Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:270, Did:0, useCase: 0


Latvijas 1. Rokkafejnīcas atklāšana - Reiterna nams 4 stāvos

Redakcija
Redakcija

Nu jau skaitītas dienas atlikušas līdz tai īpašai piektdienai, kad ar krāšņiem notikumiem un visdažādāko mūziku jauno sezonu pieteiks Latvijas 1. Rokkafejnīca - Reiterna nams, kas tuvus un tālus viesus ielūdz uz krāsainu, skaļu un pamatīgu atklāšanas ballīti četros stāvos.

Dinamiski un aizraujoši aizritējis jau pusotrs gads kopš leģendārais Reiterna nams Mārstaļu ielā Vecrīgā ieguvis līdz šim savā vairākus gadsimtus senajā vēsturē nebijušus vaibstus. Daudz dažādas mūzikas, spilgtu atmiņu, neaizmirstamu vēstures lapaspušu un cilvēki, kuri atraduši ceļu uz šo vietu, lai cienītu bijušos, baudītu esošos un ar pārliecību sveiktu katru nākamo no stāstiem, kas dzims šajā laikā un vietā.

11. oktobris ir datums, kad līdz galam vaļā būs Reiterna nama greznās durvis uz pārsteidzošo Latvijas 1. Rokkafejnīcas pasauli, kas pašā Rīgas sirdī ļauj aizmirsties un pazaudēties četros stāvos starp dažādiem notikumiem, pazīstamu, vārdā sauktu, spilgtas emocijas raisošu, kā arī jaunu un pārsteigumus gādājošu mūziku, pazīstamu un mazāk zināmu, bet allaž kolorītu mākslinieku izpildījumā. Šī būs pirmā reize kopš šajā vietā sākās Latvijas 1. Rokkafejnīcas laiks, kad vienlaicīgi atvērtas un pieejamas būs pilnīgi visas zāles, skatuves un telpas. Tiešām daudz iespēju katram atrast savu vietu, kurā ļauties, aizmirsties un pazaudēties neatkārtojamu emociju vakarā, solo versijā, duetā ar tuvāko vai pašu labāko draugu kompānijā.

Par pirmajiem un zīmīgajiem jaunās sezonas akordiem šajā vakarā gādās gan mūziķi un grupas, kas komentārus noteikti neprasa, gan jaunāki vārdi mūzikas ārēs.

Bez liekiem paskaidrojumiem noteikti piesakāmi Igo, “Pērkons” un “Pienvedēja Piedzīvojumi”,kuru lomu Latvijas mūzikas kartē grūti pārvērtēt. Ar ovācijām 11. oktobra vakarā uz Latvijas 1. Rokkafejnīcas - Reiterna nams sakatuves dēļiem sagaidām arī pārliecinošo “Indygo”, eleganto “Neon Saturdays”, aizraujošo “NightTales”, pārsteidzošos „Canzone” un “Oceanpath” un allaž smalki niansēto “Very Cool People”.

Dažādos stāvos, laikos un vietās līdz pat rītausmai muzikālos kokteiļus visprasīgākajiem klausītājiem un dejotājiem lūkos uzmeistarot allaž gaidītie Latvijas 1. Rokkafejnīcas dīdžeji Kaspars Bindemanis, Zane Stocka un Mazais Arčijs ar rokkafejnīcas karaoki.

Savukārt, viens no īpašākajiem akcentiem sezonas atklāšanas programmā noteikti būs digitālā foto izstāde “Pirmās 600 dienas!”. Cits atpazīstamāks, cits ne tik ātri, virkne brīnišķīgu kadru par un ar cilvēkiem, krāšņiem notikumiem un neaizmirstamu kopābūšanu.

citāts

Brīžiem šķiet, ka tas nevar būt, ka jau pusotrs gads aizvadīts kopš stabilu vietu zem Vecrīgas saules radusi Latvijas 1. Rokkafejnīca. Piesardzīgi vērojot, pētot, klausoties un uzklausot, mēs sākām, arvien pārliecinošāk un uzstājīgāk turpinājām, lai šodien bez pietātes un mulsuma sacītu - ir radīta vieta, kurai līdzīgas nav! Šajā namā, šajā vietā, kas pamatu pamatos ir neskaitāmām niansēm bagāta, kas cauri gadsimtiem piedzīvojusi desmit reizes vairāk nekā mēs, varbūt, visi kopā, pusotra gada laikā radītas, uzbūvētas un līdz pēdējai skrūvītei, spuldzītei un skandai pārdomātas dažādas telpas un skatuves. Šajos četros stāvos kādu lielāku vai mazāku skatuvi, blāvākā vai spožākā prožektoru gaimā, raduši visdažādākie projekti, mūziķi, notikumi. Tagad laiks iezīmēt jauno sezonu, nosvinēt un pasvītrot visu to, kas te būtībā notiek ikdienā. Kaut gan ikdiena nav labākais vārds. Ikdiena te ar katru jaunu rītu ļoti ātri nozūd. Te nav lemts skumt un garlaikoties.

Jaunās sezonas atklāšanas pasākums tiek radīts un būs kā simbols visam tam, kas Latvijas 1. Rokkafejnīcā - Reiterna nams jau labu laiku notiek. Proti, savu kādā no stāviem uz kādas no skatuves noteikti atradīs katrs. Daudzi, ļoti iespējams, ne reizi vien. Dažāda mūzika, neatkārtojamu mūziķu izpildījumā, visos toņos un noskaņās tērpta atmosfēra, draugi, paziņas un garāmgājēji, neizbēgamas atkalsatikšanās un jauni apvāršņi. Daudzas pasaules pasaulē - Latvijas 1. Rokkafejnīcā Reiterna nams. Atļauj pārsteigt arī Tevi!