Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:270, Did:0, useCase: 0


Savu virtuozitāti rādīs Latvijas labākie bārmeņi

Redakcija
Redakcija

Starptautiskās pārtikas izstādes “Riga Food 2013” laikā Latvijas Bārmeņu federācija rīkos divus aizraujošus bārmeņu konkursus – 6. septembrī Ķīpsalā notiks sacensības bezalkoholisko kokteiļu pagatavošanā „Evian 2013 Latvia Cup“, savukārt 7. septembrī – bārmeņu sacensības „De Kuyper Mistery Box”.

Sacensības bezalkoholisko kokteiļu pagatavošanā

Lai popularizētu bezalkoholisko kokteiļu lietošanu, dabisko minerālūdeņu izmantošanu veselīgu un oriģinālu kokteiļu pagatavošanā, kā arī lai veicinātu bārmeņu profesionalitātes paaugstināšanu, Latvijas Bārmeņu federācija sadarbībā ar firmu „JUNGENT” un Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1 rīko sacensības bezalkoholisko kokteiļu pagatavošanā „Evian 2013 Latvia Cup“.

Katram konkursa dalībniekam septiņu minūšu laikā ir jāpagatavo četras porcijas kokteiļa, kurā jāizmanto ne mazāk kā 10 cl „Evian” vai „Badoit” dabiskais minerālūdens.

Kokteiļa receptei ir jābūt oriģinālai. Kokteili var sakratīt šeikerī, samaisīt mix glāzē vai sajaukt pasniegšanas glāzē, taču blenderi šoreiz nevarēs izmantot.

Profesionāla konkursa žūrija vērtēs gan kokteiļa smaržu, garšu, pēcgaršu, ārējo izskatu un dekoru, gan kokteiļa pagatavošanas tehnisko izpildījumu. Arī īpaša Bērnu žūrija novērtēs konkursantu veikumu, piešķirot savu simpātiju balvu.

Bārmeņi dalībai šajā konkursā var pieteikties līdz 2. septembrim, sazinoties ar Latvijas Bārmeņu federāciju un nosūtot dalībnieku anketas (raitis@bartender.lv).

Konkursa sākums – 6. septembrī plkst. 13.00

Paralēli konkursam īpaši interesantās aktivitātēs ir aicināti iesaistīties arī bērni. Līdzās sacensību laukumam būs bezalkoholisko kokteiļu pagatavošanas darbnīca bērniem, kur paši mazākie topošie bārmeņi varēs izmēģināt savu talantu un pierādīt virtuozitāti kokteiļu pagatavošanā pašiem sev. Kokteiļu darbnīca Ķīpsalā darbosies 6. septembrī no plkst. 13.00 līdz 15.00.

„De Kuyper Mistery Box”

7. septembrī Ķīpsalā Latvijas Bārmeņu federācija sadarbībā ar SIA „Prike Latvija” un BT 1 rīkos bārmeņu sacensības „De Kuyper Mistery Box”, kurā tiks noskaidrots talantīgākais, radošākais un apķērīgākais Latvijas bārmenis.

Šis konkurss ir īpašs un izaicinošs ar to, ka tam nav iespējams sagatavoties, – nav zināms ne uzdevums, ne sastāvdaļas, ne vērtēšanas kritēriji. Konkursa sākumā uz skatuves tiek atvērta melnā kaste un top skaidrs sacensību uzdevums. Zināms ir tikai tas, ka ļoti īsā laikā bārmeņiem būs jāprezentē pavisam jauna recepte dzērienam, kura sastāvdaļas atrodas melnajā kastē.

Latvijas Bārmeņu federācijas prezidents Raitis Akerblūms stāsta: „Tas ir milzīgs izaicinājums ikvienam bārmenim, pat ļoti pieredzējušiem. Toties šādā konkursā patiesi var redzēt talantu, apķērību un radošumu, kas ir ļoti būtiskas mūsu darba sastāvdaļas.”

Konkursam vēl var pieteikties līdz 4. septembrim Latvijas Bārmeņu federācijā, nosūtot dalībnieku anketas (raitis@bartender.lv).

Sacensību sākums – 7. septembrī plkst. 12.00

Vēl pirms konkursa sākuma (7. septembrī no plkst. 11.00 līdz 12.00) gan profesionāli bārmeņi, gan ikviens interesents ir aicināts apmeklēt Nīderlandes liķieru zīmola „De Kuyper” vēstnieka miksoloģijas semināru un smelties iedvesmu kokteiļu pagatavošanas mākslas niansēs.

Kā zināms, starptautiskā pārtikas, dzērienu, pārtikas pārstrādes, tehnoloģiju, iepakojuma, sabiedriskās ēdināšanas, viesnīcu un veikalu aprīkojuma un servisa izstāde “Riga Food 2013” notiks no 4. līdz 7. septembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Izstādi “Riga Food 2013” papildina Gastronomijas festivāls, plaša pasākumu, paraugdemonstrējumu un konkursu programma.