādas datu centru atrašanās vietas paredz zemāko aizturi gala lietotājiem, jo var tikt izmantoti tuvākie ģeogrāfiski datu centri, kas savieno lietotājus ar kādu no DEAC datu centriem Londonā, Frankfurtē, Amsterdamā, Rīgā vai Maskavā.

Klastera izmērs un atrašanās vieta, kā arī atbilstošs serveru un tīkla aprīkojums atkarīgs no konkrētiem uzņēmuma mērķiem. Ja nepieciešams, klastera izmēru un ģeogrāfisko atrāšanās vietu iespējams ātri un vienkārši mainīt, kamēr piekļuve klasterim ir iespējama no jebkuras vietas pasaulē, ja vien ir pieejams interneta savienojums.

Izvērtējot klienta vajadzības, pieejami serveru klasteri ar augstu pieejamību (High-availability cluster, HA), slodzes līdzsvarošanas klasteri (Load balancing cluster) vai augstas jaudas skaitļošanas klasteri (High performance computing cluster, HPC). Klasterī var būt apvienoti kā daži, tā vairāki simti serveru, tādejādi šis ir piemērotākais risinājums e-komercijai, kas nodrošina aplikāciju līdzsvarotu darbību, ņemot vērā nepieciešamību pēc to praktiski nepārtrauktas darbības.

Klasteru uzbūvē izmantotas tehnoloģijas, kas reālā laikā sinhronizē datus starp diviem un līdz pat vairākiem tūkstošiem serveru. Risinājums automātiski nosaka, kad kāds no darbinātajiem serveriem kļūst nepieejams darbības traucējumu vai apkopes darbu dēļ un pārņem nestrādājošā servera funkciju bez administratīvas iejaukšanās, sniedzot klientiem paredzamu problēmas novēršanas scenāriju. Turklāt klasteru iespējas, kas balstītas uz Linux, nodrošina augstu pieejamību ar salīdzinoši zemām izmaksām.