Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:270, Did:0, useCase: 0


Eiropas dienas brančā Aikāgaršo šefpavārs aicinās nobaudīt Slovākijas un Ungārijas nacionālos ēdienus

Ceturtdien, 9. maijā no plkst. 12:00 līdz 14:00, skvērā pie Nacionālās Operas (adrese: Aspazijas bulvāris 3), notiks Eiropas dienas brančs ar devīzi “Iepazīsti Eiropas garšu”. Tajā piedalīsies arī Rimi veselīgas ēšanas kustības Aikāgaršo šefpavārs Normunds Baranovskis, kurš sadarbībā ar Slovākijas un Ungārijas vēstniecībām aicinās ikvienu iepazīt Eiropas centrālā kulinārā reģiona iecienītākās maltītes. Pasākuma laikā būs iespēja bez maksas nobaudīt Aikāgaršo šefpavāra gatavotos Bratislavas pīrādziņus un siera kūku ar bezē, kā arī tradicionālu ungāru ēdienu – vistu paprikas mērcē ar galušku.

„Ungāru virtuve nav iedomājam bez vienas no galvenajām garšvielām – paprikas. Tā ēdienu gatavošanā tiek lietota dažādās variācijās – gan svaiga, gan kaltēta, salda un pavisam ugunīga. Savukārt galuška ir tradicionālas klimpiņas, kas latviešu garšas kārpiņām varētu būt ierastāka piedeva, jo klimpas dažādās variācijās sastopamas arī pašmāju virtuvē”, par Eiropas dienas brančā gatavoto maltīti stāsta Rimi veselīgas ēšanas kustības Aikāgaršo šefpavārs Normunds Baranovskis.

Šefpavārs atklāj, ka gardo Bratislavas pīrādziņu ar magoņu sēkliņu un valriekstu pildījumu recepti, kuru šefpavārs gatavos Eiropas dienas branča laikā, radījis pazīstams slovāku konditors Augusts Švapačs jau 19. gadsimtā, un tie guvuši atzinību visā Eiropā un pat ASV. Padomju režīma laikā tie tikpat kā izzuduši no Slovākijas iedzīvotāju ēdienkartes, savukārt tagad Bratislavas iedzīvotāji tos ar lielu prieku atklāj no jauna un uzskata par būtisku savas kultūras mantojuma daļu.

Eiropas dienas brančs notiks Eiropas dienas ietvaros, ko visā Eiropā ik gadu atzīmē 9. maijā. Tā laikā ēdienus gatavos un apmeklētājiem bez maksas servēs gan pašmāju šefpavāri, gan arī citu Eiropas valstu pavāri, piedāvājot nogaršot pēc autentiskas receptes gatavotu maltīti. Pasākuma laikā būs iespēja nogaršot Ungārijas, Slovākijas, Dānijas, Somijas, Spānijas un citu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu tradicionālos ēdienus.