Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:270, Did:0, useCase: 0


Apbalvos konkursa “Latvijas atzītākais medus 2013” uzvarētājus

Starptautiskajā pārtikas izstādē “Riga Food 2013” tiks apbalvoti konkursa “Latvijas atzītākais medus 2013” laureāti, un pirmo trīs vietu ieguvējiem tiks piešķirtas medaļas un diplomi. Savukārt atzītākā medus noteikšana notiks jau 24. augustā Jelgavā.

Konkursa “Latvijas atzītākais medus” mērķis ir popularizēt medu, tā daudzveidību un veselīgu dzīvesveidu, iepazīstināt patērētājus ar Latvijā ievāktām medus šķirnēm, kā arī noskaidrot atzītāko medus šķirni.

Vērtēšana notiks Piena, maizes un medus svētku laikā Jelgavā, kur to noteiks pasākuma apmeklētāji. Medus, kas iegūs visvairāk balsu, kļūs par „Latvijas atzītāko medu 2013”. Konkursa pirmo trīs vietu ieguvēji saņems izstādes „Riga Food 2013” medaļas un dāvanas no Latvijas Biškopības biedrības (LBB). Visi konkursa dalībnieki saņems ziedputekšņu analīzes rezultātus, kā arī diplomus par dalību konkursā.

Biškopji dalībai konkursā vēl var pieteikties līdz 10. augustam LBB birojā (tālrunis informācijai 63027762 vai 25902500).

Pērn par pircēju mīlētāko medu kļuva SIA „Deiva” dažādu ziedu medus, iegūstot visvairāk apmeklētāju balsis un izstādes „Riga Food 2012” zelta medaļu. Savukārt, 2.vietu un „Riga Food 2012” sudraba medaļu ieguva biškopja Jāņa Sulutaura, kurš pircējiem vairāk pazīstams kā Daugmales Jānis, ievāktais griķu viršu medus. 3. vietu un bronzas medaļu ieguva biškope Sigita Stafecka no Madonas novada ar dažādu ziedu medu.

Atkarībā no laika apstākļiem, Latvijā gadā tiek ievākts aptuveni 700–2000 tonnas medus, par ko rūpējas 3000 biškopju.

Konkursu rīko Latvijas Biškopības biedrība sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1. LBB ir viena no lielākajām lauksaimniecības organizācijām Latvijā, kas apvieno ne tikai biškopjus, bet arī citu lauksaimniecības nozaru pārstāvjus.

Kā zināms, starptautiskā pārtikas, dzērienu, pārtikas pārstrādes, tehnoloģiju, iepakojuma, sabiedriskās ēdināšanas, viesnīcu un veikalu aprīkojuma un servisa izstāde “Riga Food 2013” notiks no 4. līdz 7. septembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Izstādi papildina plaša pasākumu, paraugdemonstrējumu un konkursu programma. Vairāk: RIGAFOOD