Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:270, Did:0, useCase: 0Rīgā noteikts Eiropas labākais barista

Noslēgusies sacensība, kurā par prasmīgākā un kaislīgākā kafijas meistara - baristas titulu Eiropas reģionā cīnījās deviņi profesionāļi no Latvijas, Kipras, Portugāles, Maltas, Čehijas, Īrijas, Ungārijas, Bulgārijas un Polijas. Šāds starptautiska mēroga konkurss visas dienas garumā norisinājās restorānā „Bibliotēka N°1”, katram no prestižās „Costa Coffee” rīkotās sacensības dalībniekiem gatavojot un prezentējot žūrijai savu oriģinālo dzērienu. Asā konkurencē par Eiropas labāko baristu tika atzīts portugālis Rikardo Košta (Ricardo Costa), kurš kopš 2010.gada strādā „Costa Coffee” kafejnīcā Albufeirā. Izveicībā un entuziasmā pārspējot pārējos astoņus Eiropas finālistus, 23 gadus vecais Rikardo pārsteidza žūriju ar paša izgudrotu dzēriena „The Secret Temptation” (“Slepenais kārdinājums”) recepti, nodrošinot sev iespēju doties uz „Costa Coffee Barista of the Year” Čempionu finālu Londonā šā gada 22. un 23. oktobrī.

„Šīs atzinības saņemšana mani saviļņo – tas ir liels gods, jo īpaši ņemot vērā, cik spēcīgi un profesionāli bija mani konkurenti. Es vēlos pateikties žūrijai, kas novērtēja kā manas spējas, tā arī entuziasmu, ļaujot tieši man pārstāvēt Eiropu Čempionu finālā Londonā. Šo balvu es uztveru kā ķirsīti uz tortes, jo tiešām mīlu to, ko daru,” pēc saviļņojošās uzvaras klāstīja Eiropas labākais barista Rikardo Košta.

Visus deviņus dalībniekus un viņu profesionālo sniegumu, radošo pieeju un oriģinalitāti vērtēja starptautiska žūrija:
• Robs Densijs (Rob Dansey), „Costa Coffee” Dzērienu inovācijas vadītājs;
• Atila Molnars (Attila Molnar), pasaulslavens barista un ”Monin” sīrupu Zīmola izstrādes un dzērienu inovāciju direktors;
• Signe Meirāne, kulinārijas žurnāla “Četras Sezonas” galvenā redaktore.

Žūrijas komisijas pārstāve no Latvijas Signe Meirāne izteica atzinību par to, ka šādas sacensības norisinās, novērtējot ne vien kafijas pagatavošanas meistaru talantus un tehniskās prasmes, bet arī viņu kreativitāti: „Man kafija ir ārkārtīgi svarīga – ja tā ir slikta, es to labāk vispār nedzeru. Šī konkursa ietvaros es nobaudīju vairākus neierastus, taču pārsteidzošus un ārkārtīgi sabalansētus dzērienus. Man ļoti patika arī Latvijas dalībnieka Didža Ābeltiņa dzēriens – tā prezentācijas laikā fonā trūka vien dziesmas „Zvaniņš skan”, lai vēl pārliecinošāk pārņemtu viņa demonstrētās Ziemassvētku izjūtas.”

Ņemot vērā, ka bija jāvērtē ne tikai dalībnieku pagatavotie dzērieni, bet arī viņu atraktivitāte, Signe piebilda, ka latviešu barista Didzis ļoti labi strādājis ar auditoriju, kas viņu ārkārtīgi atbalstīja, taču dalībnieks no Īrijas Rafaels Lo Morelo (Raffaele Lo Morielo) visus klātesošos savaldzinājis ar savu pašpārliecinātību un drošo izturēšanos. „Ne velti viņa gatavotais dzēriens tika apbalvots kā labākais specialitātes dzēriens,” norāda S.Meirāne.

Konkurss „Barista of the Year” ir ikgadējs starptautiskā kafejnīcu tīkla „Costa Coffee” organizēts pasākums, kas norisinās jau astoto gadu. Reģionālais fināls ir sacensību trešā kārta, kurā dalībniekiem jādemonstrē ne vien pieredze, talants un tehniskās prasmes kafijas pagatavošanā, bet arī patiesa aizraušanās ar kafijas kultūru. Šogad Eiropas reģionālajā finālā no vairāk nekā 2000 kandidātiem līdz startēšanai starptautiskas žūrijas priekšā nokļuva vien deviņi dalībnieki, tostarp latvietis Didzis Ābeltiņš.

“Mūsu baristas ir eksperti izsmalcinātu kafiju pagatavošanā – viņi zina visu par degustācijām, kafijas malšanu, piena putošanu, dzēriena pasniegšanu un citām niansēm. Šīs visas ir pamatlietas, kas jāņem vērā, jo laba kafija ir kas vairāk par kvalitatīvām kafijas pupiņām,” komentē Ralfs Lanvarns (Ralph Llanwarne), „Costa Coffee” Eiropas Franšīzes direktors, kurš bija ieradies Rīgā, lai vērotu konkursa norisi un baristu prasmes. “Konkurrss ”Barista of the Year” ir iespēja dalībniekiem apliecināt un parādīt visai pasaulei kā uzkrātās zināšanas, tā arī savu kaislību pret kafiju, ko viņi gatavo dienu dienā.”