Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Kā neapjukt plašajā paneļu klāstā jeb kā izvēlēties īsto monitoru

Redakcija
Redakcija

Kā neapjukt plašajā paneļu klāstā jeb kā izvēlēties īsto monitoru
Kevins Jangs

Darbinieki un IT jomas vadošie speciālisti ik dienu pavada daudz stundu pie saviem monitoriem. MMD tehnisko produktu vadītājs Eiropā Kevins Jangs (Kevin Yang) skaidro, kas jums būtu jāzina par paneļiem, izvēloties savu jauno monitoru.

J: Kādas ir IPS un VA paneļu būtiskākās iezīmes un priekšrocības?
Mums šķiet, ka gadu gaitā ir izveidojušies zināmi stereotipi par dažādajiem paneļu veidiem. IPS paneļi tāpat kā VA paneļi ir pieejami tirdzniecībā jau gandrīz 20 gadu, un šo paneļu oriģinālās versijas dažos aspektos ir guvušas sliktu slavu. Salīdzinot ar LCD TN paneļiem, IPS paneļiem kādreiz piedēvēja lēnu atbildes laiku, attēla izplūšanu un dubultošanos, bet šobrīd šādu trūkumu vairs nav. Modernajiem IPS paneļiem ir daudz uzlabojumu, piemēram, pieņemams atbildes laiks, kā arī tiem ir daudz dažādu pielietojuma iespēju. Tas pats attiecas uz VA paneļiem, kas vienmēr bijuši zināmi ar labāku kontrasta attiecību nekā IPS un TN paneļiem. Kā VA paneļu negatīvās iezīmes tika minēts slikts atbildes laiks un neprecīzas krāsas salīdzinājumā ar IPS paneļiem. Bet mūsdienu monitoriem vairs nav šādu problēmu. Mums ir VA paneļi ar ātru atbildes laiku un pat Quantum Dot tehnoloģiju, kas nodrošina labāku krāsu kvalitāti nekā IPS.

J: Kāda veida panelis ir vispiemērotākais grafiskajiem dizaineriem vai video veidotājiem?
Grafiskajiem dizaineriem ļoti būtiska ir krāsu precizitāte, tāpēc šai grupai ir ieteicams izmantot IPS paneļus. Varētu teikt, ka tas attiecas arī uz video veidotājiem, vienīgi viņiem nepieciešama arī lieliska izšķirtspēja, jo monitori ar augstāku izšķirtspēju atvieglo video rediģēšanu. Piemēram, tā vietā, lai izmantotu divus līdzās esošus monitorus — vienu ar video saistītām vajadzībām un vienu vadības paneļu lietošanai —, viņiem vajadzētu izvēlēties vismaz 34 collu 21:9 monitoru, kas ļauj veikt abas darbības vienā ekrānā, un tā ir reāla priekšrocība.

J: Ko izvēlēties uzņēmumiem, kas vēlas uzlabot darbinieku ražīgumu?
Tas lielākoties atkarīgs no tā, kāda veida uzdevumus darbinieki veiks monitorā, bet kopumā būtu labāk izvēlēties paneli ar nemirgojošu pretgaismu vai zilās gaismas samazināšanas funkciju. Tas palīdz izvairīties no galvassāpēm pēc daudzām pie ekrāna pavadītām stundām un samazina īsviļņu zilās gaismas starus, kas var kaitēt acīm. Ja lietotājs izmanto vairākus ekrānus, vislabākā izvēle ir paneļi bez apmalēm, jo tie nodrošina labāku ekrānu integrāciju.

J: Un ko vajadzētu izvēlēties lietošanai mājās?
Vispārējai lietošanai mājās, kas aprobežojas ar tīmekļa pārlūkošanu, pilnībā pietiek ar parastu Full HD monitoru, bet lietotāji, kas ik pa laikam spēlē spēles, iespējams, vēlēsies monitoru ar lielu ekrānu, kurā viņi var spēlēt spēles ar konsolēm un skatīties video.

J: Kādu atsvaidzes intensitāti vajadzētu izvēlēties tipiskai lietošanai mājās vai birojā?
Šobrīd šādi lietotāji visbiežāk izvēlas 60 Hz paneļus. Tikai pārliecināti un aizrautīgi datorspēļu spēlētāji varētu pilnībā izmantot 144 Hz paneļu sniegtās priekšrocības. Patiesībā nākamā gada laikā mēs izlaidīsim monitorus ar superaugstu izšķirtspēju — pat 8K, vislabāko krāsu kvalitāti un HDR tehnoloģiju, bet tajā pašā laikā tie joprojām būs 60 Hz paneļi, jo vienkārši nav vajadzības paaugstināt šo frekvenci. Šobrīd nav tādu filmu vai multivides satura, kam būtu nepieciešama par 60 Hz augstāka atsvaidzes intensitāte — tā patiešām ir paredzēta tikai aizrautīgiem datorspēļu spēlētājiem.