Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:270, Did:0, useCase: 0Rīgas Kultūru vidusskolas skolēni apgūst ēst gatavošanas iemaņas

Rīgas Kultūru vidusskolas skolēni apgūst ēst gatavošanas iemaņas
Kā atzīst paši skolēni, brokastis ir viena no svarīgākajām dienas ēdienreizēm, tās pamodina ķermeni un sniedz enerģiju veiksmīgam dienas sākumam.

18. septembrī Rimi veselīgas ēšanas kustības Aikāgaršo šefpavārs Normunds Baranovskis viesojās pie Rīgas Kultūru vidusskolas 6. b un 7. a klašu skolēniem, lai iemācītu un iedvesmotu viņus pagatavot veselīgu, vienkāršu un gardu ēdienu, ar ko palutināt ne tikai sevi pašu, bet arī savus ģimenes locekļus un draugus. Jaunieši šefpavāra vadībā gatavoja brokastu maltīti – musli jeb piecu pārslu maisījumu un sātīgas pusdienas – svaigos pastas salātus ar vistu.

Ikdienā cenšamies ēst veselīgi un arī mājturības stundās kopā ar skolotāju mācāmies gatavot garšīgus un ēdienus ar „rozīnīti”. Taču pavārskolas nodarbība īsta šefpavāra vadībā pie mums notika pirmo reizi. Tās laikā gan mēs, gan arī skolotāja guvām ne tikai iemaņas ēst gatavošanā, bet arī iedvesmojāmies jaunām garšām, kuras noteikti izmēģināsim gan mājās, gan arī mājturības nodarbībās, pēc Aikāgaršo pavārskolas nodarbības stāsta Asnāte no Rīgas Kultūru vidusskolas 7. a klases.

Šīs un citas pavārskolas ietvaros gatavotās skolēnu iecienītās receptes tiks apkopotas Aikāgaršo pavārgrāmatā. Iecerēts, ka to veidos teju 50 ātri pagatavojamas, vienkāršas un veselīgas brokastu, pusdienu un vakariņu receptes. Pavārgrāmatas tapšanas gaitai un aizpildīto lapas pušu skaitam varēs sekot līdzi ikviens mājas lapā Page not found! savukārt skolotāji aicināti grāmatā apkopotās receptes kopā ar Aikāgaršo šefpavāra padomiem sabalansētam uzturam izmantot kā mācību līdzekli mājturības stundām.